Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 34-38 fokban mikor viszitek...

34-38 fokban mikor viszitek ki egy körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy én rettentő rosszul viselem a meleget, ezért nehezen tudom felmérni, hogy mi az a határ, ami már neki is sok lenne.

A lakás légkondicionált, bent nagyon kellemes idő van.


Ha nem lenne gyerek, én a hőséghullám végéig az orromat se dugnám ki a lakásból.

Mikor érdemes kivinni? Ébresszem fel kora reggel? (8-9 között ébred magától)


2015. júl. 18. 14:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*egy év körüli gyerek
2015. júl. 18. 14:47
 2/14 anonim ***** válasza:
Vidd ki délelőtt 10 előtt, vagy estefelé, lefekvés előtt. Mi ilyenkor van hogy vacsora és fürdés után megyünk sétálni a gyerekekkel.
2015. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Árnyékban én azt mondom, hogy simán 10-11-ig is kint lehet, utána meg inkább késő délután, 5-6 óra körül.

Csak az a lényeg, hogy árnyékban legyen és ne a tűző napon és kínáld többször folyadékkal.

2015. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bár nekem már 2 éves lessz 2 hónap múlva de ilyen melegben csak este 6 körül viszem ki vagy mikor már lehült egy kicsit a levegő. Volt mikor nem is voltunk kint mert olyan meleg volt. Én azért nem kelteném fel hogy kimenjünk. Lányom fél 8 fele kel fel mire kiérnénk fél 9 de akkor már dög meleg van.
2015. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mi késo délután megyunk ki, 5 ora után, de már olyan is volt, hogy fél7kor indultunk el kirándulni :D lassan 2 hete 40-41 fok van itt (Franciaország)..hál istennek egy tobb százéves koházban lakunk, igy bent 24 fok van (klima nélkul)
2015. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Fővárosban élünk, itt a beton is nyomja vissza a meleget. Valamiért hőérzetre az esti órák a legrosszabbak, amikor 30 fok körül van még a hőmérséklet, de megáll a levegő. De az csak a saját hőérzetem.


Akkor reggel viszem ki, estét még átgondolom, vagy bevizezem a haját előtte.

Eléggé hideghez van szoktatva, amiatt soha nem sírt, ha hideg volt, meleg miatt gyakrabban szokott, sokkal rosszabbul viseli.

2015. júl. 18. 14:58
 7/14 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés: én magamon alkalmazom azt a "trükköt", hogy vizes hajjal és csuromvizes ruhában megyek ki.

A gyereknél a vizes haj szerintem nem gond, de nem tudom, hogy a vizes ruhát merjem-e. VAg kisgyerekeknél, ilyen hőmérséklet mellett okozhat betegséget?

Bizonytalan vagyok benne, ezért nem próbáltam még ki.


(Hozzáteszem, hogy én személy szerint nagyon jól viselem a hideget, huzatot is. Konditeremben rendszeresen a légkondi hideg légáramlatában szárítom meg magam, amikor már patakokban folyik rólam a víz. Nekem semmi bajom tőle, míg mások nagyon betegek lesznek ilyentől. Gyereken kísérletezni nem merek...)

2015. júl. 18. 15:01
 8/14 anonim ***** válasza:
lehet én tul féltem, de én vizes hajjal sem engedem ki a másfél évesemet.. nagyjábol szárazra torlom neki és már szaladhat is tovább. a vizes ruhát semmiképp se probálnám ki kisgyereken.
2015. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miert? Mi baja eshet egy masfelevsnek, ha vizes hajjal van kinn 35 fokban?
2015. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Korához képest sok és göndör haja van.

Nekem szintén göndör, olyan, mint egy beépített bundás sapka, rohadtul melegít.


A haját éjszakára is le szoktam vizezni (annyira, hogy ne csöpögjön), hogy hűtse. Eddig nem volt baja tőle.


A ruhával kapcsolatban attól tartok, hogy esetleg a veséjét túlhűti vagy bármilyen más belső szervet és az okoz megbetegedést.

2015. júl. 18. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!