Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos körüli gyermeketek...

20 hónapos körüli gyermeketek miket tud? (sok minden lent)

Figyelt kérdés
Úgy érzem, az enyém le van maradva. A testvére ennyi idősen már eszegetett kanállal, ő eldobja a kanalat, ha pedig ráfogom a kezét, nem hajlandó a szájába tenni. Kézzel persze eszeget. Pohárból csak úgy iszik, ha én tartom. Nem beszél még (halandzsázik, de nincs értelmes szava). Ügyesen eljátszik egyedül, most is jön-megy, hozza-viszi a játékait. Ha kilépünk a kapun, sírva fakad, mintha kiszakítottuk volna a komfortzónájából. Egyébként nem anyás, hagyja, hogy tegyem a dolgom, szuperül elvan a nagyszülőkkel (addig, míg portán belül vagyunk). Ha valamit szeretne, nem fejezi ki, azaz nem mutatja, csak nyöszörög. Mozgása teljesen rendben van, 10 hónaposan már járt. Könyvek nem kötik le, csak szétrágás szinten. :) A játékokat egymásra, egymásba pakolja, mindenen a gombot keresi, ezzel nincs gond. Inkább ez az evés-ivás, nem mutogatok, nem megyek ki a kapun dolog zavar.
2015. jún. 22. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

szia,

én leirom,hogy miket tudott 20 hónaposan,de nem azért hogy bepánikolj-

tudod,hogy minden gyerek más,akár a fejlődési ütemet,akár az érdeklődési kört nézzük.egyébként ugye kisfiúról van szó?mert náluk kissé később jönnek a dolgok,mint a kányoknál(beszéd,mozgás)

szóval,20 hónaposan már rég evett önállóan-de ő nagyon szereti a pocakját-lehet,hogy nálatok hidegen hagyja a téma

ivott is pohárból-bár én ezeket elég korán(egy évesen kezdtem)-ivás,önálló evés,bilire ültetés

a könyveket imádja,sokat megyünk könyvtárba-leveszi,nézi,visszateszi,de most hogy jön a foga,néha beleharap ő is.

20 hónaposan mondta ki az első mondatot-most már verset,éneket mond.nagyon önálló,most van az "egyedül" időszak,és egy hete iszonyat hisztis(Bár a foga is jön)

nagyiékat ő is imádja,sokat van velük,játszóházban,baba-játszón sosincs probléma.mozgása sokkal jobb mint a nagy tesóé volt.

én azt javaslom,esetleg "főzzetek együtt"

az én kislányomnak van köténykéje-felveszi-és ő is kavar.vagy neked is segithet apróbb dolgokat széken állva.igy látja,hogyan készül az étel,hátha jobban kedvet kap.pohárból sokféle van,kisérletezz,mi válik be.

a kapunk kijövetelnél meg emlékezz vissza,esetleg nincs-e valami negativ élménye ezzel kapcsolatban.kitartás-lesz jobb is!

2015. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

20 hónapos lányom van. Pár szava van, de úgy látom, hogy ő nem akar beszélni. Nem tudom, mikor fog. Egyedül eszik nagyon régóta, de vannak napok, amikor etetni kell. Nagyon eljátszik egyedül, együtt is. Csak azokkal van el jól, akiket már megismert. Picit félénkebb, nyugisabb gyerek, de harcias. Nagy mozgása rendben van, bátran belevág akármibe. Pl: Nagyon korán egyedül lecsúszott a csúszdán. Legózni szeret egy ideje, össze is rakja már, épít is. Szeret mesét nézni, megnyugtatja. Szeret sétálni.

Szerintem nincs lemaradva. Nagyobb lnyom 2 évesen sem evett egyedül, most sem nagy evő, de az oviban teljesen önálló.

2015. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, egyedül iszik régóta. Este, szereti a mesekönyveket is. Viszonylag végig tudja hallgatni.

Én inkább csak a beszéd miatt aggódom.

2015. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

21 hónapos kisfiam kanállal eszik, villával is próbálkozik. Pohárból iszik, de nem mindig akarja megfogni, mert ragaszkodna a szopihoz.

Egyedül és testvéreivel is játszik.

Az új helyektől néha megijed, ki akar menni.

ő is 10 hónapos korától jár.

Kb. 20 értelmes szót mond, a halandzsa folyamatos.


A nagytesók kb. olyanok voltak, mint a te kisfiad ennyi idősen, ők sem akartak önállóan enni, és nem nagyon beszéltek. Mégis mindennek eljött az ideje, már okos nagyfiúk.


Szerintem ne aggódj, vedd játékosra a dolgokat, és hagyd, hogy saját ütemében fejlődjön. Nincs vele semmi gond.

2015. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20 hos a lányom. Nem nagyon akar megszólalni, csak mutogat. Annyit mond, h nem, csíz, de. Meg hallottam már azt is, h anya. Egyszeruen nem hajlandó beszélni. Mindent megért amit mondok. Enni, inni egyedul, de utánna tobbnyire oltozés van.
2015. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!