Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy másfél-2 év közötti...

Egy másfél-2 év közötti gyermeket érdemes már leszoktatni a cumiról? És ha figzik, nem jobb, ha cumizik? Vagy nincs összefüggésben?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 21:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat * fogzás
2015. ápr. 18. 21:14
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint fogzik :)
2015. ápr. 18. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ma tűnt fel, hogy egyre nagyobb élvezettel cumizik a 21 hónapos pici fiam és pont erre gondoltam hogy: hogy fogom én leszoktatni erről?

Jelenleg nincs szívem hozzá.... Elvileg decemberben születik a tesoja, arra gondoltam neki talán majd "odaadja". De nem tudom hogy pl. Ez jo ötlet-e.

Ha te úgy látod, hogy megérett rá a gyerkoc, akkor próbáld meg.

Amúgy mi az oka hogy le akarod szoktatni? A kora esetleg? Hogy már nagynak talalod a cumizashoz?

2015. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi úgy vagyunk 15 hónaposommal, hogy már csak alváshoz meg esetleg autózáshoz cumizik, azon kívül nem. Ez az első lépés nálunk. Nálatok még nap közben is cumizik?
2015. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igen nekünk is csak alvashoz használta a cumit eddig. De most vagyunk túl egy 5 hétig (!!!) tartó tüdőgyulladáson. Ez idő alatt persze hogy oda volt neki adva folyamatosan mivel a laztol es betegségtól volt h egész nap aludt.

Annyi h utcára vagy ha vendégségbe megyünk akkor nincs cumi, de otthon van.

Érzem h nehéz ügy lesz, de en még nem tartom nagyon fontosnak a leszoktatast. :-)

2015. ápr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem elsö lányom iszonyatosan cumis volt. A férjem meg utálta, és minden napos téma volt a cumi. 1,5 évesen már nem vittük magunkkal ki pl autóba, vagy sétához. Kb 2 évesen meg köteleztem, hogy csak az emeleten a háloszobáknál cumizhat. Azt hittem soha nem fog leszokni. 4-ik szülinapja elött pár nappal, oda jött, hogy neki már nem kell cumi. Elsö estétöl átaludta az éjszakát és másnap annyi volt, hogy anya rakja el a cumit a dobozába. Soha többet cumi.

A kicsi lassan 3 éves, ö is csak emeleten cumizhat, de nem csinálok nagy dolgot belöle. Most már tudom, hogy ha érett lesz rá, elengedi ö maga.


Èn nem venném el töle csak úgy. Ha egy gyerek érett rá akkor leteszi maga. Ez egy fontos dolgo nekik. Lehet korlátozni a cumizást alváshoz, vagy a szobájába csak, de elvenni szerintem csúnya dolog.

2015. ápr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

és a fogzás miatt nem eshet neki annyival jobban a cumi?

igazából ez lett volna a kérdésem, de rosszul tettem fel.

Az én lányomnak éjjel-nappal cumi a szájában. De mi is túl vagyunk pár hónapos betegséges időszakon és ez idő alatt nem tudtam tőle elvenni

szívesen csökkenteném, ha tudnám, hogy fogzás esetén nem a cumizással csökkenti a fájdalmát

2015. ápr. 19. 11:25
 8/8 anonim ***** válasza:

A cumi megnyugvást ad a piciknek, így közvetve segít a fogzas idején.

Szerintem sem szép dolog "erőszakkal" leszoktatni, főleg olyan időszakban ami amúgy is nyugtalan és fájdalmas.

A korlátozást kiprobalhatod ha mondjuk kimentek levegőzni ahol úgyis egy csomó más inger éri, akkor próbáld meg elcsenni úgy h ne lássa. Ilyenkor én a cicara fogom h ő vitte el, mert fáradt es aludni szeretne vele. De majd vissza fogja hozni, amikor mi akarunk aludni. :-)

2015. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!