Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet venni 5 éves kisfiú...

Mit lehet venni 5 éves kisfiú születésnapjára aminek örülne?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Plüssállat, kisautó, mesekönyv, leporelló
2015. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A leporellóból már bizonyára kinőtt (nekem is 5 éves lesz nemsokára), a plüss meg felesleges porfogó nálunk.


Inkább valami élmény (kalandpark, Tarzan-park, Elevenpark, aquaworld vagy ami a közelben van és kirándulás, mozgás stb.)


Esetleg a biciklijéhez kiegészítők, illetve ha épp ő is bcikliváltás környékén van, akkor új nagyobb bicikli (nem írtad, hogy kije vagy a kisgyereknek, nyilván biciklit inkább a szülőktől vagy a családtól kap összességében,mert azért nem kis tétel).


Autók, autópályaalkatészek, ha van fa vagy műnayag vonatpálya szettje, azokhoz nagyszerű kiegészítőket lehet venni (pl. fordítókorong, fűtőház, y elágazás, sorompó meg más effélék)


Valószínűleg már nem vagy nemcsak duploval játszik, jó ötlet lehet egy nagyobb doboz sima lego, esetleg alaplap, alapelemcsomag vagy pl. az én kisfiam karácsony környékén volt 4,5, a barátnőmtől kapott normál méretű legóból rendőrös-rablós-helikopteres szettet. Nálunk még a playmobil a menő: bár ez sem éppen olcsó mulatság, de nagy sláger a kinyitható ládikás szett. Ha nem szülője vagy, hanem egy távolabbi rokon, akkor lehet kapni kis tematikus figuracsomagokat 1-2 eFt-ért (pl. farkas és vadember vagy kalóz kiegészítőkkel vagy quadozó kisfiú közlekedési táblákkal stb.)


Mesekönyvből már semmiképpen nem a kihajtogatós lapozókat ajánlanám (egy év múlva akár iskolába is mehet!), hanem pl. Szutyejev Vidám meséit, a Kossuth Kiadó Népek meséi sorozatból valamelyik kötetet.

Ha okos, értelmes kisfiúnak ismered és tudod, hogy örülne neki, akkor LOGICO tábla+feladatlapok (ha van táblája külön lehet feladatlapokat is venni), esetleg ugyanígy LÜK tábla és füzetek (ezek logikai feladatok, kézügyességet, logikai készséget, színek-számok-formatanulás, mindenféle játékos iskolaelőkészítő).


Társasjáték esetleg?

Nagyon ajánlom az Orchard Toys termékeit (pl. Bus stop, Shopping list- nem kell hozzájuk semmiféle nyelvtudás, csak brit fejlesztésű játékok), esetleg story cubes (ezt is lehet bővíteni), Camelot, Rush Hours, Chocholate fun (ezek már Thinkfun márkájú játékok).


A DINO gyártónak is van kisvakondos betűket is tanító egyszerű, direkt az ő korosztályának való scrabble-szerű képes keresztrejtvényes társasa.


Jók a Sapientiono beszélő tollas ismeretterjesztő lapjai is, de egy családi belépő az állatkertbe is verhetetlen.

2015. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az eddigi hozzaszolasokat. Szulinapra vagyunk meghivva egy 5 eves kisfiunak es neki szeretnenk valamit.

Meg varok otleteket!

2015. ápr. 27. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Lego, transformers, szivacslövő pisztoly, valami pókemberes, batmanes, spongyabobos játék! 5 és fél évesem van nálunk most ezek a slágerek!
2015. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a szülőket.

Amikor a fiamnak tartottuk az 5.szülinapját,akkor tőlem is megkérdezték.3000 ft-os kategória alatt mondtam olyanokat,amiket én is megvennék,nem egy 120.valami,ami bekerül az emeleteságy alá.Könyvet,társasjátékot,legot kaptunk,

2015. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most úgy is jön a strand szezon, esetleg valami nagyobb méretű, komolyabb, de árban korrekt vizipuska?
2015. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!