Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok azon tűnődni, vajon...

Szoktatok azon tűnődni, vajon milyen világban fog élni a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Például: éghajlatváltozás, túlnépesedés, migráció - hogy milyen világ születik ebből a mostaniból? Nem vagyok depresszív, csak tudom, hogy az ő világa más lesz mint a mostani, ahogy az enyém is egész más, mint a szüleimé, és a változás sebessége csak egyre nő. Milyennek látjátok a jövőjüket?

Például (komolyan kérdezem) szerintetek ha belegondolunk, nem lenne érdemes kínaiul tanulniuk a mai gyerekeknek?



2015. júl. 15. 09:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%
Igen szoktam. Az erőszaktól félek és féltem őket leginkább. Egyértelműen más lesz a világ és nem jobb a mostaninál.
2015. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Girgoy ***** válasza:
94%

Én nem csak azt látom veszélynek, hogy hová fog fejlődni a világ, hanem azt is, hogy a gyermekem nem a valós világban fog élni. Sajnos egyre virtuálisabb lesz minden, okostelefonok, net, az emebrek életük nagyrészét nem a valós jelenben élik. A világ pont ezért romlik gyorsabban, mert az emebrek elmenekülnek a problémák elől egy virtuális világba.


Nem vészmadárkodásként írom, csak mint igencsak reális veszélyt. Én azon vagyok, hogy normális erényeketre neveljem őket, leginkább példamutatással, ami sok önnevelést is igényel. De nem fogom se közvetve, se közvetlenül arra nevelni, hogy vesztes legyen a világgal szemben, hoyg meneküljön előle, hanem arra, hoyg legyőzze a világban lévő rosszat. Hogy ő legyen a jó példa, amit követhetnek mások is. Hogy valóságos alkotó munkát csináljon a világban, amit szeret és ami hasznos is. És ha a kibertérbe is téved, akkor is legyen önmaga, ne egy hamis alteregoja legyen, ne toruljon a személyisége, hanem ott is erényesen viselkedjen. A világ legyőzhető, ha nem hagyjuk magunkat sodorni és valódi erények megszerzésére törekszünk. Lehet, hoyg nem fordítjuk meg a folyó folyását, de olyan folyóba vetett kövekké válhatunk, amelyek megtörik a víz hullámait és amelyre mások is kikapaszkodhatnak.

2015. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És biztosan nem is lesz ezzel egyedül, hisz valóban van még jópár ember, aki nem a látszavilág hódolatára tanítja a gyermekeit. Szoktam is néha azt érezni, mintha egyre végletesebben kettészakadna a világ gondolkodókra és sodródókra. De az túlzás talán, hogy olyan lesz a világ, amilyenné a mi gyerekeink teszik, és ez nem sopánkodás. Vannak ugyanis körülmények, amire nincs vagy alig van ráhatásunk (pl gazdaság hatásai a mindennapokra). Ilyesmiken szoktam agyalni, hogy pl mennyi bevándorló kell majd ahhoz, hogy valamennyi nyugdíjat előteremtsenek majd nekünk, hogy hogyan fognak az emberek közlekedni, ha elfogynak a nyersanyagtartalékok vagy legalábbis nem lesz gazdaságos kitermelni őket, hogy mennyire lesz kiváltság a gépjárműhasználat, hogy mi lesz a járványokkal a túlnépesedés és az oltásellenesség miatt, hogy magmarad-e a magyar nyelv, megmarad-e a kézírás stb stb. Teljesen nyilvánvaló, hogy ezekre nem fogok tudni választ adni, hisz nincs kristálygömböm, csak érdemes néha talán szoktatni az agyunkat a távolabbra nézéshez, és kíváncsi voltam, ti miken szoktatok rugózni üres perceitekben vagy épp a híreket olvasva.
2015. júl. 16. 08:43
 14/20 Girgoy ***** válasza:
A futurista jóslatokra nem kell azért tlejesen ráhagyatkozni. Nem nagyon szoktak ezek olyan formában megvalósulni, ahogyan megjósolják őket (még ha tudósok is jósolnak), mivel a történelem mindig produkál váratlan fordulatokat. Az emebrek pedig sokmindenhez tudnak alkalmazkodni, kitalálnak olyan újdonságokat is új helyzetekre, amik alapvetően jó ötletek, vonzó megoldások. De - ahogy Te is írtad - valóban a világ gondolkodókra és sodródókra válik szét egyre jobban, így én nem annyira a fizikai, gazdasági változások miatt aggódok (az általad felsoroltakra biztos kitalálnak majd megoldásokat), hanem inkább a lélektani változások miatt.
2015. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én alapvetően optimistán állok a változásokhoz, nem gondolom, hogy a mostani világ rosszabb lenne, mint amilyen világ gyerekkoromban volt, csak éppen ez a világ egy kicsit más. És ami jön, az is más lesz, de nem hiszem, hogy azt lehet mondani, hogy egyértelműen rosszabb lesz. Minden korszaknak megvannak a pozitívumai és a negatívumai is.

Mondjuk egyszer olvastam egy cikket, persze lehet, hogy a végén nem így lesz, de azért elég érdekes volt, abban írták, hogy kb. 50 év múlva nem lesznek méhek, nem lesz méz. Na jó, ezt én is fenntartásokkal kezelem, de sajnálnám, ha így lenne, hogy mondjuk az unokáim már nem is kóstolnak ilyet egyáltalán.

