Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogyha szépen,...

Miért van az, hogyha szépen, de határozottan kérek valamit a gyerekektől, akkor semmit nem ér, ellenben ha felemelem a hangom, rögtön tudják, hogy meg kell tenniük?

Figyelt kérdés
Miért nem értenek a szép szóból? Ha egyszer kérem szépen, és másodszorra erősen, akkor másodszorra csinálják. Ha 10-szer kérem (és ott állok mellettük, nem a levegőbe beszélek) szépen, akkor csak 11.-szerre.
2015. ápr. 10. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert gyerekből van 😊. Az én 5 évesen is ilyen.
2015. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mert miért engedelmeskednének? Próbálagatják a határaikat :D Azt mondd, hogy te nem csináltál ilyet gyerekkorodban. :)
2015. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Komolyan, ez jó neki, hogy "mérgesen" szólok? Ráadásul én magam sem szeretem.
2015. ápr. 10. 20:46
 4/15 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek van saját akaratuk. Ha a szülős csak szépen beszél, azt nem veszik komolyan, mert semmilyen hátrányuk nincs belőle. Ha erősen szólsz rájuk, akkor látják,hogy komolyan gondolod.
2015. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom mennyi idősek a gyerekeid de az én két évesem akkor sem ért a szóból ha felemelem a hangom. Konkrétan akár üvölthetnék tőle 5cm-re akkor sem lenne hatása. Oda kell mennem és elvinni az adott közegből ha rosszat csinál, vagy szemléltetni, hogy mit is kéne tenni. Persze olyankor meg jön a visítós hiszti. Próbálgatják a határaikat, saját kis akaratukat akarják érvényesíteni. Hát remélhetőleg hamar elmúlik ez :-(
2015. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lányom is ezt csinálja fürdèsnèl szolok neki hogy jöjön nem jön de ha mutatom hogy már számolok akkor rögtön jön mert tudja hogy nincs kibuvo.
2015. ápr. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Velünk is ez van. A számolás nálunk is beválik, ezzel még ki lehet kerülni a kiabálást, de én is utálom az egészet. :(
2015. ápr. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem jol nevelted oket. Es amint latom, nem vagy egyedul..
2015. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mert te annyira jól ismersz minket, hogy ezt ki mered jelenteni. Ehhez képest jó tanácsot nem tudtál adni...
2015. máj. 7. 19:05
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as akinek könnyebben kezelhető, nyugodtabb gyereke van az előszeretettel ragasztja rá más gyerekére, hogy nincs megnevelve meg minden rá van hagyva. Hát képzeld a gyerekek nem egyformák és igen van amelyik nagyon makacs és önfejű. Ha érdemi tanácsot nem tudsz adni akkor ne piszkáld a kérdezőt ismeretlenül!!!!
2015. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!