Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kitörik a tejfog mit kell...

Ha kitörik a tejfog mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan szerencsétlenűl esett, hogy kitört a felső 2 metsző foga. Mikor fog nőni a csontfoga ?Okozhat ez valami deformítást a csontfogaknál ? Most lesz 5 éves. Alsó metsző foga már nő,de az magától esett ki.

2015. jún. 18. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Menjetek el fogorvoshoz, látatlanban nem lehet megmondani, sérült-e a fogcsíra.
2015. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen rögtön fogorvoshoz kell ezzel menni.


Nekem a kislányom az állkapcsára esett és még aznap fogadott a fogrvos.

Ö azt mondta, hogy a fontos, hogy a maradandó kisfogak alul(még csak 3 éves a lányom) ne sérüljenek, pl ha becsúszik a fog akkor elöfordulhat, vagy ha kiesnek.

Gondolom ilyenkor csinálnak röngent stb...

Nálunk úgy néz ki a fogak nem sérültek, habár ma lesz egy újabb vizsgálatmert a duzzanat már kisebb, mostjobban fogja látni.


De én rögtön mentem vele a fogorvoshoz.

2015. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő azt mondta, hogy ha kiesik baleset következtében a tejfog, akkor langyos tejbe kell tenni és bevinni a fogorvoshoz, mert azt még vissza tudják ültetni.

Amúgy meg ettől nem lesznek deformáltak a csontfogak, ne aggódj!

2015. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szájban kell tartani a kiesett fogakat, mivel az a természetes környezete, nem a langyos tej. :)

Egyébként van fogmentő box is, de azt ki hurcolja mindig magával? :)

2015. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az oviban történt és az óvónők nem találták még a fogakat. Akkor lehet, hogy sokáig így fog kinézni.:-(
2015. jún. 18. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!