Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg hülye vagyok, hogy...

Tényleg hülye vagyok, hogy bukósisakot adnék rá?

Figyelt kérdés

Most kezdi elérni azt a kort, hogy kapjon egy műanyag motort.


Férjem egészségügyi területen működő cégnél dolgozik, sokat találkozik mentősökkel, kórházi dolgozókkal. Szinte mindenki mondta neki, hogy rengeteg a fej- és szájsérüléses baleset motorral, kizárólag sisakkal ültessük rá a gyereket. Ők sok csúnya ellenpéldát láttak.

Szintén egészségügyis rokon is megerősítette, illetve ő is adott a gyerekeire.


Viszont pár helyről megkaptam, hogy micsoda marhaság, hát a gyerekek nem szoktak sisakkal motorozni. Tény, nem igazán látok rajtuk sisakot.


De a későbbiekben is szeretném biztonsági alapelvekre megtanítani: autóban biztonsági öv, motoron (később, kamaszként/felnőttként) és biciklin bukósisak. Ha egyszer gördeszkázni fog, akkor is bukósisak.


2015. máj. 12. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején, mikor csak tanul motorozni, add rá nyugodtan. Később meg majd meglátod, mennyire hajt"veszélyesen"...

De balesetek mindig voltak, vannak, lesznek.

Én annak a híve vagyok, hogy amíg valamit ő nem tud biztonságosan csinálni, nekünk szülőknek kötelességünk elkerülni a baleseteket. Ha már valamit stabilan csinál, akkor hagyni kell.

Pl az első motoros esése is inkább sisakban legyen. Mert attól ugyanúgy megtanul esni( érkezni) , csak nem lesz baja az ijedtségen kívül.

Ugyanez van, mikor pl járni tanul. Az ember fogja a kezét, segíti... de ha már stabilan megy, nem kell folyamatosan fogni a kezét.

Miért lenne ez másként a kismotorral?!

2015. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Én nem adtam egyikre sem és a környezetemben sem adott rá senki sem. Ennyi erővel utcán is adhatsz rá, mert mi van ha szaladgálás közben fejreáll.
2015. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem vagy hülye, én is adni fogok a lányomra, mert egy villámgyors rosszcsont a lelkem :-)
2015. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj rá sisakot. Én láttam több gyereken már. Nem értem miért csak biciklire lehet adni. Nagyon száguldanak a kismotorral is, sőt mikor lejtőn gurulnak pláne..... Szeritnem nagyon veszélyes járgány. Én nem vettem a gyerekemnek amúgy, majd a futóbiciklire kap, meg majd a biciklire. Mondjuk az állát nem védi, tehát a foga, álla sérülhet biciklis sisakkal is hiába van rajta sisak. Vagy nem tudom milyenre gondolsz, tényleg bukósisakra mint a felnőtt motorosokon van? Vagy a biciklis sisakra? Amúgy a felnőtt motoros sisak sem volna túlzás, legalább tényleg védi a fejét, de nem biztos, hogy megtűri majd.... Meg lehet nagyon beleizzad.
2015. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én sosem adtam rájuk sisakot,nem is tűrték meg volna magukon:)Volt esésük,nem is egy,de a legnagyobb esésnél is a hasán lett egy jó nagy horzsolás.Én nehezen tudom elképzelni,hogy egy pici gyerek egy ilyen kis motorral olyan óriásit essen,persze lehet szerencsétlenül esni,de akkor is inkább az arcuk sérülhet,amitől ugye a bukósisak nem véd.

Szerintem ha fontosnak érzed és persze megtűri,akkor nyugodtan adhatsz rá:)én biztos nem néznélek le vagy szólnálak meg:)De ha nincs rajta sisak szerintem akkor sem kell féltened,persze ez csak az én véleményem és tapasztalatom:)

Egy négy gyermekes anyuka:)

2015. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A biciklis sisakok (amilyet felnőttek is használnak) elől kicsit kiállnak az arc síkjából homloknál, így előreesésnél az ér le először.


A motor olyankor veszélyes, ha nagy sebességgel megy és valamilyen akadályban lefékez a kerék. Akkor átbucskázik a kormányon, általában fejjel előre.


Attól kevésbé tartok, hogy oldalra leesik, illetve végtagot is nehéz így eltörni, horzsolás, lenyúzott bőr belefér. Ha meg törés, akkor inkább a karja, mint a koponyája.

Nekem 4 évesen volt egy biciklis balesetem: lejtőn megindultam, nem voltam képben a fékezéssel és egy garázsajtó állított meg, én fejjel előre belerepültem. Az volt a szerencsém, hogy oldalra hajtottam a fejemet, így a vállam és a nyakam is kapott, illetve nyelt el energiát. De elájultam, rohantak velem kórházba, benntartottak megfigyelésen. Kisebb agyrázkódással megúsztam, de állítólag hatalmas szerencsém volt, komolyabb baj is lehetett volna belőle.

2015. máj. 12. 19:41
 7/21 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak sincs, de nem is viseli el. Amúgy ő már esett hatalmasat motorral, visszacsúszott az egyik foga az ínyébe, a másik mozgott. Az állát lehorzsolta, a szája felszakadt. Ezektől a sisak sem védte volna meg, de ha te nyugodtabb vagy, adj rá.
2015. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
Ugyan az en fiaim rolleresek (mind a ketten a 2. szuletesnapjukra kaptak), mindig is visltek sisakot (a nagy 7 eves, most mar bicajozik is, akkor is hordja). Ok imadtak, dinosat kaptak, az a kedvenc mindenben. Nem vagyok paramama, de a ferjem apolo a sebeszeten, es latott mar egy par szetnyilt fejet. Jobb felni, mint megijedni!
2015. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Én is vettem neki sisakot a futóbicikli mellé. Jobb ha időben megszokja. Mi is hordunk sisakot ha biciklizünk, nem értem, hogy a gyerek miért lenne kivétel?

Gyerekkoromban nem volt sisak, le is törtek elöl a maradandó fogaim, azóta szenvedek velük, gyerekemnek nem kívánom.

A sima biciklis sisak tényleg kiáll elöl, és megvédi az arcot, hogy nem csapódik közvetlen oda.

Ne a sisakon spóroljatok, drágább a fogorvosi kezelés.

2015. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont most hétvégén vettünk. Az én fiam lábbal hajtós autóval megy, gurul le a lejtőn, dől jobbra-balra, én meg csak reménykedem, hogy nem borul fel. Szerintem simán beverné a fejét a betonba, ha megtörténne, úgyhogy vettem neki. Olyan mintásat vegyél, amit szeret (ő autósat kapott). Egyébként ha veszélyesen közlekedne, nem érdekelne, hogy megtűri-e a fején. Vagy azzal megy, vagy nem megy.

A környékünkön sokan használják, nem nézik meg érte az embert, de az sem érdekelne. Az lenne a normális, hogy mindenkin van. Lehet, hogy nem véd meg mindentől, de mindenképp jobb, mintha nem lenne a fején semmi.

2015. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!