Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a "homokozó...

Mi a véleményetek a "homokozó széléről"-hintázás közbeni etetésről?

Figyelt kérdés
csak nekem furcsa ez.nem is igazán viszek a játszótérre csak vizet,de,ha épp ott van a tizórai,leülök vele,megeszi,és mehet játszani.elgondolkodtam,hogy mi lehet az oka,hogy az anyukák fél banánnal szaladnak a csúszdához -és teszik a szájába.meg ül a gyerek a hintába,és adják a kukit,meg sok egyéb(hasznos ) dolgot nekik.ami egyébként szerintem baleset veszélyes.nem provokálásból,csak az okát keresem
2015. máj. 7. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Banánnal néha én is szaladgálok utána, mert néha alig akar enni. Ekkor örülök, hogy megeszi.

De nem játszótéren, hanem itthon.



Gondolom hisztizne, és tombolna a gyerek, ha le kellene ülnie, és ezért inkább az anyák szaladgálnak utána.

2015. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vizet én is mindig viszek.Korábban én is vittem valami elemózsiát, de akkor inkább evett, nem játszott. Így mosmár igyekszem megetetni valamivel indulás előtt. De szoktunk úgy járni, nincs nálam semmi rágcsa, más gyereknél meg meglátja a lányom és szabályosan meg oda kunyerálni, mint egy kiskutya. Tiszta ciki! Szerencsére mindig ugyanazok járnak a játszóra, mindenki megkínálja a más gyerekét.
2015. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én mindig megetetem indulás előtt, ráadásul 5 percre lakunk a jàtszótól...tehát ha nagyon megéhezik akkor haza tudunk menni.

Kérdésre a válasz: én azt vettem észre sok anyuka ismerősnél, hogy nem igazán eszik a gyerekük nyugodtan az asztalnál/etetőszékben, hanem rohangálnak a lakásban és néha lesikerül egy falat! Sógornőm úgy eteti a gyerekét, hogy berakja a tv elé és amíg elbambul a gyerek a reklámokon addig eszik valamicskét. Szóval valószínűleg ezt szokták meg, így a jàtszón is csak így eszik a gyerkőc. Én mindig együtt eszek a fiammal az asztalnál (ő etetőszékben), a tízórai/uzsonna gyümölcsökkel meg egyebekkel sem rohangálok utána.

2015. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat-jó olvasni,hogy mások is úgy gondolják,hogy azért az a legjobb ,ha etetőszékben,kultúrált körülmények között eszik a gyerkőc.a játszótéri kuncsrgás pedig megszokott-ez nem baj,mindig a másé finomabb
2015. máj. 7. 13:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Ki tudja, lehet, rossz evő a gyerek, nem volt idő uzsonnázni, így szokták meh, vagy akár az is lehet, hogy anyuka mániákus etető, lehet, őt is így etették kis korában. Engem sose zavart, más hogyan eteti a gyerekét. Előfordult, hogy én is a játszón etettem az enyémet, ma is mindig van nálam legalább egy alma vagy pár szem keksz meg egy üveg víz, akárhova megyek, mert ahogy meglát a gyerek, rögtön éhes. Otthon nem hajlandó reggelizni, de pl a villamoson azonnal rátör a mardosó éhség. Hát ez van.
2015. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én pl azért adok neki a játszótéren enni, mert az óvodából egyenesen oda szoktunk menni, és éhes. De nem szaladgálok utána a banánnal, megeszi egy helyen, aztán meg játszik. Nem a csúszdán etetem. Nálunk szinte mindenki visz valamit, nincs ezzel szerintem semmi baj. Nem egy tál pörkölttel állítanak be, amit mindenképp kulturáltan az asztalnál kellene megenni.
2015. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsennek megszokva /megszokatva ahoz, h leul az asztalhoz az egész család. Nálunk sem megoldhato hétkoznap, de vasárnap mindig egyutt ebédel a család.

Az én is észrevettem, h mindig tomve vannak a gyerekek: csipsz, cukor, csoki, fagyi stb.

2015. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Már bocs, de szerintem annak, hogy délután megeszik a gyerek egy banánt, semmi köze ahhoz, hogy leül-e együtt a család az asztalhoz. Ne mondd már, hogy ti mind odaültök az asztalhoz délután, mert a gyerek uzsonnára eszik egy almát.

Nem muszáj csokit meg chipset vinni a játszótérre, nálunk mindenki gyümölcsöt és hasonlókat szokott. Szőlő, alma, banán, esetleg ropi, keksz. Szerintem ez nem gáz.

2015. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy lenne, ki rohangál és mivel, csak légyszi, az alábbi négy kérdésre adjatok választ:

1. Mi van, ha az én gyerekem meglátja, megkívánja, de nem ehet, mert pl. tej-glutén érzékeny?

2. Mi van, ha sem tej, sem glutén nincs a nasiban, viszont nyári hasmenéses időszakban nem szeretném, ha piszkos kézzel enne?

3. Mit csináljak, ha nem szeretném, hogy elfogadjon idegenektől kaját, bármilyen szívesen kínálják - mit mondjak annak a szülőnek, "bocs, de nem fogadhat el idegenektől"? (Ennek később nagy jelentősége lesz.)

4. És végül: mit csináljak a rengeteg hangyával, amik pl. nálunk nyár közepétől gyűlnek a játszón az ott hagyott kajamaradékra, gondolok itt pl. a kekszre pl. ami kiesik a homokozóban a kisgyerek kezéből?

Aki ezekre a problémákra megoldást tud, kérem, ossza meg, és ígérem, utána egy szót sem szólok, mert engem tényleg nem érdekel, ki, mivel és hogyan eteti a gyermekét.

2015. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as! Nem, nem ülünk le mindannyian ha a gyerek banánt/almát eszik, de ő leül és nem rohangál fel-alá mert ezt szokta meg. Engem bosszantana ha tele szájjal/kajával a kezében rohangálna a lakásban. Egyrészt bármikor bármit félrenyelhet, másrészt nem szeretném ha banán meg almacafatokat (tökmindegy mit) taposnánk a szőnyegbe.
2015. máj. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!