Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki másik településen él a...

Aki másik településen él a nagyszülőktől, hogy oldja meg a felügyeletet, mikor beteg a gyerek, ha nem akar/tud állandóan eljönni a munkahelyéről?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Egyszerü, a SZÜLÖ marad otthon a saját gyerekével.

Miért kellene a nagyszülönek lenni a gyerekkel, föként amikor a legtöbb nagyszülö is dolgozik?

Ha valaki gyereket VÀLLAL, azzal ez is együtt jár.

2013. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Két szülő felváltva marad otthon és reméli, hogy keveset lesz beteg a gyerek.
2013. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beosztjátok, hogy melyik szülö marad otthon vagy ha van rá pénzetek, felfogatok valakit.
2013. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
engem pont most rúgtak ki.Egy ideig fizettük a napi 6000-t babysitterre, végén ez lett. Én is várom a megoldásokat
2013. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekünk nagyon keveset betegek a gyerekek, irigykednek is sokan, hogy miért :)

Amúgy felváltva megyünk táppénzre a párommal.

Amit lehet, azt itthonról is megcsinálom a laptopon és ha muszáj, akkor bemegyek, amikor hazaért a párom, na meg a céges mobilt is felveszem az ügyfeleknek. Volt olyan, hogy itthon voltam, de többet beszéltem telefonon és ültem a gép előtt, mint bent az irodában. Na ez gáz, de ha kirúgnának, az még gázabb lenne! :)


Amúgy anyósékkal egy telken lakunk, de amíg még ő is dolgozott, eszünkbe sem jutott megkérni, hogy ő maradjon itthon a beteg gyerekekkel, csak az ovis szünetekre vettük igénybe a segítségét.

2013. márc. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves második, külön köszönöm a véleményed.

Gyeden vagyok, két kicsi gyerekkel keresek állást, mert nem vesznek vissza.Helyben nem találok munkát,és gondolkodom rajta,hogy elköltözzünk.Nekünk egy mamánk van,aki nyugdíjas,és jelenleg együtt élünk.Nem neki szültem,de jelenleg is minden második héten beteg a gyerek.Ennyit egy munkahelyen se lehet hiányozni.Azért mielőtt sértegeti az egyik a másikat gondolkodhatna.Gondolom ő se tudja megoldani,azért ez a hozzáállása.

2013. márc. 8. 08:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Első válaszra reagáltam,de ezért is elnézést.
2013. márc. 8. 08:47
 8/8 zabmester ***** válasza:
100%

Mi egy városban élünk a nagyszülőkkel, de dolgozik még mindenki, elég messze vannak még a nyugdíjtól.

Ha beteg a gyerek, akkor felosztjuk, ki mikor maradjon itthon. Most pont beteg, én vagyok vele itthon, remélem a hétvégén meggyógyul (nem tűnik túl betegnek mondjuk). Ez az egy napos hiányzás nekem nem nagy gond a munkahelyemről, csak be kell pótolnom, akár részletekben is, ez megoldható. Csak én mellette egyetemre is járok, és van olyan órám, ahonnan már nem kéne hiányoznom, mert akkor buktam a kurzust. Azt szoktuk ilyenkor csinálni, hogy én itthon vagyok, és amikor olyan órám van, amire muszáj bemennem, arra az időre a párom hazajön (itt lakunk az egyetem mellett, szóval csak átszaladok), ő meg tudja azt oldani, hogy eljön két órára, aztán visszamegy.

Amikor nagyon nem tudtuk sehogy sem megoldani, viszont a gyerek nem volt olyan túlságosan beteg, tehát nem kellett ágyban feküdnie már, csak még nem mehetett oviba, akkor megesett, hogy apukámmal bement az ő munkahelyére pár órára, ott elüldögélt az irodában és rajzolgatott. Persze, ő ezt megteheti, mert ő a főnök, nem szól érte senki, de nyilván sok munkahelyen ezt nem engedik meg.

De amúgy, ha csak annyi lenne, hogy más településen élnek a nagyszülők, de amúgy nyugdíjasok lennének, és vigyáznának a beteg gyerekre, akkor egy sima megfázással én elvinném pár napra hozzájuk, engem is vittek gyerekkoromban, imádtam a nagyiéknál betegnek lenni :)

2013. márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!