Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves szülinap elnapolása?...

1 éves szülinap elnapolása? Ma rendívül sírós a kicsi mint még soha.

Figyelt kérdés

kora reggeltől állandóan sír, de nem is kicsit nyafog, hanem mint akit valami hatalmas katasztrófa ért.

mindenen mindig egyfolytában. kb most készültem ki idegileg.

már terveztem hogy feldíszítem a lakást, veszek a speciális babatortához valókat(tej, tojásmentes)szervezem a szűk családot hétvégére, ma meg megtartjuk kettesben(egyedülálló vagyok)

ennek elenére egy boltba nem tudunk elindulni mert folyamatosan pátyolgatni, vigasztalni kell, egy takarításhoz nem tudtam neki kezdeni mert nem marad el magában, v a kiságyában(eddig persze mindig eljátszott szépen ügyesen egyedül is(persze látószögemben, kicsi a lakás nem nehéz kivitelezni)


semmivel nem haladok, de folyamatosan hallgatom hogy sír, folyamatosan kézben van, (fogát bekentem eddig mindig használt)anyós is felhív hogy köszöntse, meg pár kedves szóra, azt végigüvöltötte, ki kellett mennem hogy beszélni tudjak(telon).


ez az ő napja annyira szeretném ha minden szép lenne, erre mióta felkelt ez megy, már kiidegelt és még csal 9 után vagyunk.

akartam vele menni életében először homokozóba(eddig csak hintázni vittem játszótérre)nézegetni akartam ajándékokat vele(mindig el van a babakocsiban is, ált nézelődik és nevetgél)


és most ott tartok, hogy hajam égnek áll, a lakás felfordulva, állok az egész tetején, torta kanyarban, legszívesebben sírva fakadnék!!!!


2015. máj. 6. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg! Ilyenek ezek a gyerekek, tuti, hogy akkor a legnyafisabbak, amikor nyugi kellene. Kezd el csinálni a dolgodat, ha így is, úgy is sír, akkor nics értelme a "tétlenkedésnek". Ha pici a lakás, gyorsan végzel. Aztán menjetek el sétálni, homokozni. Hátha megnyugszik a babakocsitól. HA nem, akkor sincs semmi baj. Az első szülinapok csak nekünk fontosak, neki ugyan olyan nap, mint a többi :) Majd megtartod a hétvégén:) Kitartás!
2015. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Fogalma sincs a naptár, valamint a születésnap fogalmáról. Azt se venné észre, ha nem tartanátok meg.


2. Ez NEKED fontos. Saját magaddal kell lerendezned, hogy miért görcsölsz rá ennyire a dologra, miért ennyire fontos neked.

2015. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Szerintem ne foglalkozz semmivel csak a fiaddal. Úgy is lesz nagy buli neki késöbb a rokonokkal. Játsz vele mesélj neki vagy csináljátok azt amit szeretne. Boldog születésnapot kívánok neki.
2015. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nyugi!!!! :)

Rossz napja van, Te feszült vagy mert haladni szeretnél, ettől ő is még feszültebb!

Torta most nem kell, majd a hétvégére csinálsz ha jönnek a rokonok.

Most ülj le vele és játszatok, nyugtasd meg. Délutánra hátha megnyugszik és lehet ünnepelni kicsit!

2015. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
jelenleg igen azon vagyok, hogy mmegnyugodjak adta neki kicsit meleg tápszert, hogy ő is(habár nem most van tízórai...)addig csend van, gondoltam kibőgöm magam legalább.
2015. máj. 6. 09:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Hagyd a francba a lakást, a díszítést, a tortát! Jó idő van, menjetek el valahova kettesben, ahol a pici is jól érzi magát, örül majd a látnivalónak, csavarogjatok egész nap, hidd el, ilyenkor ez kell. Ünnepeljétek így a szülinapját, hogy kettesben kimozdultok, ez mindkettőtöknek jót tesz. Ha jól érzi magát, nem lesz nyűgös, te meg nem leszel ideges. Hétvégén ráér a buli, most meg menjetek sétálni, játszóterezni, fagyizni, érezzétek jól magatokat!
2015. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt,semmi baj,ha elnapolod,nem fog megharagudni :) Lehet,hogy rosszul aludt, fáradt, ha kicsit napközben kialussza magát,csodákat tesz,aztán felvidíthatod az általad említett programokkal. Barátnő vagy bárki nem tud rá vigyázni,míg ebéd után alszik,hogy addig intézd a dolgokat? Aztán mikor felébred, lehet meglepi a díszítés és elmúlik a morcosság. Előfordulhat,hogy betegség lappang benne,de kicsi rá az esély, ők még nagyon érzékenyek, lehet,hogy érzi,hogy te is feszült vagy. Elmúlik, hidd el,minden rendben lesz, csak próbáld türelmesen kivárni.
2015. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy te vagy valamiért rettentő feszült és ez ragadt át rá.

Mi történt, miért szorongsz?

2015. máj. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik, hogy nagyon rágörcsöltél most erre és lehet ezt érzi rajtad azért nyűgi. Hagyj a francba mindent, ne takaríts, ne süss tortát, menejetek el sétálni, játszótérre, állatkertbe, akárhova, töltsétek együtt a napot.
2015. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem beléd kötni akarok, de ezek szerint alapvetően egy könnyen kezelhető babád van, és már bőgni akarsz, mert egyszer rossz napja van? Mert két órát sírt?

Lehet, hogy ma van a szülinapja, de ez neki nem sokat számít, csak neked fontos. Majd megtartjátok a hétvégén. Ne bőgd már végig a napot, mert nem ma lesz torta. Neki akkor lesz szép a napja, ha megnyugtatod és elmentek sétálni, játszani, vagy amit ő szeret, nem attól, hogy takarítod a lakást és közben bőgsz. Szedd össze magad, vond el a figyelmét, aztán majd helyreáll a rend.

Valami más van a háttérben, ha te ezen ennyire kiborulsz.

2015. máj. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!