Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasznalt jatek szulinapra...

Hasznalt jatek szulinapra ajandekba?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha valakinek egyaltalan nincsenek anyagi gondjai ennek ellenere egy lathatoan hasznalt de még jol mukodo jatekot vesz egy par eves gyerek szulinapjara az gáz?
2015. júl. 13. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden attól függ, hogy miért teszi.


Ha van pénze, de sajnálja a gyerektől, mert "jó lesz annak az olcsóbb használt is"- az gáz.

Ha a ráfordítandó összegből így lényegesen nagyobb tételt tud venni (pl. lego duplo készletet vesz át valakitől, ezt lehetetlenség elnyűni, tehát miért ne), akkor nem gáz.


Saját példa: 1 éves szülinapjára a gyerekem egy giga csomagot kapott (fisher price little people farm készlet), amiért potom pénzért jutottam hozzá a vaterán. Jó minőségű, mivel műanyag-könnyen fertőtleníthető, nem bántam meg. Sőt, 3 évesen egy Duplo kalózhajót kért karácsonyra (egy ismerősnél látta, és nagyon megtetszett neki), de már nem volt kapható a boltokban, így azt is használtan vettem neki meg.

2015. júl. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Saját gyerekemnek én is vettem kicsi korában használt játékot szülinapi ajándékba. Nem mondom, hogy újonnan nem tudtam volna megvenni, de nem lett volna érdemes. Tudtam, hogy - bár vágyott rá - nem sokáig fogja használni, meg fogja unni. Barbie-ló volt az ominózus ajándék. Három vagy négy éves volt, nem tett különbséget új és használt ajándék között. Vagy nyilván meg tudta volna különböztetni, de nem volt releváns a számára a különbség. És valóban azóta is csak porfogónak vagy ott az a jó nagy ló :)


De más gyerekének illendőségből nem vennék használtat, hacsak nem kifejezetten a szülő kér rá, mert pl. nem kapni már újonnan azt a valamit, amit a gyerek szeretne.

2015. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Valóban vette a játékot? Ha igen, akkor elég gáz a helyzet, ha az embernek nincsenek anyagi gondjai. Az egyetlen normális helyzetet akkor tudom elképzelni, ha az illető nem vásárolja a használt játékot, hanem mondjuk az övé/az ő gyerekeié volt, és azt ajándékozza tovább.
2015. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelne. Amit kapunk, annak örülünk, és megköszönjük. Nincsenek elvárásaink másokkal szemben, pláne nem turkálok a pénztárcájában, hogy miért "csak" ennyit költött a gyerekemre. Örülök neki, hogy eszébe jutott és hozott valamit. Nem teljesen mindegy, mit és mennyiért?
2015. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat szerintem meg vagy veszek egy aprosagot vagy egy uj nem markas jatekot vagy ha mar hasznalt akkor legalabb lemosom. Ez konkretan koszos volt.. Nem az a gondom ezzel h sznob vagyok es az en fiamnak uj jatek kell, csak ha egy gazdag rokon odavag egy koszos osszekarcolt jatekot szuletesnapja, nekem annak az az uzenete hogy nem vagytok fontosak annyira. A gyereknek valoban mindegy, nem veszi eszre a kulonbseget. Ha egy nehez anyagi helyzetben levo vagy pl egy nyugdijas nagymama adta volna egy szavam nem lenne! Koszi a valaszokat.
2015. júl. 13. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Kétszer használt biciklit hozott a nyuszi.

Ugyanúgy örült, mintha a lehető legdrágábbat kapta volna, észre sem vette!

Mi is szoktunk használtat venni, de leginkább csak úgy, nem alkalomra.

Én nem tartom "gáznak".

2015. júl. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!