Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fius anyukak-mikortol kezdte...

Fius anyukak-mikortol kezdte erdekelni gyerekeiteket a rajzolas vagy mas egyeb alkotas?

Figyelt kérdés
Es ez milyen tempoban fejlodott? Firka-emberalak-allatok-... Mikorra tudta lerajzolni pl. a csaladot? Nehany tapasztalatot leirnatok?
2015. jún. 15. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
3 éves, rajzolás még nem érdekli. De szép "kollázsokat" készít matricákból :D
2015. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én 3 és fél éves fiam néha rajzol valamit, de szerintem azt is az óvó nénivel együtt. Emberalakot még nem tud rajzolni. Ragasztani viszont szeret, fest is (lehet, hogy csak segítséggel). Jó pár munkája volt már kint a falon. :)
2015. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 evesen kezdte erdekelni de meg irka firka volt.

3 es fel eves kor autan kezdett pl. autot, repulot, allatokat... rajzolni (az auto egy nagy negyzet volt az aljan par korrel, a repulo egy ovalis alakzat volt palcika szarnyakkal, az allatoknal pl. rajzolt egy nagy kort amibe benne voltak a szemek, szaj, orr es a koron kivul voltak a vegtagok meg az allat fule, farka ossze-vissza. Tehat meg nem rajzolt kulon fejet meg testet. De nagyon szepen elmondta, hogy mi micsoda a rajzon ha rakerdeztunk. Egyre ugyesebb es ugyesebb lett honaprol honapra.

4 es fel eves kora korul kezdett el csaladot rajzolni palcika emberekbol. Ekkor mar a macskanak is volt kulon feje is meg teste is. Pl. torteneteket is rajzolt ennyi idosen. Homokozunk a tengerparton, kincskereso/kaloz terkep. Varos terkep (amin sok kocka alaku epulet volt kis ablakokkal es hosszu kacskaringos csikok voltak az utak, lerajzolta az ovit udvarral, csuszdaval meg almafaval es benne sok palcika gyerekkel akikrol pontosan tudta, hogy ki kicsoda...

Jelenleg 5 eves es most mar nem palcika a csalad. Nekem pl, hosszu a hajam a kepen es ruhat viselek. Neha meg a cipomnek is van sarka. A kezre is rajzol 5-5 ujjat. Szoval most mar nagyon szepen es alaposan rajzol meg fest csak meg az aranyok nincsenek rendben. PL. nekem a kezem az 5 ujjal akkora majdnem mint a fejem. A cipom hatalmas...

2015. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves a fiam. A rajzolás egyáltalán nem érdekli. Az emberek egy fokkal jobbak, mint a pálcika emberek. Fát szépen rajzol. Állatot még sosem láttam tőle. Ha fest, számomra felismerhetetlenek a dolgok, bár ő el szokta mondani, hogy ez egy űrhajó stb. Megalkot egy képet, pl. azt rajzolta egyik nap, hogy a család horgászni ment. /Pedig sosem voltunk még :D / A tó, benne a halacskák, az ő kezében a horgászbot felismerhető volt. Magamat és az apját is be tudtam azonosítani, de csak a hosszú haj és a méret miatt. Színezni ritkán van kedve, ragasztani, vágni, gyurmázni is nagyon ritkán tudom rávenni. Aszfaltkrétával sem szeret rajzolni. Viszont rengeteget Legozik. Elég ügyes, elég jó képességű, a szókincse nagyon széles, választékos. Inkább az agyát használja, tornász sosem lesz, nem egy gyakorlatias pasi. De mindenkivel azonnal megtalálja a hangot, nyitott, kedves, barátságos, eszes, és nyugodt, kiegyensúlyozott. Én elfogadom így, nem erőltetem azokat a képességeket, amihez nincs kedve. Finoman ösztönzöm, de nem elvárás szinten.
2015. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam augusztusban lesz 2 éves, kb egy fél éve irkafirkál, rajzolok neki alakzatokat, kör, kocka, háromszög, csillag, szívecske, stb.. Ő megmutatja melyik melyik, utána próbálgatja rajzolni.. A kör már lassan megy neki, de inkább ovális mint kör :D imád firkálni, van neki egy rész kialakítva a falon, ahol szabadon rajzolhat, lemosható festékkel van festve. Mindig tele van :)
2015. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Negyes valaazolo talan bennetek latom a legtobb kozost :) Most lesz ot eves es szinte detto mint a te fiad. Csak aggodom jol van e ez igy :/ . Ritkan tudom ravenni ilyesmire (nem eroltetem soha) a lego es autozas tomerdek mennyisegben johet...a rajz tudomanya joval fejletlenebb mint tarsaie sztem. Inkabb firkal mint rajzol. Nem tudom meddig normalis ez. Vagy egyaltalan baj e h nem erdeklodik meg nagyon.. :/
2015. jún. 17. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!