2015. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Koszos, szemetes, utcán alszanak az emberek, kukaturkálók, kutyaszaros! Ilyen világba! Legalábbis bp-en! Szar szemét zajos város! Ahol az emberek egymást lökik fel, rugnak a másikba. Ettől függetlenül, nem ilyennek nevelem. Aztán meglátjuk milyen ember lesz!


kinaiul nem érdemes! Héberül igen!

2015. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
17%

Visszaolvastam!


7-esnek igaza van! Egyre több embernek nyilik ki a szeme, öntudatra ébrednek. Azok gyerekein meg látszik, hogy mások. Sokkal nyitottabbak, belelátnak az ember fejébe, iszonyat okosak és intelligensek már kicsi koruktól kezdve*(fiam is ilyen, nagyon megváltoztatott már babakorátol) Na nekik kell meghozni a változást! És bizom benne, hogy sikerül.


*pl: sose ette meg a konzervet, a cukrosat, a fűszereset(anyukám füszeresen főz, azt nem eszi) a tartositóval kezelt dolgokat. Rengeteg gyümölcsöt eszik, imádja a főzeléket a leveseket. Nagyon jo antennáik vannak. És egyfolytában meg akarja változtatni a világot!

Rendszerető, szereti a tisztaságot (nem mániákusan) Nagyon jol alkalmazkodnak helyhez időhöz! Én tavaly meg akartam halni a melegbe, Ő kint akart lenni, igy kint voltunk. Az idénre alkaalmazkodtam hozzá. És tényleg eddigi melegektől semmi bajom nem volt. 1 évesen amikor még mászott, kidobálta a tisztitószereket, amugy sose piszkálta. Öklendezett amikor fertőtlenitőt használtam, kifigyelte honnan van. Azota vegyszermentes a háztartásom, amennyire csak lehet. Odafigyel a környezetére. Mindenre.

2015. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%
Tv-m nincs és miota nincs, nem használja az övét sem :) csak és kizárólag dvd vagy video film nézésére. A neten szoktunk hétvégén nagy mesefilmet keresni és ebéd után együtt nézzük. A kertbe van pari, parika uborka, volt eper. Ő locsolja, szedi ha beérett :) és nagyon élvezi. A telefonomat csak telefonálásra használom, utközbe ha velem van a gyerek, nem telefonálok nem nyomkodom. Ha csörög, kinyomom. Ha hazamentünk és nem ohajt engem a gyermek, visszahivom az illetőt. Metroval megyünk ovib és már megkédezte egy egy sráctol, mit bámulja annyit a telefonját :D nyári szünetbe (5hét, anyukáméknál van 2 hetet, ott teljes komplett konyha kert fűszerkert stb van, apukájánál 1 hetet, fogalmam sincs mit csinálnak, velem 2 hetet) az egyik héten balatonra megyünk rokonokhoz, a másik héten kettesbe olyan helyre, ahol nincs ismerős és a természet van. Ez mindig a nyári szünet utolsó hete. Nagyon élvezi az erdőt a patakokat stb. Egész nyár elejétől ezt a hetet várja legjobban. Szereti a csendet a nyugalmat a zöldet. Mondta költözzünk oda :) ha lesz lehetőség megyünk is. Szoval ilyenek vagyunk mi ketten. Nem érdekel a pénz, csak annyi legyen, hogy ne halljunk éhen. Szó szerint. Amit lehet én elkészitek, szörp lekvár befőtt, savanyuság, télire lecsó stb. Mind "házi" zöldségből gyümölcsből. A bolti hust sem eszi emg, igy van 2 ismerősöm, egyik szárnyasokat tart, a másik marhát szokott vágni. a disznot sem eszi! Szoval amilyen életet én éltem a gygerek előtt... egy "hősnek" érzem magam, hogy mindenről le tudtam mondani, Őt pedig egy nagyon jó "tanitónak". Ilyen gyerekre van szükség minél többre. És persze hozzá olyan szülőre is, aki veszi az adást!
2015. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem mondom, vannak jó dolgok abban, amit írsz, de azért a nagy része akkora sületlenség, mint egy ház. Herótom van az ilyen "én már felébredtem" emberektől. A gyerekedet meg esetleg megnevelhetnéd, hogy ne szólogasson be idegeneknek a metrón, mert szerintem semmi köze hozzá, hogy egy idegen srác miért nyomkodja a telefonját. Ha nagyobb korában is ezt fogja csinálni, ne csodálkozz, ha valaki egyszer jól szájba csapja.
2015. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szerintem borzasztó rossz irányba visz egy kisgyereket egy ilyen túlzott ajnározás. Ő egy kisgyerek, nem a dalai láma 14. reinkarnációja. Szinte mintha egy vallási vezetőről beszélnél, akinek hódolsz és oltárt emelsz, hogy leborulhass a nagysága előtt. Egyáltalán nem jó felállás egy anya-gyerek kapcsolatban.


Például: kisbaba mellett nem vegyszerezek agresszív vegyszerekkel, hogy öklendezzen. És ha hozzányúl a hipóhoz vagy más tisztítószerhez, nem várom meg, hogy kidobja (ami elég furi egyébként, kezdve onnan, hogy hogy lehet a vegyszert olyan helyen tartani, hogy az egyéves gyerek elérje), de ha mégis kidobja, nem keresek ebben természetfölötti intelligenciát, hanem finoman megértetem vele, hogy 1. nem szabad hozzányúlni (és itt mindjárt mélyen elszégyellem magam), 2. nem szabad kidobni.


Na és akkor ez csak az egyik részlete volt az írásodnak. De nem erről beszélünk ebben a kérdésben, azt hiszem.

2015. júl. 17. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!