Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell minden reggel 1...

Miért kell minden reggel 1 óra és 1 nagy bögre tejeskávé ahhoz hogy magamhoz jöjjek?

Figyelt kérdés

Ez az öregséggel jár már vagy az állandó éjszakai ébredések miatt van?

2 éves a gyerekem.

kb 3 éve nem alszom át egyetlen éjszakát sem.

Az már rekord ha csak 1-2 alkalommal ébredek és rögtön vissza is alszom.

Éjszakai időszak este 10-hajnali 5-ig tart.



2015. jún. 6. 06:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is térek magamhoz, pedig én alszom, a három és másfél évesem mellett. Tegyél róla, hogy a két évesed ne ugráltasson éjjel, hanem aludjon. Ennyit tudnék tanácsolni. Nem pár hónapos babáról van szó, akit még nyilván nem szoktatsz arra, hogy éjjel ne ébredjen, hanem egy két éves, bölcsis korúról. Bár ezt nem most, hanem 8-10 hónapos korában kellett volna elkezdened. Így kicsit nehezebben megy majd, de nem lehetetlen.
2015. jún. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kell 1 óra, meg két adag alapban nagy kávé :)
2015. jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én fiam még csak 10hós, de nekem is kell fél óra hogy magamnál legyek. pedig ma kb1 este 10tól reggel 5ig aludtam, tehát 7óra, a fiam is csak 5kor kelt, evett és még aludt majdnem 8ig, én fél 8kor keltem. de akkor is kell 10perc hempergés, kávé, megmosakodni stb....ez az alvása a fiamnak a legjobb, van hogy éjjel fel kel 1-2x, vagy reggel 6kor kel. de akkor is kb 6-20ig talpon vagyok. közte kb 2óra nyugi van amikor alszik. de akkor is amikor fent van 20felé figyelek. tehát mind fizikailag, mind agyilag lefáradok. gondolom ez egy 2éves gyerekkel még nehezebb. tehát teljesen normális hogy kell idő míg felébredsz. :) de azt tényleg próbáld megoldani hogy ne keljen olyan sokszor éjjel.
2015. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár kevés az infó, de úgy látom, hog yitt nem a gyerekkel van összefüggésben a dolog.


A reggeli kávét kellene kiiktatni. A szervezet termel egy kortizol nevű hormont, ami stresszhormon is, de egyben ez felelős azért, hogy az alvási fázisból felébressze a szervezetet reggel. A nap folyamán ingadozik a szintje, estére ideális esetben lecsökken és elalszol.


Az egyik csúcsot reggel 8 körül éri el, pont akkor, amikor a többség nagyjából kávézik. A szervezet egy idő után túlzottan a koffeinre hagyatkozik a kortizol helyett, majd kialakul a koffeinnel szembeni tolerancia. Ez vezet ahhoz az állapothoz, amit te is leírsz.


Pár napig nagyon rossz lesz, de próbáld ki, hogy csak akkor kávézol, amikor amúgy is alacsony a kortizol szintje. Ez általána 10.00, 14.00 és 17.00 óra körül van.

Kávé helyett inkább iktass be tápláló reggelit, mert sok energiát elvesz az is, ha ébredés után nem kap táplálékot, energiát a szervezet.

2015. jún. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve kávézom az állapot pedig 3 éve tart.
2015. jún. 6. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van okostelód, tableted, okos karkötőd, érdemes letöleni alvàsfigyelő alkalmazàst. Ez akkor ébreszt, amikor éberebb àllapotban vagy, nem mélyomból, az alvàs ugyanis ciklikus. Ìgy könnyebb felédredni. Az alvàs minőségét is figyeli, van, amelyik tanàcsot is ad, hogy mit tegyél a minőségibb alvàs érdekében.

Amúgy én is ilyen vagyok, legalàbb egy óràig és a kàvémig hasznàlhatatlan.

2015. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!