Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kell szerepjátékot...

Hogyan kell szerepjátékot játszani?

Figyelt kérdés
Nemrégen vettem egy szerepjátékos könyvet, az Eleven falakat. A szabályokat elolvastam, és némileg a játék után is utánna olvastam, és kicsit bizonytalan vagyok. Egyes dolgokról pontosan. Például milyen is az a kalandlap, mire szolgál? Esetleg az ilyesmiket, mint karakterlap, kalandlap, térkép házilag is meg lehet szerkeszteni? A következő kérdésem meg... Az lenne, hogy kötelező-e a 10 oldalú dobókocka használata, vagy a snassz 6 oldalú is használható? Továbbá kicsit meg vagyok akadva, mivel olvastam, hogy a kalandmester irányat NPC-ket, és hasonlók... Ha könyvet használok, akkor ezek elhanagolhatók, vagy néhol nekem is be lehet tennem ilyen karaktereket? Naés... Láttam, hogy emberek bábukat használnak. Ez mire szolgál? És könyv esetében hogy játszhatunk többen? Vagy az direkt egyszemélynek van? Aki ért az ilyenekhez azt megkérhetném, hogy adjon egy részletesebb leírást az ilyen dolgokról? Csak mert nyáron tervezem hogy a barátaimmal játszok egy jót, csak nem vagyok biztos a dolgomban, és a köreinkben én vagyok az egyetlen aki játszott már ilyet. (Azt is csak videójátékban, vagy Facebookon) A segítséget előre is köszönöm!

#szabály #eszköz #szerepjáték #10 oldalú kocka #kalandlap
2015. márc. 31. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ötletem sincs milyen az a könyv, de írok általánosságban a szerepjátékokról. Először is fontos, hogy milyen szabályrendszerben játszódik. Az határozza meg a játszható fajokat, kasztokat, képességeket, szörnyeket stb.

A karakterlapon jelölöd a karaktered értékeit, pl milyen erős, mi van nála/rajta.

Térképet otthon is szerkeszthetsz, ez a kalandmester dolga. A kalandmester nem játékos, hanem a mesélő és a kaland minden olyan része, ami nem játékos. Pl ő helyezi el a csapdákat, ő személyesíti meg a kereskedőket, ő támad a szörnyekkel.

A szabályrendszerben le van írva, hogy milyen kocka mire való. Megéri beszerezni egy készletet, amiben van 4, 6, 8, 10, 12 és 20 oldalú is, nem drága.

A bábuk a játékosokat vagy szörnyeket jelölik a térképen.

Egy ilyen játék erősen több játékos igényel, amiben a kalandmester különálló személy. A nagyon minimális amivel érdemes elkezdeni, az a kalandmester + két játékos.

Lehetőleg olyan legyen a kalandmester, aki pártatlan, igazságos és jó a beszédkészsége, valamint elég találékony.

2015. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
A fent említett könyv afféle lapozgatós játékkönyv, köze nincs a szerepjátékokhoz.
2015. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Melegen ajánlom a Kard és Mágiát: klasszikus fantasy szerepjáték, könnyen érthető és tanulható szabályokkal, ráadásul ingyenes is. Innen letölthető:

[link]

Kiegészítők, egyebek:

[link]

Komplett dobókocka-készleteket pl. innen is tudsz rendelni, 1000 Ft körüli áron (ingyen házhozszállítással):

[link]

2015. márc. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mind nagyon sokat segített! :) Ezer hála! :)
2015. ápr. 2. 06:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Lapozgatos jatekkonyv... te jo eg elmondom neked jogy az ilyen jatekok az igazi szerrepjatekok
2015. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!