Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves kisfiut erdemes mar...

2 eves kisfiut erdemes mar bolcsibe adni?

Figyelt kérdés
szeptembertol kezdene akkor lessz 2 eves,eleinte csak delelott jarna 3 orat,erdemes beadni csaka AzerT hogy szokja a kozosSeget es mivel kulfodon elunk ezert hogy tanulja a nyelevet is?
2015. jún. 5. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Ha úgy érzed, hogy jó lenne neki, akkor beadhatod. Lányom nagyon közösségi lény, neki nagyon jó volt a bölcsi, nagyon szerette (22 hónaposan kezdte).

De van olyan gyerek, aki nem szereti a közösséget, de ezt csak te tudhatod, te ismered őt.

A nyelvtanulás szempontjából pedig mindenképpen hasznos lenne.

2015. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiam az első két hétben nagyon élvezte, utána, amikor ténylegesen megértette, hogy akkor is kell járni, amikor amúgy nem lenne kedve, és ez már így lesz, akkor sírdogált reggelente. pedig én is meg voltam győződve róla, azt láttam rajta, hogy kell már neki más inger, mint amit én tudok nyújtani. De mostanra kiderült, hogy ezt csak én hittem így, valójában velem szeretne lenni itthon. sajnos vissza kell mennem dolgozni, ezért mennie kell.


Ezt csak azért írtam le, mert csalóka lehet, hogy mit látunk a gyereken az elején. Sokszor mi szeretnénk egy kis levegőhöz jutni, és csak hinni akarjuk, hogy a gyereknek kell a közösség, ámbár tényleg van olyan, aki nagyon szeret járni.


Másik szemppont azonban, hogy lehetőleg előbb kezdje a bölcsit, mint ahogy visszamész dolgozni, akár két hónappal is. Mert egyrészt egy-két hét szoktatás nem elég, akkor még nagyon egybeesne a két változás az életetekben (munka, bölcsi), másrészt óhatatlanul el fog kapni betegségeket, és jó, ha otthon tudsz még maradni vele, nem kell rögtön táppénzzel kezdened a munkát, vagy visszavinni a csak félig gyógyult gyereket a bölcsibe, hogy te hamarabb mehess dolgozni, ha a főnök nem megértő fajta.

2015. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem akarok visszamenni dolgozni itthon dolgoznek 2-3 orat.o biztos nem szeretne csak mivel nagyon felenk nem mer mas gyerekekhez kozeliteni,gondoltam jot tenne neki.
2015. jún. 5. 13:21
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Persze, az enyém már pár hónappal túl is volt a 2 éves szülinapján. Ha meg külföldön éltek pláne jó, legalább anyanyelvi környezetben van, tanulja a nyelvet.

Szerintem ne úgy gondold, hogy csak pár órára adod be, hanem járjon rendesen, aludjon ott, uzsonna aztán menj érte. Biztos szívtelenségnek hangzik, de én örülök, hogy ott megeszi azokat az ételeket ami tényleg neki való, itthon ha olyat főznék nem kellene neki. Meg jól is érzi ott magát. Szóval ne parázz, jó lesz neki ott :)

2015. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Mindenképpen vidd. Ennyi idősen kell már nekik.
2015. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Az enyém is 2 évesen ment bölcsibe, csak hasznára vált. Ha külföldön élnék, egész biztos beadnám a nyelvi környezet miatt.
2015. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
csak fel napra adnam igy is draga 130 eu egesz nap 300 eu lenne itt nincs ingyenes bolcsode.
2015. jún. 5. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy ő biztosan nem szeretne. Akkor mi a kérdés? Ne add be, ne tegyél olyat, ami nem jó a gyermekednek! Azt írod, hogy félénk, jót tenne neki a közösség. Az ilyen gyermekeknek pont nem tesz jót az, ha sok órán keresztül távol vannak attól a személytől, aki a biztonságot jelenti számukra. Egy bölcsi brutál sok inger egy gyerek számára, nagyon hangos, nagyon vibráló, persze, van, aki bírja, de egy félősebb gyerek ettől kikészülne. Legalábbis az elején. Olyan kicsi még egy kétéves, ha megteheted, hogy otthon maradsz vele, hát tedd azt! A nyelvi környezet szuper jó dolog, de az a.nyelvi impulzus bőven elegendő neki, amit a sűrű játszóterezéssel, játszóházazással kap. Gondolom, ilyen szituációban te is idegen nyelven kommunikálsz, hisz külföldi szülők, gyerekek között vagytok, tudja gyakorolni. Barátkozzatok sokat helybéli családokkal, hidd el, tapadni fog rá a nyelv!

Én a helyedben otthon tartanám és folyton közösségbe vinném, barátokat gyűjtenénk.

2015. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
sajnos itt nincs jatszohaz,jatszoteren meg nem baratkozik elmenekul a tobbiek elol ezert en sem tudok beszelgetni senkivel sem.meg gondolkudunk rajta en sem adom be szivessen.
2015. jún. 5. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is van egy nagyon csöndes, visszahúzódó kislány a bölcsiben. szeptemberben kezdte, anyuka nem dolgozik, csak mivel nem barátkozik és félénk, gondolta jót tenne neki ha gyerekek között lenne. most ugye június van, a kislány még mindig a sarokban áll, soha nem játszott, nem csak a gyerekekkel, hanem magában sem, csak ül vagy áll és várja anyát... szerintem az ilyen gyerekeknek pont nem jó a közösség, inkább anya mellett a helye míg felbátorodik
2015. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!