Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos fiamnak adhatok 2...

19 hónapos fiamnak adhatok 2 éves kortól adható köptetőt?

Figyelt kérdés
Nem lázas, eddig az orra folyt, most pedig nagyon köhög és hörögve veszi a levegőt. Láza nincs, így nem vittem orvoshoz. Szomszéd kislány anyukájától kértem gyógyszert, Erigon szirup a neve, viszont ellenjavallt használni az ő korában. Sosem volt még beteg, de nincs ötletem, hogyan kezelhetném. Kamillateát adtam eddig neki, illetve hajnalban Panadolt, mert fájlalta a torkát a sok köhögéstől gondolom.
2015. ápr. 12. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem adnék neki!

Van, ami bár nem ajánlott bizonyos kor alatt, de mégis lehet adni, viszont azt is orvos mondja és úgy, hogy olyan mennyiségben történjen az adagolás, ami nem okoz gondot.

És oké, hogy nem lázas a gyerek, de ha van baja és nem tudod, hogy mit adj rá, akkor szerintem igen is dukál egy orvosi látogatás!

Mert nem mindegy, hogy száraz vagy hurutos a köhögés. És az sem mindegy, hogy van-e váladék a tüdőn vagy sem. Mert lehet, hogy száraz a gyerek köhögése, de azért olyan, mert nem tud felszakadni a váladék, ezért kell a köptető. Vagy nem mindegy, hogy távoznia kell a váladéknak, tehát köptető javallott, valaki meg nekiáll köhögéscsillapítót adni, mikor annak a váladéknak le kéne tisztulnia.

És az orvos pedig ezt meg tudja állapítani.

Szóval szerintem vidd el orvoshoz és azt add neki, amit az orvos mond! Vagy vidd el ügyeletre, ha nem akarsz holnapig várni.

2015. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alkoholtartalom miatt szokták ráírni a köptetőkre a 2 évet. De én odaadnám, mert ez vmi magyar szabály lehet, mert a barátnőm Ausztriában él, és ott ugyanazon a köptetőn nincs rajta a 2 év, kifejezetten adták a 18 hós lányának.
2015. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma elvittem a gyermekorvoshoz, és azt mondta, hogy ezt adjam neki napi háromszor a Spiropent mellett.
2015. ápr. 13. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondták,hogy mindegyikre ez van ráirva,ne aggódjak,adjam neki bátran.Látom,neked is ezt javasolták
2015. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!