Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti Melyiket választanátok?...

Ti Melyiket választanátok? Természetesen átesni a bárányhimlőn vagy oltással védekezni ellene!

Figyelt kérdés

2 éves Kisfiam játszótéri barátja tegnap pöttyös lett és nem tudom eldönteni hogy hagyjam játszani Továbbra is vele ezzel hagyva hogy elkapja vagy inkább adassam be a védőoltást?

Ki mit gondol erről?

Az orvosunk nem ellenzi egyik verziót sem ezért vagyok tanácstalan.


2015. júl. 19. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Ha már pöttyös az a gyerek, akkor hiába oltatnád a tiédet, mert akkor már rég fertőző és elkaphatta. Egyébként tök fölösleges dolog a védőoltás. Úgyis ha egyszer elkapja, utána többször nem fogja, ráadásul az oltásba ki tudja milyen anyagokat tesznek bele... Én a kötelezőket se szívesen adatom be, de hát azt muszáj.
2015. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha az utóbbi három hétben játszott kisfiad a baráttal, én nem most oltatnám be. Lehet, hogy már elkapta, nem tudom, mennyire szerencsés egy lappangó bárányhimlős beteget bárányhimlővel beoltatni.
2015. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Most már mindegy, mert ha bárányhimlős lett a fiad barátja, akkor már előtte is fertőz.

Én a középutat választottam, hogy ha iskolás korukig nem esnek át rajta maguktól a gyerekeim, akkor beoltatom őket. Egyrészről minél később kapják el, annál veszélyesebb, másrészről 2-3 hétig hiányozni az iskolából már nem olyan jó.

Végül mindkét gyerekem átesett rajta az oviban szövődmény nélkül, amit őszintén szólva nem bánok...

2015. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utoljára 4 napja játszottak együtt(nagyinál vagyunk, ma megyünk haza) és múlthéten vasárnap egymás után ittak egy gyümölcsöpürés "zacsiból". Szerintetek elkapta volna? Mindenhol azt olvastam hogy 2-3 nappal a pöttyök előtt fertőz csak.
2015. júl. 19. 14:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Három hét is lehet a lappangási idő, és lappangási időben is fertőz.
2015. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

2 évest nem oltatnék be. Ilyenkor a legkevésbé veszélyes a himlo. Egy bizonyos életkor után viszont nem árt az oltás a szövődmények miatt. Az oltásban sem lehet teljesen megbízni, legalábbis van, aki ha nem muszáj nem adatja be.

Ebben az esetben meg felesleges, túl hosszú a lappangási idő, ha megfertozte a fiad, már megtette csak még van idő a pottyokig..

2015. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Én inkább annak a híve vagyok, hogy átesik majd magától.

Vagy még ez sem biztos. Ismerek olyan felnőttet is, aki soha nem volt bárányhimlős.

Én azért nem adatnám be ezt a fajta védőoltást, mert mi magunk is átestünk rajta gyerekkorunkban, kibírtuk. Ez nem olyan, mint egy fertőző agyhártyagyulladás azért, mert azért az egy bárányhimlőnél sokkal veszélyesebb és komolyabb. Az ellen beoltattam. De a bárányhimlőt én nem tartom annak. Illetve amit tudni kell, hogy ez sem véd senkit élete végégig, vagyis oké, beoltatom gyerekkorában és ha utána meg 30 évesen lesz az? Akkor inkább essen túl rajta még kicsinek.

2015. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Az ismerettségi körömből több gyerek is kórházba került bárányhimlő miatt, volt, aki intenzívre került és az sem volt biztos, hogy túléli, így nálunk nem volt kérdés, oltattuk a gyerekeket.
2015. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is oltatni akartunk, igaz, kisovis korú gyereket. Mire beoltattuk volna (hìvtam a gyerekorvosunkat, ő is az oltàst javasolta), 2 napra rà pöttyös lett a gyerkőc. Kevés pötty, pàr nap alatt lement, nem viszketett neki, làzas sem volt. Én nem ismerek olyat, akinél komoly gondot okozott volna a b.himlő, pedig itt az egész ovin àtment.
2015. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Én max akkor adatnám be, ha kamaszként sem esett még át rajta. De inkább kapja el, az a biztos. Nálunk a házban egy kislány az oltás ellenére is kórházba került, épphogy túlélte. Az orvosok szerint az oltás miatt vették észre későn, mert elnyomta a tüneteket.
2015. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!