Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok az anyukák, akinek nem...

Azok az anyukák, akinek nem megoldott az eljövetel a m. helyén, ha a gyermeke beteg, az hogy oldja meg, kinél helyezi el a gyermekét? Nincs lelkiismeret furdalása, ha a gyermek lázas, és neked menni kell dolgozni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére "közel" van a nagyi. Kicsit rossz, hogy nem én vagyok, vagy nem én mentem érte, de ez van. Tudom, hogy jó helyen van.
2015. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos olyan helyen dolgozom, ahol nem lehet csak úgy hazamenni, viszont nagyon rugalmasak a beosztás írásánál. Felváltva vagyunk otthon a férjemmel, így mindg el tud menni valaki a beteg gyerekért.
2015. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nekem is van nagymama,ö vigyázz olyankor a gyerekre, ha beteg. de volt, hogy 38,8 fokos lázas volt, és nekem reggel mennem kellett dolgozni. 13 óráig dolgozom, nem sok idö, mig a mamával van, de akkor azt olyan nehezen viselem el. hogy tudnék ezen felülkerekedni? van más is igy?
2015. jún. 20. 15:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy a férjem jön el táppénzre vele vagy nagyszülőkhöz visszük. Nincs lelkiismeretfurdalásom, mert ugyanolyan jól el tudják ők is látni, a férjem ugyanolyan szülője mint én, gyeden is volt vele. Nem hiszem, hogy rosszabb neki, ha ők borogatják a homlokát, adják a gyógyszert, játszanak vele mintha én tenném. Munka után meg már velem van, éjjel is ott vagyunk vele.
2015. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván ha lázas, nem megyek dolgozni. Amíg rosszul érzi magát, én ápolom. Táppénzen még soha nem voltam emiatt. Szabit veszek ki vagy én vagy a férjem vagy nagy ritkán anyukám. Anyósom még sose volt vele egyedül.... Végszükség esetén, ritkán, itthonról is tudok dolgozni valamennyit, ilyenkor a valós ledolgozott időt írom be a jelenléti ívbe. Rendes főnököm van, de nem is élek vissza ezzel.
2015. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha szabit vesztek ki, akkor hogy marad elég szabitok az ilyen-olyan szünetekre?
2015. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs gond a gyerekes táppénzel, de nem szoktam sűrűn igénybe venni. Amikor 40 fokos láza volt itthon maradtam, meg mikor a lába miatt kórházba került vele voltam. De egy kis megfázás, 39 alatti láznál nem maradok. Akkor vagy anyukám vagy a babysitter van vele.
2015. jún. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem rossz ugy bemenni dolgozni, hogy lázas, és neked reggel menni kell dolgozni?közben pedig a mama ott van, és vigyáz rá? ezt nehezen tudom feldolgozni. nyilván ha náthás, vagy kisebb a baj, akkor nem aggodom ennyire.

sajnos nem megoldott a helyettesités, mert nincs kit adjon helyettem.1 személyes boltba vagyok.

2015. jún. 21. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem rossz úgy bemenni dolgozni. Az én simogatásom sem gyógyítóbb mint a férjemé vagy a nagyszülőké. Mindent megkap, mind orvosságban, mind pátyolgatásban. Gyerekkori betegségeken át kell esni. Az más, ha kórházba kell menni, vagy nagyon súlyos beteg, de én az influenzát, az osszeszedett valami hanyos-hasmenős vírust nem élem meg tragédiaként. Ilyenkor többször telefonálok haza, hogy tudjam mi a helyzet, de nem betegszem bele lelkileg. Biztos azért is van így, mert gyerekként általában velünk sem anyukám volt otthon., és én gyerekként nem éltem ezt meg traumaként, sőt a nagymamai kényeztetés kimondottan jó volt, így feltételezem, hogy a gyerekem is így van. Főleg, hogy mindig mondja, hogy maradjon a mami éjszakára is, meg főzzön neki a mami stb., tehát jól érzi magát vele.
2015. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!