Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz lett a 2éves státusz...

Rossz lett a 2éves státusz vizsgálat. Volt még valaki így?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van még valaki akinek kicsi rosszul teljesített a 2éves státuszon?.

Az én lányom nem túl jól

Rengeteg piros lett benne.

A legtöbb az a beszéd miatt.

Pl:szobatisztaság kialakulóban?Nem

Pároslábbal ugrál?Nem

Önállóan eszik kanállal?Nem

Beszél?Nem

Önmagát nevén szólítja?Nem

Kérdezi hogy mi ez?Nem

Nehezen lehet vele kapcsolatot teremteni?Igen ,de szerintem ez nem mindig igaz.

Nehezen fogadja el az új helyzeteket?Igen ,na ez sem mindig igaz de mindegy.

Szóval ezek vannak.

Kezdek aggódni

Ez nagyon rossz?

Nem küldött sehová mert tudjuk hogy picit levan maradva és az elmúlt 1hónapban sokat javult.

Szerintetek?

Kell aggódnom?



2015. máj. 7. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nyugtalan vagy miatta, neurológussal megnézetheted, aztán majd mond valamit. Ezek önmagukban még nem problémák, hatalmas különbségek vannak a gyerekek között a "normális" fejlődésben is. Ha megnyugtat, lányaim is későn kezdtek járni, nem ugráltak páros lábbal ebben a korban és nem voltak szobatiszták. Most mindkettő nagyon jó tanuló ;) Ne izgulj, nem lesz gond, de ha megnyugtat, mutasd meg neurológusnak.
2015. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én lanyom sem beszélt még 2 évesen. Senki nem mondta hogy ez baj lenne. 3 évig alig Szólt, most 4 éves és iszonyat nagy a szókincse.

Semmilyen baba, anya, apa szót sem mond még?

Lehet elfogult vagyok, de én nem látom rossznak a státuszt.

A szobatisztaság sem elvárás.

Egyedül a kanállal evést hiznám fel.

2015. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

* hoznám fel.

De szerintem nincs baj. Vannak később érő , nyugodtanbb babák.

2015. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ezt nem érzem extrémnek. A férjem neurológus, a gyermekneurológia könyve a nappali szobatisztaság kialakulóban tétel mellé 3 évet ír, a beszédnél lányoknál ugyan 24 hónapos korra teszi azt, hogy egyszerű mondatokat használ, de hozzáteszi, hogy ennél a pontnál a szórás nagy, és ha szavakat mond (50-70 szó az aktív szókincsét képezi), akkor belefér. Az ön- és környezetreflektív vonatkozásokban talán valóban van egy kis késés (önmagát nevén szólítja-e, mi ez? kérdés).


Tisztázni kellene, hogy mit jelent a nehéz kapcsolatteremtés. Ha megszólítod rád néz, odamegy? Figyel a nevére? Mennyire tud alkalmazkodni, milyen dolgokat fogad nehezen?


Egy fejlődésneurológiai konzultáció mindenképp megnyugtató lehet számodra, de én azért nem aggódnék nagyon.

2015. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Neurológianál már voltunk más miatt.

A kanállal evést azért nem mert rossz evő semmi főzeléket levest nem eszik csak a joghurtot eszi kanállal.

De próbálkozik.

A kapcsolatteremtés hát a nevére figyel meg minden csak nem igazán szereti ha piszkálják.

A gond az hogy azért ilyen mert abszolút nincs gyerekek között ,sajna itt semmi lehetőség kimegyünk a játszóra és tök üres.

Az új helyzetekhez meg nem mondhatnám hogy nehezen viseli ,sőt ha jó kedve van abszolút jól viseli.

Ha meg rossz kedve van akkor hisztizik de ez gondolom másnál is így van.

2015. máj. 7. 12:06
 6/13 anonim ***** válasza:

A legkisebbem 22 hónapos, de ő sem nevezi nevén magát, ez érdekes, 4 gyerekem van, de egyik sem nevezte magát nevén 2 évesen... Az enyém sem beszél még, csak néhány szót mond, nem szobatiszta, mondjuk páros lábbal tud ugrani, de az ő mozgásfejlődése hihetetlen gyors, emiatt nem aggódom a beszéde miatt sem, a legidősebbem 2,5 éves koráig meg sem szólalt, a mozgásfejlődése is picit lassúbb volt, jelenleg 14 éves értelmes, jó tanuló.

Szóval aggódni nem kell, de ez nem jelenti azt, hogy tétlenül kell ülni, lehet vele foglalkozni egy picit jobban.

Szobatisztaság, ez ráér nyáron elkezdeni a próbálkozást.

Beszéd, mutogass neki képeket, nevezzétek nevén, tanítsd a hangutánzó hangokra, ha még egy szót sem mond, akkor először allatok tárgyak hangjainak utánzása, majd egyszerű szavak, tanítsd mozgásos mondókákra, amiben ő utánozza a mozgásokat és később hozzá megtanulja a mondókát is.

Mozgásfejlődés, én erre fektetném a legnagyobb hangsúlyt. Menjetek sokat játszótérre, bátorítsd arra, hogy felmásszon olyan helyekre ahova nem mer, ügyesedjen, labdázzatok, ugráljatok együtt sokat. A szobájába is készíthetsz neki akadálypályát, amin végigvezeted, fel kell lépni valamire, átlépni, leugrani, bebújni, átmászni stb. Lépcsőzzetek, hintázzatok, pörögjetek, forogjatok sokat.

Ha a védőnő nem küldött sehova, akkor lehet, hogy csak egy kis otthoni rásegítés kell, és máris ügyesebb lesz. Várj 1-2 hónapot, és ha nem látsz látványos javulást akkor vidd szakemberhez.

2015. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amúgy ha megszólítom igen odajön.

Annyit mond hogy inni,enni,anya,mama,deje. A többi halandzsa.

Neurológiára nem szándékozom vinni mert úgy bántak velünk hogy a pofám leszakad.A párom majdnem összekapott a dokival szóval...

Amúgy nagyon okos és sokat fejlődött már most.

Remélem nem lesz gond.

Alig várom hogy beszéljen végre.

2015. máj. 7. 12:14
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Azért a 2 évesek jó része már szokott magáról E/3-ban beszélni, de azért ez a legkevésbé sem kórjelző. Sajnálom a rossz élményeteket, akkor marad a várakozás, és ha nem történik semmi, majd átgondoljátok. :)
2015. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond.

Fiam is két éves. 6 db szó a szókincs (anya, apa, mama, papa, autó, tato-traktor).

A bilitől visítva menekül...

A kanállal evésre miért mondtad, hogy nem, ha egyszer igen? Nem az a kérdés, hogy mindent megeszik-e, hanem hogy képes-e egyáltalán kanállal enni? Azt írod joghurtot igen. Akkor igen.


A páros lábbal ugrást tudja, de azt is a Bali mese főcímdalából tanulta...


Kapcsolatot ő sem teremt, a gyerekeket csak megfigyeli, de ha felnőtt szól hozzá, hozzám bújik.


De most szoktattam csanába, és mondták, hogy túlságosan kiszolgálom. Még a cipőjét sem veszi le egyedül, mert én mindig megcsinálom. Pedig tudná. Lehet, nálatok is így van, 1-2 dolgot nem "követelsz" meg tőle. De nekem azt mondták, nincs ezzel gond, csak néha hagyjam önállósulni is...

2015. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim sem voltak 2 évesen szobatiszták és nem is beszéltek még, sőt a fiam sem evett önállóan kanállal. Szerintem ne kezdj el idegeskedni, főleg ha az elmúlt időben fejlődésnek indult.
2015. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!