Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában köszönt...

Mennyi idős korában köszönt gyermeked magától, ha bementetek a boltba, orvoshoz, stb?

Figyelt kérdés
Kislányom nyáron lesz 5 éves. Én mindig köszönök, ha bemegyek valahová, tőlem mindig azt hallja. Ő, bár "elméletben" tudja és mondja is, hogyha bemegy, hangosan fog köszönni, de ez nagyon ritkán jön össze és egyre kellemetlenebbül érzem magam emiatt ☹ .
2015. ápr. 3. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Amíg szekálod vele, nem fogja csinálni. Ha nem foglalkozol vele, nem figyelmezteted és nem piszkálod miatta, akkor pár hét után csinálni fogja. De amíg ez téma, addig már csak azért sem.
2015. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

2 eves koratol. Akkor elkezdett utanozni. Meg sokszor mondtam csak ugy neki,hogy koszoni kell, ha vhova bemegyunk vagy vhonnan eljovunk.

Most 4 eves, de neha ra kell szolnom, hogy "koszontel-e?", de ez tobb yire azert van, mert elfeledkezik rola/massal foglalkozik.

2015. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Kb iskolás korától. De nyugi, az ismerettsegi körömben rengeteg gyerek van, plusz iskolában dolgozom, 14 ev lattiaknak igen ritka jut eszükbe, hogy köszönni kellene.
2015. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 éves lesz a kislányom nemsokára, nálunk elég változó, hogy köszön-e magától. Van, ahol igen. De pl. az oviban nem nagyon szokott, ott rendesen ég a fejem hogy az óvónőnek nem köszön magától. Pl. egyik nap mentünk haza, és az egyik ugyanannyi idős kisfiú odaszólt az óvónőnek, hogy "szia X. néni, jó dolgozást"! Ez cuki volt, megjegyzem a gyerek anyukája a közelben se volt, nekem meg mindig rá kell szólnom, hogy "köszöntél?" Nekem is kellemetlen de hát mindent megtanulnak egyszer, én abban bízom hogy látják hogy nem vagyok bunkó, én köszönök és ha úgy van akkor a gyereknek is szólok (de nem mindig, van amikor pl előtte szólok neki, mielőtt belépnénk egy helyre hogy most majd köszönni kell).
2015. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legrosszabb, amit csak tenni lehet, hogy rászolsz mások előtt, hogy köszöntél? Valamiért ez a legtöbb gyereknek mumus kategória. Utáltuk mind, mikor kérdezgettek. Sőt, bennem annyira megmaradt, hogy felnőttként se szeretek köszönni ismeretleneknek. (persze köszönök, csak kellemetlen). Mások előtt sose szégyenítsétek meg a köszöntél? meg nem tudsz köszönni? kérdésekkel.
2015. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 éves korától. Szerencsére nem szégyenlős (mint én voltam), nem is kell rászólni, magától köszön.
2015. ápr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek 😊.


Nem szoktam megjegyezni mindig, hogy köszönjön, de úgy érzem, ez már elvárás ebben a korban. Mikor megyünk az oviba, akkor szoktam szólni neki, hogyha embert lát/köszönnek, köszönjön. Elég nyitott lányzó, bár az orvosnál sem szólt egy szót sem.

2015. ápr. 3. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl korai az ismeretleneknek való köszöngetés. Bőven ráér 10 éves kora körül.

Akiket ismer, majd később, iskoláskorától, mint pl. a tanítónő, szomszéd néni, azoknak persze köszönnie illik pár év múlva.

Boltban eleve nemigen kell köszönni. Kivéve, ha egyszemélyes kis bolt. Nagyon ritka, ha visszaköszönnek még egy felnőttnek is. Gyereknek meg kb. soha. Átnéznek rajta.

2015. ápr. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ertem miert lenne gaz szolni a gyereknek, hogy koszonjon! Lehet elfelejtett csak. De hogy ne mondjak semmit neki??? Bar meg csak ket es fel eves, szoktam neki mondani, vagy kerdezni, hogy koszonunk? HA nem, nem. De legalabb megprobaltam. Szerintem erre is tanitani, neha osztonozni kell oket.


Nekem anyu mikor kicsi voltam, es talakoztunk valakivel, akinek koszonni kellett, akkor picit megszoritotta a kezem. Nem ugy kell elkepzelni, hogy osszepreselte, egyszeruen csak mmutatta, hogy ismerjuk, koszonunk :D Szerintem keves gyerek szeret koszonni, ilyen korban meg javaban szegyenlosek. Az meg egyszeruen tok szar, a mai napig utalom, hogy "csokolommal" koszonunk :( Persze mar nem ugy koszonok, de a gyerekek. Uuuuuutaltam! Nem tudtam eldonteni ki a szia, es ki a csokolom. Aztan visszaszolt a nem tul "idos bacsi", hogy nem "csokolom", hanem "szia". Na en ezeket jobban utaltam, mint azt, hogy anyam megkerdezte, hogy koszontem-e....amit mondom nem tett, a kezemet szorongatta :D

2015. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!