Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjuk meg a szülinapokat...

Hogy oldjuk meg a szülinapokat és névnapot? És mit kapjanak?

Figyelt kérdés

Kicsit fura a helyzet. A nagylányom okt.25-èn tölti a 9-et, ès ezen a napon van a 2 èvesem nèvnapja. Valamint a közèpső lányom 8. szülinapja október 29.-e. A kèrdèsem az lenne, hogy hogyan tartsuk meg? Okt.25 vasárnap. Így aznap a kèt ünnepelt kap tortát, ajándèkot. De 29.-e hètköznap. A suli miatt azt vagy egyben tartjuk 25.-èn vagy a következő hètvègèn. Ti melyiket javasolnátok?

Illetve hány torta legyen? Fejenkènt egy? Vagy a nèvnaposnak nem vennètek?

Illetve ha a 3 gyerkőc kap ajándèkot, vennètek valamit a 4.-nek is? Ő 4 èves.

Illetve mit kapjanak ajándèkba? Ötletem sincs, minek örülnènek. Hiába kèrdeztem, ők se tudják.

Köszi, ha válaszoltok.


2015. júl. 26. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:

családot áthívnám 25.-ére és mindhármat megköszöntenék.

a két szülinaposnak 2 kisebb tortát vennék, a névnaposnak nem vennék tortát :)

mi, a szűk család aznap csak az ünnepeltet köszöntenénk fel, a másik szülinapost pedig azon a napon amikor született...


nálunk nem szokás annak a gyereknek is venni valamit akinek nincs semmije. ha nálatok ez szokás, akkor vegyél. ha meg nem, akkor szerintem nem kell, 4 évesen fel tudja már fogni, hogy ez nem az ő napja :) na meg tortát nyilván ő is kap :) gondolom lufi is lesz, neki bőven elég a nyüzsi :)

2015. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kisebbik lányom július 20-án lett 4 éves, a nagyobbik 22-én 6 éves. Tegnap tartottuk mindkettőjükét, akkor jöttek többen is a családból. Megkérdeztem őket, milyen tortát szeretnének, mivel egyformát kértek, megkérdeztem, jó-e, ha ketten egy nagy tortát kapnak - beleegyeztek. Egyébként két külön tortát kaptak volna. Ajándékokat is ekkor kaptak, kisöccsük nem kapott ajándékot, elég jól megértik már, hogy mindenki csak a saját szülinapján kap ajándékot. Nálunk névnapra nem szokás tortát, ajándékot adni, csak egy virágot vagy más apróságot, így ha egy névnapost is köszöntöttünk volna, nem kapott volna se tortát, se nagyobb ajándékot.
2015. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

25-én ünnepelném egyszerre a hármat, és a névnapos attól függően kapna tortát, hogy egyéb esetben szoktak-e kapni a névnaposok. Ha a többi gyerek is szokott kapni a névnapján tortát, akkor ő is kapna, ha nem, akkor nem.

A 4 évesnek nem vennék semmit, ha a többi három gyerek se kap semmit a 4 éves szülinapján. Ez így korrekt, időponttól függetlenül mindegyiknek egyforma ünneplés (ajándék/torta) jár.

2015. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 25-én tartanám mindháromnak, tortát csak a szülinaposnak vennék, így is lesz két torta, gondolom bőven elég. a 4 évesnek én vennék valami jelképes ajándékot, egy plüsst, vagy színezőt, tollat, cicanacit, vagy amit amúgy is meg kellene venned neki.
2015. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek!
2015. júl. 26. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Közösem tartanám, hét végén. A szüliaposnak a gyertyája lenne a tortán, de ha megengedi, együtt is elfújhatják. Nálunk névnapra csak süti van, nem torta. Az se fogy el, nemigen esszük az édességet valahogy egyikünk se...


A 4. gyereknek is vennék egy kicsi ajándékot, pl buborékfújó, matrica, filctoll, ilyesmit valamit.


Kilencévesnak sportszert vennék vagy divatos, csinos ruhát, klassz cipőt, ha örül neki, és könyvet. Nyolcéves ugyanez. Biztos tudod, mi hiányzik a leltárból, pl ugaróköték, görkori, trambulin, kerti medence, tollaslabda...

Kétévesnek is könyvet vagy zenei CD-t és mondjuk fogantyús kirakóst, mesekockát, öltöztetős babát, játék babakocsit, csomó mindent lehet. Neki még nagy újdonság lenne egy könyvtári látogatás, ráadásul 16 év alatt ingyenes (Bp-en). Ott aztán választhat akár három könyvet is mindjárt egyszerre (többet én nem nagyon szoktam engedni, mert utána csak keregélem mindenhol, mikor vissza kell vinni....)


De lehetne venni akár az egész családnak egy wellness belépőt vagy elmenni mondjuk a közlekedési múzeumba, állatkertbe, Margitszigetre stb.

2015. júl. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 piroska és a farkas ***** válasza:
Nálunk anyukám anno úgy oldotta meg, h senki sem szomorogjon amiért csak az ünnepelt kap ajándékot, h a szülinapos gyerek rotáján mindenkienk volt egy marcipán, így kvázi az is kaptt vmi aproságot, akinek aznap nem volt ünnepe. Ezt én megtenném a 4évessel is, de ennél nem többet, a szüli- és névnapozokat pedig együtt köszönteném.
2015. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 piroska és a farkas ***** válasza:
Nálunk anyukám anno úgy oldotta meg, h senki sem szomorogjon amiért csak az ünnepelt kap ajándékot, h a szülinapos gyerek tortáján mindenkinek volt egy marcipán, így kvázi az is kapott vmi aproságot, akinek aznap nem volt ünnepe. Ezt én megtenném a 4évessel is, de ennél nem többet, a szüli- és névnapozokat pedig együtt köszönteném.
2015. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!