Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Roller vagy futóbicikli?

Roller vagy futóbicikli?

Figyelt kérdés

Kisfiam bő 3 éves, kb.105 cm magas. Eddig motor volt a favorit, aztán a pedálos műa.gokart. van kétkerekű pótkerekes bicikli is. Oké, megy neki, de igazából látszik, h hidegen hagyja a dolog. Gondolkoztam, beruházni kellene. Na de melyikre? Elég magas, nem is pehelysúly kategória...

A futóbiciklikből is vannak méretek (mármint magasságát tekintve). Ráadásul (eddig még ilyen nem volt) láttunk ma az egyik boltba egy futóbiciklit, azóta egyfolytában azt fújja, h mennyire szeretne.



2015. máj. 9. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Szia! Mi innen vettünk a 2 éves fiamnak futóbicajt, 100cm magas 19 kiló, a normál ülés csővel használja a bicajt, de vettem pluszba egy hosszabb csövet mert először azt hittem hogy kicsi lesz neki a gyári. Hát még így is tudjuk majd feljebb állítani. Nagyon szereti a fiam és szerintem amíg végleg ki nem növi nem kap más járgányt. A kismotort is használja még itthon az udvarban.

Az utcánkban az egyik kislány 5 éves koráig a futóbicajt használta, most kapott rendes biciklit.

2015. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, végigbújjuk a papával.

És van annak valami jelentősége, hogy fém vagy fa?

2015. máj. 9. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:
A mienk 2,5 éves kora óta futóbiciklizik, mint a szélvész. Csak javasolni tudom. A biciklit előtte kipróbáltattuk vele az üzletben, alumínium vázas, kb. 3 kg, állítható üléssel és kormánnyal, a kormányon fék, amit szokott és tud is használni. Szerintem a bicikli anyaga mindegy, a lényeg, hogy állítható legyen a gyerek méretéhez az ülés és a kormány. A lábtámasz sem rossz, de az enyém már úgy is száguldozik vele, hogy mindkét lábát felemeli. Szóval nagyon élvezi és az egyensúlyérzéket tényleg fejleszti. Mi nem akarunk pótkerekes biciklit venni neki, hanem majd simát.
2015. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen futóbicikli, a legjobb,hogy megtanuljon egyensúlyozni, később nem lesz gondja a biciklizéssel.


A kislányom sehogy nem tudott megtanulni 2 keréken biciklizni, mert félt, nem egyensúlyozott, csak hagyta, hogy boruljon. Az ismerősöm mondta, hogy vegyük le a pedálokat a bicajról és használjuk futóbiciklinek, 2 hét után a gyerek úgy ráérzett az egyensúlyozásra, hogy ő kérte, hogy tegyük vissza a pedált, azóta gyönyörűen biciklizik :)

2015. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én abból indultam ki, hogy a fiam mindent "dobál". Nem akartam fát mert az hamar tönkremehet ha egy párszor elengedi és puffan a földön. A fém talán nem megy olyan hamar tönkre.

Nekem azért is tetszett ez az oldal mert egyrészt szerintem jó áron vannak a futóbicajok másrészt pedig tömör a kereke, nem felfújható, "öngyógyító", de ha majd megnézitek látjátok, írnak róla bővebben.

2015. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Futobicikli,lányomnak fa futobiciklije volt másfèl èvig használtuk ,nagyon jó hogy volt ilyenje igy mire kinöte fa biciklit megtanult egyensulyozni ès a rendes pedálos biciklivel teker már nem kelett pottkereket felszerelni.
2015. máj. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha lehet, mindkettő :)

A futóbicó annyival jobb, hogy nem féloldalas mozgás. A rollert viszont te is használhatod, hisz ma már vannak könnyű, de nagy teherbírású rolik, amiket méretre lehet állítani.

2015. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!