Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mikortól tudta...

Gyermeked mikortól tudta magát elfoglalni? Kisfiam 3 lesz mindjárt és még mindig csak együtt akar játszani, örökké lóg rajtam.

Figyelt kérdés
Van egy kistesója is, aki miatt nem tudok mindig vele foglalkozni, akkor pedig látványosan unatkozik, hiába kínálok fel neki többféle játéklehetőséget (építőkocka, autók, homokozó, rajzolás, gyurma). Mindent csak együtt tud elképzelni! Mindig azt mondja, "majd később játszok egyedül", "majd máskor játszok egyedül". Mikor fog ez változni? Babakorától próbálom valami minimális önálló foglalatosságra szokatni...

2015. márc. 24. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj úgy kimenni, hogy most dolgod van, majd kicsit később bejössz hozzá, addig játsszon egyedül. Nekem két és fél éves lesz a fiam, ő eljátszik egyedül. Persze szívesebben játszik velem vagy valamelyik családtaggal, de én zoktam neki mondani, hogy most mosogatnom kell, addig légy szíves játssz egyedül. Nekünk nagy dobozokban vannak a játékok, azt vesz ki belőle, amit szeretne (többnyire mindent kiborít ;)) Szerintem alátványos unatkozást is megunja majd, ha nem lesz hozzá nézőközönség...
2015. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Wow együttérzek veled. Jó kenne ha már leszakadna rólad.. Szerintem majd szeptembertől az oviban megváltozik az élet számára.. Addig bírd ki... Vannak olyen ragaszkodó gyerekek, másnál is látom ennyi idősen, főleg fiúknál!
2015. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
2,5 éves a lányunk. Már elég régóta tud egyedül is játszani.
2015. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 3, már nagyon régóta elvan egyedül. Nem is nagyon igényli h leüljek hozzá, de azért van h rá tudom venni egy kis memória játékra, vagy kirakózásra.
2015. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
10 hónapos, de nagyjából fél éves kora óta eljátszik egyedül is a járókában.
2015. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő hogy eljátszik-e egyedül kicsi korától vagy nem. Neked nem volt szerencséd, nekem sem. Én is próbáltam módszeresen szoktatni, persze nem ment. 4 éves elmúlt a lányom amikor már elmondhattam, hogy egy darabig elvan egyedül is. Ezután már egyre jobb lett a helyzet.
2015. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló "gond" volt és egy pszichológus javasolta, hogy úgymond feladatot adjak neki és ne játéklehetőséget. Szóval én megyek mosogatni, addig ő rajzoljon egy autót, vagy építsen egy várat, vagy színezze ki ezt a képet, ha kész vagyok jövök és megnézem. Nálunk lassan, de ez bevált.
2015. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es valaszado nallunk is ez mukodott! :) Az en kisfiam sem volt az az "egyedul is eljatszom" tipus. Szepen lassan en is ezeket a modszereket alkalmaztam 3 eves kora korul. Pl a legobol epitsen hazakat, hidakat az autos szonyegen es majd ha kesz van akkor jovok es jatszunk kicsit az autokkal... Kb 30-40 percig elepitgetett. Szinten mukodott a "szinezz ki egy kepet anyanak", "rajzolj valamit", "rakjal ki egy kirako puzzle-t"... Nallunk ami nagyon bevallt rajzolasnal az a muanyag vonalzos szett amivel dinoszauruszokat lehet rajzolni. A szinezesnel nagyon bevallt a sima allatos meg autos nyomda keszlet amivel nyomtatott par autot es kiszinezte oket.

Kisfiam mar 2 eves kora ota imadja a szamokat. Igy mindig nyomtattam ki neki interneten szamokat 1-tol 100-ig es eleje raktam es mondtam, hogy irogassa egy papira a szamokat es majd mutassa meg. Tudom, hogy erdekes de valamiert a szamok irogatasa es masolasa az egyik kedvenc elfoglaltsaga.

2015. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szoktam alkalmazni ezt az általatok leírt módszert is, de jön utánam, hogy "anya, te rajzolj, anya te építs" vagy másik változat "nem tudok rajzolni, nem akarok építeni, elpakolom inkább" és máris ugyanott tartunk :(
2015. márc. 24. 19:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk is hasonló "gond" volt és egy pszichológus javasolta, hogy úgymond feladatot adjak neki és ne játéklehetőséget. Szóval én megyek mosogatni, addig ő rajzoljon egy autót, vagy építsen egy várat, vagy színezze ki ezt a képet, ha kész vagyok jövök és megnézem. Nálunk lassan, de ez bevált."


Az "anyás" kisgyerkőcöknek az INTERAKCIÓ különösen fontos:

NEKED csinálja, amit csinál. Így éli meg. Ez nem a "tudásnak" a kérdése ("tud-e egyedül játszani"), hanem temperamentumé.


A feladatvégzésben tehát épp az a jó számukra , hogy egyrészt konkrét, de nagyon fontos evvel együtt, hogy számukra arról szól, hogy ilyenkor is "veled van lélekben", hiszen neked csinálja a feladatot.


Arra javaslom ügyelni, nehogy tanulós feladatot kapjon, amíg nincs legalább 6 éves! Se tanulós játékot, se játékos tanulásról NE szóljon! Az többet árt ilyenkor, mint használ. De pl amiket írtatok, megfelelő: várépítés "anyának", színezés, stb., de ha önként és nagyon érdekli valami, ami "iskolás", az esetleg kivétel, mint az említett "számokkal való játék".


Fontos, hogy a 3. életév előtt a kisgyermekek TÖBBSÉGÉNEK(!) elemi fontosságú szinte folyton a szülője társaságában lenni, ezért a bölcsődét szükséges rossz megoldásnak tartom. A 3. életévben már valamivel többen vannak, akik "kinyílnak", de akik nem, azok a 4. életévtől. Az ovikezdés nem kevés gyerkőcnél a 4. életévben (volna) ideális. Lehetséges megfelelő indokkal eltérni (mentesülni) a "kötelező 3 éves kori oviba járás" alól.


Éppen a 4.életév az, amikor e téren "ki szoktak nyílni" az ilyen típusú kisgyermekek. Ezért tapasztalják sokan.


Minden gyermeket a temperamentuma szerint kell elfogadni és szeretni.

2015. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!