Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis korkülönbséggel gyermekeke...

Kis korkülönbséggel gyermekeket vállalók! Hogyan küzdjem le a lelkiismeret-furdalásom a nagyobb gyermekem iránt azért, mert megszületett a kistesója?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy normális, amit érzek, minden ismerősöm ezt mondja, de akkor is csodálkozom, hogy miért tört rám ez az érzés ennyire. A nagyobbam két éves, csodás két év van a hátunk mögött. Úgy érzem, azzal, hogy megérkezett a pici, örökre elveszett a naggyal ez a szimbiózis. Nagyon hiányoznak már most a kettesben töltött órák. Segítsetek, hogy ne emésszem magam! A pici tervezet baba, nagyon vártuk.
2015. jan. 31. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is éreztem ilyet, leginkább terhesség alatt, meg miután hazajöttünk a kislánnyal a kórházból. Aztán 1-2 hét és megemésztettem, láttam hogy a fiamat nem viselte meg annyira (sőt egyáltalán nem) hogy tesója lett, így azóta nem is rágódom ezen.

Terhesen sokat sírtam ez miatt, nekünk a tesó becsúszott, férjem mindig azzal vígasztalt hogy próbáljam elfogadni a helyzetet, milyen jó lesz 2 picivel, próbáljam nézni a jó oldalát stb... Most 4 hós a pici, 2 éves lesz a nagy, imádják egymást, nem is gondoltam volna hogy már ilyen piciként látszik majd rajtuk a szeretet, öröm nézni, főleg ahogy a kislánynak nyílik ki az értelme, ahogy ránéz a bátyjára...

2015. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kettesben töltött órák ezután is lehetnek majd. Foglalkozz vele sokat.

MINDIG, amikor alszik a pici.

HÁzimunka ráér.

Így nem lesz féltékeny.

Soha nem mondd azt, hogy most nem érek rá, mert a pici...

2015. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Ha apa hazaér, a kicsit bízd rá, ne pedig a nagyot. Tudom, hogy az könnyebb lenne (apának), de ne!
2015. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem arra is vigyázz, hogy ne passzold le mindig a kicsit, mert ő is megérdemli a csodás 2 évet. Vele is alakítsd ki a meghitt pillanatokat.
2015. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rövid ideig tart ez az érzés. Nálunk ahogy elkezdett nőni a kicsi, egymás felé kezdtek fordulni. Nagyon sok megható pillanatunk volt. Akkor jöttem rá, hogy nem vesztettünk el semmit, ő több lett attól, hogy testvére van. Most 4 éves a legidősebb, és szoros a kapcsolatunk. Arra figyelek, hogy minden gyerekemmel külön is töltsek időt, ami csak kettőnkről szól.
2015. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, tessék! Még a kórházban vagyunk, és megint sírok, olyan szép kommenteket írtatok. Most inkább fájdalmat érzek öröm helyett, pedig nagyon boldognak kellene lennem, hiszen van most már két gyönyörű gyermekem.
2015. jan. 31. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!