Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Durva dackorszakra számíthatunk?

Durva dackorszakra számíthatunk?

Figyelt kérdés

A mi szüleink elmondása szerint mindketten nagyon nyugodt babák/kisgyerekek voltunk. A lányunk is nyugodt baba volt, sírni is ritkán hallottuk.

Kb egy éves korában kezdett jelentkezni az, hogy ha valami kell neki, akkor nagyon erőszakosan és kitartóan akarja. Sírás jellegű hiszti (nem sír, inkább nyüszít). Anyám mondta, hogy kössük fel a gatyánkat, nekünk mozgékony és akaratos gyereket dobott a gép.


Fel vannak állítva korlátok, amit nem szabad, azt soha nem szabad, tehát a következetességre figyelünk. A hiszti oka gyakran számára nagyon vonzó, de tiltott dolog, pl. laptop.

Most még ki lehet zökkenteni belőle, el lehet terelni a figyelmét.


A későbbiekben készüljünk boltban földhözverős hisztire és társaira, vagy "visszanyugodhat" még?


2015. júl. 20. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Férjem és én is nagyon nyugodt kisgyerekek voltunk. Fiunk egy 5-ös fokozatú tornádó hatalmas akarattal :-)

Két és fél éves most, nagyon kemény a dackorszak nála, már egy éve tart. Ő is már egy évesen igen hangosan jelezte a nemtetszését. Lehet, hogy "visszanyugszik" a kislányod, de valószínűbb szerintem, hogy nagyon mozgékony lesz később is. Ahogy írtad is, a következetesség nagyon fontos. Mindig valami új tiltott "tevékenység" miatt van nálunk hiszti, de pár nap alatt eredményt tudunk elérni egy-egy helyzettel, ha kitartunk.

2015. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sztem ez összetett dolog, es nem függ a mozgekonysagtol, következetessegtöl annal inkabb es talan a ra juto figyelemtöl. Es sztem a nagyszülök viselkedese is befolyasolja. Ha a gyerek csak az anyukaval van, vagy ha a nagyszülök direkt a szülök (anya) ellen viselkednek es beszelnek, ez meghosszabbithatja. Ha az apa-anya közötti ellentetet is erezni kell a gyereknek, ahogy az anya erzi magat. (Pl. nalunk amiatt, mert minek futkozunk anyosekhoz, ha ök nem jönnek, amikor idejük es mind2nek autoja is van, közel is vannak, es gyakorlatilag sosem vallaljak a gyerekre vigyazast, de ferjem megis ragaszkodik a joval gyakoribb hozzajuk latogatasokhoz, ez egy feszültseg köztünk.)

En a következetessegen tul figyelek, hogy fejezem ki magam, amit mondok. Azt nem tudom befolyasolni, h apa engedmenyeket ad neha, mert kenyelmesebb meg faradt, amit sztem nem kellene, es föleg anyos+apos teljes mertekben figyelmen kivül hagyva amit en akarok, direkt az ellenetet csinaljak, anyu meg a tavolsag, ritka talalkozasok miatt mas meg nala amugy nekünk is mindent lehetett. Idövel megszokjak, h masoknal mas van, itthon ez van, csak pont a dackorszaknal ez egy "hab a tortan", amit az anya "sziv meg".

Nekünk az ovonö azt mondta a nagylanyomrol, nagyon visszafogott, de akarata, az van! A pici is epp 2es fel eves, nala is 1 eve a dackorszak, de neki mar nem nagyon terelhetö el a figyelme, ahogy irod, es a földhözverös hiszti mind2 gyerekünknel elöfordult mar. Engem nem zavar, h masok is latjak, emiatt ritkan, de pl amikor a hetköznappkban sietni kell es nem müködik együtt, engem ez zavar jobban. Szüleink szerint mind2-en nagyon akaratosak voltunk, persze a modszereik alapjan nem is csodalom, sztem ez nem feltetlenül vagy nem csak vermerseklet függvenye volt egyikünknel sem! :D Bar sztem nem sok az 1 ev dackorszak.

2015. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolso kerdesedre kimaradt: sztem vagy lecseng a dackorszak es vege lesz, vagy meg erösebben kijön es utana lesz vege. Ugyis csak azt teheted, amit pillanatnyilag tehetsz, sztem nem erdemes ezen agyalni... Mindig csak a töled telhetö legjobbat, ami töled függ... sztem...


2.

2015. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére nevelési elvek tekintetében mindenki egy irányba néz.

Eltérő szabály az eltérő fizikai környezet miatt lehet (pl. ott elér olyat, ami nálunk túl magasan van és így tiltani se kell), de az alapelvek mindenkinél ugyanazok.

A férjemmel is teljes az egyetértés, ilyen jellegű probléma szerencsére nincsen.

2015. júl. 20. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!