Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lángol néha és viszkethe...

Mitől lángol néha és viszkethet a két tenyere, néhány ujjbegye már meg is repedezett, ekcéma lenne vagy allergia; vírus okozza?

Figyelt kérdés
Egy hete van ez, látta orvos is, de okosabbak nem lettünk, puhító kenőccsel kenem neki (gytári). Talán már javulóban van, most már nem lángol a két kis keze, csak estére és reggelre viszket neki erősebben és olyankor pirosabb is. Úgy kezdődött, mintha szúnyogcsípések lepték volna el két tenyerét, és azok egyfolytában forróak. Láz, hőemelkedés nem volt. Érdekelne, más tapasztalt-e már ilyet? Köszönöm.
2010. febr. 18. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
mennyi idős, nem lehetne kérni alergiavizsgálatot? Próbálj neki adni kalciumot, ha allergia, akkor elméletileg javulnia kéne tőle.
2010. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha allergia,akkor a legvalószínűbb a tejallergia, legalábbis nekünk attól volt ilyen csak az egész testén. Mi csináltattunk tesztet, de otthon is ki tudod próbálni. Teljes tej és tejszármazék megvonással, ha javul, akkor szerencséd (nézőpont kérdése) volt mert meg van a gonosz, ha nem javul, akkor jöhet a gasztroenterológus.
2010. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem is allergia, az uborkától van, és az egyéb nem idényzöldségtől gyümölcstől. Múlthéten rengeteg epret, szőlőt és hasonló hülyeségeket evett, és arra gondoltam, az hozhatta ki, tele vannak tartósítóval, meg ki tudja mivel... Csak ne szeretné annyira a kígyóuborkát is. De ma, hogy nem evett ilyeneket, még banánt sem, már nem is fájt neki és nem is lángolt, semmi. Köszönöm a válaszokat, majd figyelgetem még. Egyébként a tejtermékektől biztosan nem, mert azt már jóideje fogyaszt, ja és 22 hónapos.
2010. febr. 19. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy megtaláltad, hogy mitől, de sajnos van olyan, hogy keresztreakció,ami miatt még más is bűnös lehet. A tej allergia sajnos nincs mindig időhöz kötve, attól, hogy rég fogyaszt tejteréket még előfordulhat. Az én lányom 4 évesen lett tejallergiás,szóval csak figyelgesd, mert mostmár biztos, hogy hajlamos rá.

Az ilyen termékek kerülése nagyon fontos az ő érdekében, hiszen ki kell ürülnie a szervezetből és annak regenálódnia kell. Az ételallergia azt okkozza, hogy a bélbolyhok nem működnek rendesen és nem funkcionálnak. Tehát diéta és kerülés. Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, főleg neked azt mondani, hogy nem lehet, mert a gyerek nagyon fogja kívánni, de még mindig jobb ha eszik helyette egy almát mint egész nap, vagy éjjel viszessen és fájjon a bőre. HA elkeseredsz, akkor gondolj arra, hogy az én lányom 5 éves, tehát már vannak komoly érzései és gondolatai és a semmit nem ehet, se tojást, se tejet, se lisztet, se szóját. Tehát a tartósított dolgok és primőr gyümölcsök kikerülhetők, de mi hogyan kerüljük ki a kenyeret?


Szóval fel a fejjel, de ettől függetlenül én elvinném a gasztroenterológushoz, hogy mi a véleménye, mert még mindig van esély rejtett keresztreakcióra, amire nem mutat jeleket, de megvannak.

2010. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál, bőrgyógyászatra vittem és a bőrgyógyász skarlátre gyanakszik, amin az én lányom átesett, de más skarlátra jellemző tünete nem volt ezen kívűl :( majd meglátom, mit teszünk, és köszönöm még1szer kielégítő válaszod!!
2010. márc. 5. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!