Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázod el pici...

Hogy magyarázod el pici gyerekednek ha kérdezi, hogy mi a szél? És azt hogy miért van pelusod (havikor betéted)?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 2. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ráfújok a hajára, arcára és mondom mozgó levegő(ha nagyobb, akkor légáramlás)

betét, mert én lány vagyok és már nagy és nekünk ilyen van, a kicsiknek meg pelenka, (ha kisfiú, neked nem lesz mert nem vagy lány)

2015. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány éves.
2015. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elintézem annyival, hogy "te is hordasz pelust". (egyébként nálunk nem kérdezi, hogy miért van, csak közli, hogy anyu pelusa kakis, ki kell cserélni :D )
2015. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A szélről még nem kérdeztek a lányaim (4, 6)


"nya vérzik a nund?" "Igen vérik" "És fáj?""Nem fáj" "Miért vérzik?" "Mert nagylány vagyok már. Ha ti is nagylányok lesztek nektek is vérezni fog minden hónapban"

Az már más tészta hogy másnap az oviban is ezt ecsetelték :D

2015. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak az a lényeg, hogy igazat mondj, nem baj ha nem teljesen érti meg. A szélre mondhatod egyszerűen, hogy mozog a levegő, a betétre meg hogy a felnőtt lányoknak néha kell ilyet használni, de a gyerek korától és a te hozzáállásodtól függően akár részletesebben is belemehetsz a dologba.
2015. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jókat írtatok! 2 éves kislányról van szó. Múltkor véletlenül meglátta a betétem, azt hitte kakis, pláne hogy mostanában szoktatjuk wc-re nagy dolgokhoz is, elég ciki hogy anya bort iszik és vizet prédikál:)
2015. ápr. 2. 14:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A szél pontos definíciója, ha valaki nem tudná:

A szél a levegő azon része, amely siet. :)))

2015. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 8 eves gyere,em kerdezte mi a szel, kapasbol va,aszoltam amit a foldrsjz szskos osztalyfonokom belenk vert: homersekletkulonbseg okozta nyomaskulonbseg. 10 mp nema csend,ranezek a gyerekre,osszerohogtunk :D Aztan elmagyaraztam neki, hogy megertse. A betetet a kisfiam kerdezte,4 eves,elmondtam neki h verzik a nunim,de nem faj,es ez csak a nagylanyoknak van. Nem akarom tudni, hogy kinek es hogy adta vissza a hallottakat es latottakat :D
2015. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A vérzéses dolgot nem akartam még felhozni, nehogy azt gondolja hogy megsérültem, vagy pl ha nagylány lesz, havonként beteg lesz.
2015. ápr. 3. 04:44
 10/13 anonim ***** válasza:

POnt tegnapelőtt volt szó a szélről. 6 és 7,5 évesnek így magyaráztam: a Föld egy gömb alakú bolygó (ezt tudták), körülötte van egy levegőréteg, ez a légkör, ennek a mozgása a szél.

A mentruáció témán már rág túl vagyunk, habár a cserét nem szeretném ha bárki végignézné, főleg mivel tampont használok. Magyarázat: körülbelül havonta egyszer minden felnőtt nőnek kitisztul a testében egy váladék, onnan jön ki, ahonnan a kisbabák is, és részben vérből áll. Ez nem rendszerint fáj (nem a frászt nem) és annak a jele, hogy egészségesen működik a testünk.

2015. ápr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!