Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves gyermeket hagynál...

Hány éves gyermeket hagynál egyedül a lakásban 5-1o perc közötti időtartamra?

Figyelt kérdés
2015. júl. 10. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
8-10 éveset
2015. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
8-10 illetve ez függ attól is mennyire érett.
2015. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez érettségétől függ inkább. Van egy pár 8-12 év közötti gyerek ismerősöm akit kb 3 percre nem lehet egyedül hagyni, mert 1,5 perc alatt is simán tud kárt okozni és nem csak a lakásban... Sajnos!
2015. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, hogy hova megyek. Családi házban lakunk, így hagytam már bent a gyereket 6-7 hónaposan is 5-10-15 percre egyedül. Aludt, én meg a kertben locsoltam.

Lassan 6 éves, ha kint van dolgom és nincs kedve kijönni, simán bent hagyom.

Viszont itthonról még nem mentem el úgy, hogy egyedül maradjon.

Panelban a gyerektől függ, hogy mikor hagynám, unokaöcséim 7-9 évesek voltak, mikor nyáron egyedül voltak otthon.

2015. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 évesen, amíg meglocsoltam a virágokat az udvaron. Nem tudom, hány perc volt, tán 5. Ő addig mesét nézett a házban.
2015. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

Ma leugrottam a kisboltba kenyérért, ez 5 perc volt, mert a házunkkal szemben van a bolt.

majdnem 8, majdnem 6 és 3 évesek.

De nem mindig tudom ezt megcsinálni. Teljesen attól függ, hogy épp milyen állapotban vannak. HA nyugodtak, épp senki nem éhes/szomjas stb., akkor lehet. Vagy pl. ha beteszek egy mesét és tudom, hogy azt nézik.

A nagyokkal már meg lehet beszélni. De pl. egyedül csak a legnagyobbat hagytam még otthon.

Ez habitustól is függ, sok mindentől.

2015. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

tényleg attól függ, hogy hova...

már 1 éves korában kimentem a cicát megetetni vagy a postát behozni míg aludt, 2 évesen bébiőrrel kimentem kertészkedni alvás időben. 3 éves korában már a bébiőrt se vittem mert nem kiságyba aludt, elmondtam neki mielőtt elaludt, hogy ha felébred kint leszek, de mindig ébredésre bent voltam, meg 10 percenként benéztem (meghallottam volna a kértből ha sír, nem nagy a telek).

4 éves korában már mikor ébren volt is kimentem mondjuk a locsolót arrébb tenni... most 5,5 éves, már teljesen laza vagyok, leviszi egyedül a szemetet vagy tv-zik míg kint vagyok, egyedül a kertben nem lehet mert van medence, de nagyon szófogadó, nem csinál semmi rosszat, simán elmehetnék a boltba is, ha olyan lenne, de nem teszem azt azért :) szerintem olyan 1,5-2 év múlva már azt is meglépem, addigra ismerni fogja a számokat, tud majd telefonálni, ez szerintem fontos... :)

2015. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

7éves fiam multkor nem akart jönni velem az öccséért, kb 15perc volt, mire megfordultam kocsival érte, ő addig számítógépezett.

Az 5évest is hagytam itthon egyszer, de kb 10perc volt az egész, és csak a szomszédban voltam.

Én sem szívesen hagyom itthon őket, de mikor az a pár alkalom előfordult sosem volt gond belőle szerencsére.

2015. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg attól függ..Mi is kertes házban lakunk, 1.5 és 4 evest is hagytam már benn, ha kint volt dolgom.Bejarati ajtót nyitva hagyom így a kicsi is utanam tud jönni...elmebni viszont még jo darabig nem mennek el itthonrol.
2015. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!