Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem lehetne megoldani hogy...

Nem lehetne megoldani hogy gyes lejártával szeptemberi ovikezdésig kapjanak valamit az anyák?

Figyelt kérdés
Én azt nem tudom megérteni, hogy ha lejár a gyes és még messze a szeptember, (és nincs még munkahely, vagy gyerekvigyázó) hogy lehet megélni 0 fizetésből?
2015. ápr. 15. 14:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Hamarabb kell munkat keresni. Ha meg vki tudja h ennyire kilátástalan a helyzet akkor hamarabb bölcsibe kell adni a gyereket és nem megvárni h semmit se kapjon utána az ember.


De amúgy ott van apa fizetése nem?

2015. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megelni 0 fizetesbol. Akinek nem eleg a ferje fizetese (esetek sztem 90%a) az bolcsibe adja 2 evesen a gyereket es visszamegy dolgozni. A gyesbol sem lehet megelni..
2015. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Miért, a GYES összegéből meg tudsz élni?
2015. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hát ja, gyesből se lehet. Amúgy meg nem szeretném bölcsibe adni, szerintem 3 évesig nagy szükségük van a gyerekeknek az anyjukra/apjukra.

Sajnos egy kisgyerekes anyáért nem kapkodnak a munkáltatók.

2015. ápr. 15. 14:26
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem munkahelyről mentél szülni? Nekem szerencsém van most, nyár elején tölti a hármat, szeptember elejéig pont kitart a szabadságom, utána megyek vissza dolgozni. Persze nem sok a gyes, de legalább biztosítotti jogviszonyt ad. Ha lejár és nincs munkahelyed, a tb-det is intézni kell majd.
2015. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%
Pedig a gyereknek is jobb lenbe bölcsiben.
2015. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%
Egy percig se adnék GYES-t, nemhogy 3 évig, vagy azon túl.
2015. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
#6. Mert miért lenne jobb a bölcsiben?
2015. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi úgy oldottuk meg, hogy a kisfiam áprilisban töltötte be a 2 évet, pár hónapig gyesen voltam, majd kivettem az összegyült szabadságomat és szeptemberben elkezte a bölcsit én meg mentem dolgozni. Most szeptemberben kezdi az ovit.

2015. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs bölcsi, pedig beadnám. Nagyszülők nincsenek, párom fizetése nem elég, munkahelyem megszűnt amikor terhes lettem. Most 10 hónapos a fiam. 1 éves korától 2 éves koráig félreteszünk minden hónapban, hogy kiegészítsük a következő évet amikor csak gyest kapok és azt a 3 hónapot amíg nem tudok munkát keresni mert még nem lesz ovis. Engem is bosszant, de így próbáljuk megoldani.
2015. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!