Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mi a véleménye?

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiú. Ezeket tudja, és így viselkedik:

Nevére nem hallgat, válaszolni még fejbólintással sem jelez semmit, teljesen kizárja a külvilágot, szemkontaktust ritkán létesít, egy két szót mond néha h anya, apa, de azt is olxan fura hangon, fura kiejtéssel. Testkontaktustól tartózkodik, legyen bármilyen érintésről szó. Játékokkal nem funkció szerint játszik. Pl fa kirakóst a dobozba ki-be pakolja, a hapitapi szőnyeg formáit szín és minta szerint szortírozza. Mindig ugyan azon menetirányban hajlandó menni. Órákig képes egy újságot egyik irányba átpergetni aztán a másik irányba. Mindennel bogarászva játszik. Sok-sok angol mesét néz,mást nem is akar. Azok közül is az abc és számok érdekli. Olyan szinten h ismeri az abc-t és tegyük fel leírjuk neki és egy betű kimarad teljesen kikészül. Földhöz vágja magát miatta. Angolul számol is, és a szineket is így mondogatja. Olyan fura hanglejtéssel. Mondogatja az abc betűit is, felismeri.

Lábujjhegyen közlekedik, nagyon rossz étvágyú, egy apró pici falatot is legalább százszor rág meg.

Hirtelen ennyi minden jutott eszembe. Nektek mi a véleményetek? Nekem van egy tippem, de nagyon érdekel a leírtak alapján mit gondoltok.



2015. jún. 17. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy ebből mennyi az, amit te beszélsz be saját magadnak!?

Teljesen egészében leírtad az autizmus tüneteit...és azt várod, hogy valaki rávágja, hogy biztosan az.

De ezt így nem lehet... vidd megfelelő szakemberhez.Ebben a korban már nagy valószínűséggel diagnosztizálják.

2015. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg azt várod hogy megirjuk autista?


Nálunk van a családban minden igaz volt rá amit itt irtál kivéve a földhöz vágás.

2015. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a gyerek akkor nem igaz hogy a védőnő v.gyerekorvos nem küldött még sehova.
2015. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát... írjam? ...Szerintem autista.
2015. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, azok tényleg mind autizmusra utalnak, de tényleg engem is érdekelne, hogy ez miért csak tipp a részedről, miért nem vette észre ezt legalább a védőnő?

Vagy nem te vagy a szülő, csak ismerős/rokon vagy?

2015. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem az en kisfiam. En csak latom amiket csinal. Sogoromek ksifia, nem is itt laknak a kozelben, ritkan talalkozunk. Hosszu honapok ota lehet latni rajta h vmi nem stimmel. Sokszor olvastam utana mi lehet ez, es mar a csalad tobbi tagja is latja. Egyik alkalommal szoba is jott naluk es megkerdeztem ok nem latjak? Az volt a valasz osszel kezdi az ovit majd ott kiderul, meg nem viszik sehova. Total ki vagyok aksdva mert szerintem is nagyon egyertelmu az autizmus, de ugy gondoltam en latom ugy h ezek a tunetek nem egyertelmuek. Kint elnek szlovakiaban es ott mar jo regota nincs vedonoi szolgalat. Gyerekorvos meg nem is foglalkozik vele. Csak ezt nem ertem a szulok reszerol, apuka a ferjem testvere, es nem tunik fel nekik mindez? Inkabb dicsekszenek h milyen okos tudja az abc-t. Meg szamol amgolul.

Par hete voltunk anyosomeknal es 2 oran keresztul allt ott ahol a nyuszikst tartjak, el van keritve, a szalmaszalakat egyesevel dugdosta at a keritesen, ezt egy nap tobbszor is megcsinalta. Olyankor semmi se erdekli es senki.

Higgyjetek el nem egy beleavatkozos rokon aksrok lenni, de ezt borzalmas latni. Egy idosek a gyerekeink is. Es nem tudom mikor tudatosul bennuk az h gond van. Mikor jutnak el odaig h el kene vinni vhova azt a gyereket vizsgalatra esetleg kezelni kellene a problemat. Mindenki becsukja a szemet es nem is mernek szolni nekik.

2015. jún. 18. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Erre mondta a fejlesztő központban egy szakember, hogy a saját gyerekével az ember elfogult, és stucc módjára viselkedik. Az ottani orvos pedig azt, hogy gyakrabban fordul elő ez a struccpolitika a módos, értelmiségi szülőknél. Sokszor felháborodnak a diagnózison, megkérdőjelezve minden szakembert. Ez is mind pszichológia.

De elhiszem, hogy rossz lehet látni. Hidd el a szülők is látják, de bíznak benne, hogy majd változik a dolog.

Kérdés, hogy te, ti tehettek e bármit...

esetleg a nagyszülők?!

2015. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te leírtad az autizmus jellegzetes tüneteit, nyilván bárki ráismer erre, aki valamennyit konyít hozzá.

Ennek ellenére on-line nem lehet diagnosztizálni, szakemberhez kell vinni, ilyen egyszerű.

2015. jún. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Inkabb dicsekszenek h milyen okos tudja az abc-t. Meg szamol amgolul." Ha a te gyereked lenne, őszintén, nem örülnél a kis jónak is ebben a helyzetben? Egyáltalán nem biztos, hogy nem látják, hogy baj van, csak nem egyformán reagálnak erre az emberek, van akinek sok idő kell, sokáig hárít. Ők vannak vele minden nap, te meg ritkán látod, nem biztos, hogy jól is. De ha igaz, amit leírtál, és nem túlzol, akkor jól gondoltad szerintem, de továbbra is úgy gondolom, hogy meg kell vizsgálni.
2015. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyetertek azzal h persze orulnek ha vmiben ugyes, okos, ezzel nincs is baj. Elhihetitek nem tulzok. Miert is tennem? Nem akarnam en sem h baj legyen. Nem szt mondom h en felallitottsm egy diagnozist, tippelek erre mert ezek a tunetek ennek felelnek meg szerintem is. Nem is azt akarom ezzel mondani h 100%ig nagy a baj, de h valoban ez a struccpolitika h nem aksrom eszre se venni. Nagyszulok ugynaugy nem akarnak vegkepp beleszolni. Ne legyen veszekedes. Mi se mondunk inkabb semmit ne az legyen h lenezzuk, vagy a mienket tartjuk jobbnak, mert sajnos sokan tamadasnak velnek ezt. Megis olyan rossz erzes, tehetetlennek erzi magat az ember, bantani senkit nem akarok, igy inkabb nem szolok semmit. Oszinten ilyen helyzetben ugye csak varni lehet meg maguknak is bevaljak. Akinek a gyerkocenel ilyen derult ki, nektek is nehezen ment beismerni, elfogadni? Szerencsesnek mondhatom magamat h ezzel nem kell szembe neznem, hiaba ritkabban talalkozunk 1-2 havonta csak, de jo kapcsolatunk, a kisfiu a keresztfiam.
2015. jún. 18. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!