Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a szerepjáték? 4 éves...

Mi a szerepjáték? 4 éves korban milyen szerepjátékot szoktak játszani?

Figyelt kérdés
Az is szerepjáték, ha csak állatokat utánoz /ő a paci, oroszlán, stb/ vagy csak az a szerepjáték, ha orvost, eladót, szituációs játékokat játszik a gyerek?

2015. jún. 22. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkettő szerepjáték, mivel más szerepébe képzeli bele magát a gyerek. Ha apás anyásat játszik majd az is szerepjáték lesz.
2015. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kisfiam lassan 5 éves lesz, nagyon megy már egy ideje a szerepjáték.

Persze hogy lehet állat is (hangjaival, az állathoz társított tulajdonságokkal- pl. ravasz róka stb.- és emberi szakmák is, mint a boltos, orvos stb.)

Szerintem egy nagyon fontos része a fejlődésüknek: az én kisfiam "ki szokta játszani" magából a dühét is pl.

Akkor fogja valamelyik állatát és annak magyaráz vagy az állat "nevében" adja elő a sérelmeit a többi állatnak (pl. te nem tudsz rendesen viselkedni oroszlán, ezért most nem mehetsz kirándulni :)


Nagyon szereti a playmobil játékokat- azok is arra ösztönöznek, hogy élje bele magát, játsszon valamilyen szerepet, de ugyanígy egy játék kiskonyhában ő a szakács, a műanyag orvosi kistáskával jön és vizsgálgatja a hasamat (volt hasi műtétem) és közben bizony előjön, amit az életben is megtapasztalt (pl. mondja nekem, hogy a beteg nem kelhet fel, nem emelhet, vagy vért vesz a fecskendőjével és elmeséli, hogy egyáltalán nem fáj és nem szabad sírni - mert neki is ezt mondták legutóbb stb.)


Az is elő szokott nálunk fodulni, hogy elkezd egy jól ismert mesét (pl. 3 kismalac) és ő lesz benne az egyik szereplő. Ilyenkor is vagy a történethez hűen játssza végig a sztorit vagy elviszi egy másik irányba, amiből látom, hogy a napio történésekből, korábbi élményeiből vesz hozzá elemeket.

2015. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!