Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás dermatitisz, ekcéma,...

Atópiás dermatitisz, ekcéma, állatszőr érzékenység, pollen allergia. Vannak itt hasonló gondokkal küzdő babák anyukái?

Figyelt kérdés
3 éves kor alatti manók anyukái, írjatok. Szeretnék néhány dolgot kérdezni Tőletek.
2010. febr. 23. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ide szemtelenkedek de én is várok veled mert én is pénteken viszem tan.adásra 2éves sincs, a hasa meg a lába ekcémás és nem tudjuk mitől...
2010. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom is ekcémás, de ő még "csak" 10hónapos.

Egyébként az atópiás dermatitisz és az ekcéma ugyanaz.

2010. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szintém ekcémás a lányom, és én is. Mi a kérdés?
2010. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15,5 hónapos kisfiam ekcémás, ha tudok, szivesen segítek.
2010. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szintén 15 hónapos, valószínű, hogy öröklött. Nagypn sokmindent kipróbáltunk már, sok helyen jártunk, de semmi nem segített.

Alternatív gyóymodokon gondolkozom, mint kineziológia, homeopátia, bármi. Ismertek, próbáltatok ilyet?

Milyen hidratáló krémeket használtok és milyeneket próbáltatok?

Ha lángol az ekcéma mivel kenitek? HAsználtok valamilyen viszketést csillapító szert, kanalast?

Kutya/macska van a lakásotokban, hogy bírj a pici?

Egyenlőre ennyi, köszönöm annak, aki ír.

2010. febr. 23. 23:44
 6/11 anonim ***** válasza:
22.53-as vagyok, egy éves lesz a lányom. Nincs állat nálunk. Alap esetben Sanatopickal kenem az egész gyereket, az arcát (ált. ott jön ki, meg a füle mögött) naponta többször, (de nagyon jó a Babé is). Ajánlom a még a Lipobase Repaire krémet is, extra erős hidratáló. Ha előjön az ekcéma először megpróbálom Sudocreammel, de csak ritkán segít. Sajnos hozzá kell nyúlnom a higított Elocomhoz is néha. Nemrég írt egy doki valamilyen kikevert krémet, aminek ezért nem tudom az összetevőit, de azt mondta, kevésbé erős és veszélyes mint az Elocom, ugyanúgy használ, 3 nap alatt eltűnteti. Aztán ami nagyon számít tapasztalataim szerint, hogy mivel fürdetek és mosok. Legjobban a Babé tusfürdő vált be, és mosásra: Caola mosószappan lereszelve, öblítő helyett ecet. Ami még a lányomnál előhozta az ekcémát, az a 4 hónaposnak való málnás desszert (10 hónaposan...). Sokan dicsérik az exemma repair krémet, nálunk az egyáltalán nem használt, se nekem, se a gyereknek. Pillanatnyilag ennyi jutott eszembe. Homeós szereket nem próbálta erre, nem hiszek bennük. (Miután más problémákra többször próbáltam.)
2010. febr. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22:43-as vagyok

Nálunk kb 5hónaposan jött elő. Állatunk nincs, se a lakásban se kint. Neki főként az arcán a hasán és a könyöke felett jön elő. Alapesetben, ha nem lángol akkor csak kis olajjal szoktam kenni a bőrét, de ezt már születésétől használom. Fürdetni sokszor csak sima vizet használok, így nem jön elő. Ha nagyon koszos akkor szoktam használni babé fürdetőt. Ha lángol akkor én is a gyógyszertári elocomos kenőcsöt használom, amit a doki írt, naponta többször, de csak nagyon vékonyan kenve. Néha bekenem neki a kevert gyógyszertári popsikrémmel. Abba semmi olyan ami irritálná. Szerencsére a mosóporral nincs gond, így születésétől a tomit használom és a silán öblítőt. Váltani nem mertem.

2010. febr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 24 éves ekcémás vagyok. Sajnos nem nőttem ki.

Nagyon fontos lenne hogy megtudjátok mi váltja ki az ekcémát! Nekem a domestos ami kihozza. Nagyon oda kell figyelni mit használtok nem csak a babáknál hanem saját magatokon. Pl. parfüm, deo, hajlakk... Mert ezzel mind érintkezik a baba. A babé termékek nagyon jók és használjátok nyugodtan mert nem csak akkor jó ha kinn van az ekcéma hanem szinten tartásnak is tökéletes.

De a legjobb az lenne ha sokat szellőzne az a testrész ami ekcémás és mindig hidratálva legyen. Egyébként a legegyszerűbb krém is jó csak ne tartalmazzon illatanyagot.

2010. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13 hónapos kisfiam 4 hónapja tünetmentes. Ami bevált: szteroidos kezelés után fürdetés 2 naponta, úgy hogy a testét előtte bekenem fürdetőkrémmel és a vízbe is teszek valamint reggel és este tetőtől talpig bekenem Babe Hidratáló testápolóval.

A szteroidos krémet bőrgyógyász írta fel, Advantant tartalmaz.

Macskánk van, mi is gyanakodtunk rá, de mivel most szép a bőre, biztosan nem rá allergiás. Valószínűleg a tejtermékekkel volt a gond, amit én ettem szoptatás alatt, igaz, hogy 4 hónapos korától teljesen elhagytam a tejes dolgokat mégis csúnya volt még 5 hónapig a bőre. Igazából azóta javul amióta egyre kevesebbet szopott, 1 hónapja pedig teljesen leválasztotta magát.

Mosáshoz mosódiót használtam, de nem szedte ki a foltokat. Most Dreft baby-t használok és ecetet öblítő helyett.

2010. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A "szteroidos kezelés után"-t úgy értettem, hogy 4 hónapja kentük utoljára szteroiddal, azóta alkalmazzuk az utána leírtakat szinten tartásra.
2010. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!