Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pár éves gyerek és baba tesó....

Pár éves gyerek és baba tesó. Mit csináltok, ha kiveszi a kiságyból, de még kicsi ahhoz, hogy cipelje?

Figyelt kérdés

Mit csináltok, ha annak ellenére, hogy elmondtátok neki, hogy nem szabad neki cipelnie a kistesót, mert féltek, hogy elejti, mégis azt teszi? Egy pillanatra nem figyelsz, főzöl, fürdesz, wc-n vagy, postás jött, nappaliban nézed a tv-t, azt hiszed már alszik, de fogja magát és átviszi magához a kistesót. A szép szó nem hat, pedig leültünk vele nem egyszer. Hogyan tovább?

4.5 éves kislány, lassan 3 hós baba.


2015. febr. 24. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

jajj elképzeltem ahogy becipeli magához, hogy ne egyedül aludjon :))) tündéri lehet! :)

beszélni vele, pontosan elmondani neki miért nem teheti meg, emlékeztetni egy balesetére ami fájt neki és ezzel érzékeltetni mit érezne a baba.

aztán kideríteni miért teszi. gondolom vele szeretne aludni, nem? akkor egy szobába tenni, a kiságyat leengedni, így nem is tudná kivenni

2015. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy leengedni a kiságyat. Nálunk kezdettől fogva úgy volt a legkisebbnél, és éppen emiatt, hogy a másfél éves bátyó ne tudja elvinni :D. Így is volt olyan, hogy a hordozóból kiszedte a pár hónapos picit. Cukinak cuki, de bizony elég veszélyes.
2015. febr. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nalunk pont ez volt par napja. Lassan 5 eves kislany es 6 honapos baba. El is ejtette, szerencsere nem lett semmi baja. Mellettuk mindig ott kell lenni, mert a nagylanyomat nem erdekli mit mondunk neki. Imadja a kistesojat, es szeretetbol olyan durvan tud vele banni... Remelem egyszer megtanulja. Addig meg beteszem a szobajaba a picit, amig takaritok stb.
2015. febr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Eleve nem hagynám, hogy hozzáférjen, ha nem vagyok ott.
2015. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4,5 éves fiam is felemelte múltkor a majd' 10 kilós 9 hósat... most már büntibe rakom érte, mert tudja, hogy nem szabad - ugyanúgy, ahogy ráfeküdni, bármivel megetetni, csavargatni kezét-lábát... de néha ugyanúgy akar vele vadulni, mint a kiskakas haverokkal az oviban.
2015. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az eleve nem hagynám, hogy hozzáférjen hozzászólóhoz: Nem direkt csinálom elhiheted, de ezek a dolgok a fent említett példák során fordul elő. Ha wc-re megyek, vigyem magammal az egyiket, vagy zárjam be az egyiket az egyik szobába?

Igen, olyan cuki volt, hogy odavitte magához, nagyon imádja és mikor lennt is vagyunk, akkor is itt fekszik mellette. ölelgeti, és néha ő is megszorítja kicsit,de egy pillantra se veszem le róluk a szemem. Ahogy az egyik válaszoló írta, lányom is olyan, hogy sokszor nem érdekli, hogy mit mondok neki, akkor is csinálja. Még mózesben alszik, a kiságy még a padláson van, de lassan le kell hoznom. A rácsokat meg nem tudom leengeni, de ha leengedném és odatólnám mellé, akkor abból megintcsak az lenne, hogy az ő ágyára rakná a picit. De azért megnyugtató, hogy nem csak nálunk fordul elő, nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Elbeszélgetni elbeszélgettünk már vele sokszor, de eddig nem használt. Bűntetésbe olyan nehezen szánom rá magam, hogy emiatt betegyem, mert félek, hogy akkor az jön le neki, hogy kistesó az oka, hogy büntibe van. Mikor büntibe van, mindig tisztázom vele, hogy miért van büntibe, és mikor feloldom a büntit, akkor is elmondom neki, hogy miért kapta.

Attól a válaszolótól kérdezem, aki büntit ad a gyereknek, ha ilyet csinál: milyen büntit pontosan? Bevált? Mese és csoki megvonás eddig nem vált be. Ha este elalváskor csinálja, mivel lehet megbűntetni? Olyat se akarok, hogy nincs puszi este, vagy elveszem az alvós nyusziját. Ez olyan, mintha nem szeretném, és nem azért bűntetem, mert nem szeretem.

2015. febr. 24. 09:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a válaszadó nem úgy értette, h a rácsokat engedd le, hanem a kiságy fekvőfelületét.
2015. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem mózesben kell altatni, hanem kiságyban. Kifogás, meg a tàmadás megy, de ha baj lesz, az a te hibád lesz.
2015. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ha ilyen probléma áll fent, akkor miért mózesben alszik a baba? Le kell hozni a kiságyat, a fekvőfelületet meg leengedni aztán kész.
2015. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
első vagyok... igen, úgy értem ahogy az egyik válaszoló írja, nem a rácsot leengedni, hisz akkor még könnyebben hozzáférne, hanem a fekvőfelületet leengedni. nincs az a 4-5 éves aki képes átemelni egy rácsos ágyon. és igen, mikor pisilni mész akkor a kicsit beteszed a járókába vagy a leengedett kiságyba, vagy ha tv-zel vagy ha főzöl és akkor nincs mitől tartanod
2015. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!