Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakran szoktal jatekot...

Milyen gyakran szoktal jatekot venni kisgyerekednek?

Figyelt kérdés
ha minden heten kap valami aprosagot,nem draga jatekot mondjuk lufit vagy zsirkretat.az soknak szamit?
2015. ápr. 1. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Évi 2-3 alkalommal. Minőségi, fa, kevés játéka van. Nem tartom helyesnek a sok kütyüt, amivel aztán nem tud kreatívan játszani. Kevés játéka van, de ez nálunk tudatos. Ennek köszönhetően az adott játék egyszerre autó, repülő, ház, kerítés, akármi, amire szüksége van. Nem a mennyiség a lényeg. És igen, szerintem a heti játékvásárlás nem csak, hogy felesleges, de sok szempontból káros is lehet. A lényeg veszik el. Nem lesz értéke, és nem lesz szerepe sem a játékszernek.
2015. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ünnepeket leszámítva kb. 2-3 havonta kap valami jobb játékot. Apróságokat hetente, vagy ha éppen látok olyat ami tetszik.
2015. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva, nem. Én ha meglátok valamit, amiben van fantázia, akkor megveszem neki és oda is adom, nem várok ünnepre, akár egy héten többször is. Drága, nagyobb játékot természetesen én is ünnepre tartogatok. Sok játéka van, mert ezen nem spórolok, de ennek ellenére a puszta kezünkkel is szoktunk játszani (pl. pókot imitálni, szökőkutat, bármit) vagy tárgyakat másnak használni, mint ami. Gyerekként én nagyon szerettem a játékaimat és még ma is emlékszem, mekkora örömet okoztak, mikor kaptam őket. A gyerekemnél ugyanezt az élményt szeretném. Haszontalannak tartott játékra viszont nem adok ki pénzt, mégha divat is az a játék.
2015. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én szoktam apróságokkal kedveskedni -főleg a nagyfiamnak.ha látom,hogy nem jók a filctollai -és imád rajzolni,veszek egyet.ha nagyon vágyik egy filléres tetoválásra -megveszem.nem biztos,hogy jól csinálom,de szeretek örömet okozni.én is ,ha látok egy szép fülbevalót-néha megajándékozom magam.persze túlzásokba nem esünk.valóban praktikus a minőségi,fa játék,de egy kalap sz...t érő apróságnak is nagyon örül a kisfiam
2015. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyakran vásárolunk, leginkább apróságokat. Igazán nagy ajándékot ritkán kap.
2015. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sandrachnologic ***** válasza:
Alkalmakkor kap nagyobb es tobb dolgot (karácsony, születésnap, névnapra kis mennyiség, gyereknapra élményt adunk, húsvétkor 1 dolog + konyvet minden alkalomkor). Igy is hatalmas a csalad, rengeteg mindenkitől kap, es sose áll le senki egy ajandeknal... Viszont erdekes modon minden játékát nagyon becsüli, mindet tudja kitol kapta, szereti őket es rendben is tartja, sosincs ebből gond. Ha fogyoeszkozrol van szo (papir, kréta, lufi, filc, festek, gyurma stb), akkor azt mindig pótoljuk alkalom nelkul is. Most fog tesója születni, igy eddig ha voltunk a babának vásárolni mindig o is kapott egy nagyon pici apróságot, hogy ne erezze, hogy csak a tesó kap, o meg le van ejtve, pedig meg meg sem született. De csak olyan apróságokat, hogy egy csomag matrica/tetko, egy műanyag dino, ilyesmi.
2015. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem. Egy-egy apró meglepetés, pl kinder tojás vagy egy pónis újság vagy kirakós a szátforintos boltból a szeretet spontán kifejeződése. Ne ssetek nekem, nem arról beszélek, hogy a szeretetet tárgyakkal kell kifejezni, hanem hogy ha szeretek valakit, akkor NEKEM öröm, ha bármivel meglephetem. Nem ezzel pótolom az együtt játszást meg a a meleg vacsorát, ez "csak úgy" becsúszik, pici örömforrás fillérekért.


Mondjuk egy 15ezres legót nem vennék meg "csak úgy", habár szívesen megtenném, és őszintén szólva meg is tehetném, de tudom, hogy nem lenne helyes.

2015. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szulinapra és karácsonyra szokott nagyobb ajándékot kapni és itt - ott valami aproságot, de most megváltozott a helyzet. Karácsonykor egy akkora hisztit vágott le az ajándékon, hogy o nem ezt akarta, neki nem kell stb. (4 éves lány), neki inkább a kisteso babája kell (1 éves a teso). Eldontottuk, hogy nem veszunk tobb játékot. Ruhanemut kapnak, persze egyformát és kész. Kismillio játékunk amit, amit le se ejtenek.
2015. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Havonta akár többször is kap a 6 éves: kisautót, könyvet, kisebb legókat.


3 gyerek van, a két nagyobb lány inkább könyveket, rajzeszközöket kap már.

2015. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondom,hogy minden héten kap... nagy dolgokat szülinap,névnap,karácsony. De ha úgy gondolom,hogy most épp jó lenne pl. aszfaltkréta,mert itt a tavasz,akkor megveszem. Nálam még ilyenek a mesekönyvek,amit bármikor megveszek,ha megtetszik...szerencsére imádja a kisfiam a könyveket. ...és néha egy foglalkoztató füzet,meg Hot Wheels kisautó is becsúszik. Ha nagyobb dolgot akar,akkor arra gyűjtheti a zsebpénzét :) Néha a pénztárnál a visszajáró aprót elkapja,néha a nagyszülők adnak neki egy kis aprópénzt. Tavaly épp karácsony előtt nézett ki egy autót (de addigra a jézuska bevásárolt),így hagytam,hogy a zsebpénzéből megvegye.
2015. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!