Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan etetitek meg gyereketek...

Hogyan etetitek meg gyereketeket ha beteg és nem akar napokig enni?

Figyelt kérdés

Íny gyulladása van a gyerekemnek és alig iszik enni semmit nem akar már 3 napja.

Pár falaton van egész nap.

Orvos látta, a gyógyszereket nurofenes szippantóval adom be neki, de szinte csak gyógyszereken él, ha nem sír akkor alszik, vagy nyűglődve van csak el.

21 hónapos.

Semmit nem akar a szájába venni.

Aggódom hogy nagyon legyengül és hátráltatni fogja a gyógyulást.

Erőtlen lesz és sokáig fog szenvedni.



2015. jún. 30. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Igyon sok folyadekot, nem baj, ha nem eszik, tudni fogja, h mikor ehet.

Pepeset sem eszik? Joghurt, ilyesmi?

2015. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég, ha iszik, azt viszont megfelelő mennyiségben kell adni. Enni meg majd fog, ha éhes lesz.
2015. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Semmiképp nem elkeseríteni akarlak,de ebből lehet infúzió lesz. Kevés tea,kakaó inkább itasd... gyógyító puszika neki:) szólj megint az orvosnak,egy kis infúzióval lehet tényleg segítenének. (Ápolónő vagyok,kezdő,jelenleg kismami)
2015. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem etetem, csak itatom. Rostos gyümölcs és zöldség lé
2015. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem eszik semmit! Most este készítettem neki híg tejbegrízt az sem kellett neki pedig imádja.

Nem issza a rostos gyümölcs levet sem.

Csak teát de abból is keveset kb 3 dl-rt.

Éjjel talán többet szokott inni, félálomban, akkor 4-5 dl is iszik.

Félek hogy kiszárad.

Antibiutikumot is adunk neki a gyulladás miatt.

Láza is volt.

Éjjelre készítek neki forralt tejet, hátha megissza.

Nagyon nyűgös mert éhes de nem eszik.

2015. jún. 30. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Cumisüvegben próbáltad adni? Hátha az nem nyomja annyira az ínyét és szívesebben elfogadja.
2015. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a doktornő azt mondta ne izguljak az evés miatt, majd eszik, amikor eszik. Viszont inni, inni, inni. Îgy, vagy úgy, azt muszáj. Az enyém még csak hét hónapos volt, mikor fogzás miatti láz és betegség miatt nem evett. Egész nap szoptattam+fecskendővel itattam.
2015. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Amikor ennyire beteg volt a lányom, hogy nem evett, az orvos azt hangsúlyozta, hogy a folyadékbevitel a fontos, amiatt ne aggódjak, hogy nem eszik. Mivel már szeretett szívószállal inni, 100%-os gyümölcslét azzal adtam neki (az elég tartalmas). Van ez a vita tigris gyümölcspép, ami szintén viszonylag energiadús, azt is hajlandó volt elszopogatni. De semmi mást.
2015. júl. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Cumisüveget sem volt hajlandó a szájába venni csak kortyolgatott, akkor ivott többet amikor hatott a fájdalom csillapító.

Már kicsit jobb a helyzet, már a játszó cumit is a szájába veszi,nem olyan nyűgös már nevet is néha és el van a játékaival is egy kis időt, szerintem kezd hatni a gyógyszer és viszi lefele a gyulladást az ínyéről.

Enni még mindig nem akar enni de inni legalább iszik, éjjel pedig megitta a forralt tejet is.

2015. júl. 1. 12:29
 10/10 anonim ***** válasza:

ilyen nekem is volt, egy hétig jéghideg tejen, és beleáztatott kalácson éltem, mert minden mástól azt hittem sikítok, úgy fájt a szám-ínyem.


Semmi bajom nem lett, csak bromi sokat aludtam, mert ugye csak folyadékkal nem igazán bírtam létezni.

2015. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!