Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havi plusz 60 ezerből mit...

Havi plusz 60 ezerből mit vennél a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

A sztori annyi, hogy jövö èv márciustól lesz havi plusz 60 ezer ft-om, ami nem kell semmire. Èrtem ezalatt, hogy sem rezsire, sem kajára, semmire sem kell. Úgy döntöttem, egy èvig minden hónapban a gyerekekre költöm. Kicsit kompenzálni szeretnèm nekik az elmúlt èveket, ( apa itthagyta őket, beteg voltam, őket műtöttèk, kórházi kezelès, új pár, kistesó, rengeteg költözès) mert iszonyat lelkiismeretfurdalásom van. Nem èn tehetek róla, mert apuka lèpett le, egyedül hagyva kèt súlyos beteg gyerekkel, mert ő pènzt nem áldoz rájuk. Szóval ez az indok.

Szeretnèm kifesteni a szobáikat, leparkettázni, faltetoválást, pár új bútort, ruhákat, cipőket, nyárra hatalmas medencèt, kiskutyát. De ezeket amúgy is megkapnák. Talán a medence nem fèrne bele, de a többi amúgy is tervbe van.

Abban szeretnèm a segítsègeteket kèrni, hogy szerintetek az ilyen korú gyerekek mire vágynak, mire lehet szüksègük, mikre vágyhatnak? Eddig ezeknek nem igazán adhattak hangot, így hiába kèrdeznèm őket, hozzászoktak, hogy nem lehet. Túl sokba kerültek a kezelèsek, műtètek, ès sajnos nem tellett rá. Így ezt a gátlást nekem kell feloldanom.

9, 8, 5 ès 2 ès fèl èvesek. A legkisebb fiú, a többi lány.

Fèlre ne èrtsetek, nem provokálni, dicsekedni, nagyzolni akarok. Csak tanácsokat szeretnèk kèrni, akár abban, hogyan kezeljem lelkileg ezt, akár abban, mit is kaphatnának. De szívesen vennèk bármi nemű hozzászólást, tanácsot, ti hogy látjátok a dolgokat.

Köszönöm.


2015. aug. 1. 00:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

játszóház, cirkusz, állatkert, vidámpark, gokartozás, mozi, étterem. a többi pénzt félretenném és jövő nyáron elvinném őket 1-2 hétre tengerpartra :P

jobbulást mindannyiótoknak!

2015. aug. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mindannyian egészségesek vagytok, én első körben minőségi programokat szerveznék a pénzből. Ahogy olvasom, eléggé terhelt gyerekkoruk van, hadd szabaduljanak fel úgy, hogy együtt vannak az édesanyjukkal, hogy tudsz teljes egészében rájuk figyelni. Ha vannak nagyszülők, vondd be őket is, menjetek együtt és csak a gyerekekre koncentráljatok! Az én 2,5 éves kisfiam odavan a játszóházakért, lassan nincs olyan játszóház Budapesten, ahol nem fordultunk még meg. Vagy egy közös strandolás, esetleg kalandpark. Persze a legkisebbre mindig ügyelni kell. Ha kitombolták magukat jó értelemben, akkor jöhetnek a kézzel fogható dolgok: bicaj, görkori a kislányoknak, általuk kiválasztott dekoráció a szobájukba stb. De kérdezd meg őket: elég nagyok már ahhoz, hogy értelmesen elmondhassák, mire vágynak!
2015. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igazatok van, játszóházban mèg nem voltunk. De a cirkusz is szuper. Vízhez èn sajnos nem tudok menni, rengeteg csúnya hegem van, ott meg farmerben nem igazán lehet.

Köszi a válaszokat.

2015. aug. 1. 00:49
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha most tényleg mindent meg tudsz adni a gyerekeidnek, akkor én a helyedben félretenném a pénzt és amikor lesz egy konkrét dolog, amihez sok pénz kéne, vagy a gyerekeknek jutna eszébe bármi, akkor örülnék, hogy van miből költsek. Amúgy a nyaralás, játszóház és egyéb családi program is jó ötlet szerintem.
2015. aug. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
55%

Semmit!


1. Bármikor történhet bármi,és akkor jól jön a tartalék. (betegség,kazáncsere,tűzkár,...)

2. Pár év és a jó gimi,majd a fősuli egy vagyon lesz nekik.


Ha mégis minden áron rájuk költöd,akkor hasznos,életre szóló dolgokat vegyél nekik. Pl.: Harcművészeti vagy nyelv tanfolyam vagy bármilyen sport.

2015. aug. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi idő együtt.Ne tárgyakban gondolkozz. Ahogy az első írta.
2015. aug. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Különórára, művelődésre.
2015. aug. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%
Egy gyerek minnél előbb kezdi az idegen nyelv tanulást annál jobb. Én biztos erre fordítanám.
2015. aug. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%
én félre tenném...20 év mulva ez 3 millio forint lenne fejenként...majd egy fél garzon...
2015. aug. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább összeraknám a pénzt. egyszer egyszer lementek ide oda, állatkert parkba piknik, vagy egy egy szép helyre kirándulni.

de én biztos nem költeném el az összes pénz, főleg ha belegondolunk hogy mind az 4 gyerkőcöd egyszer mondjuk egyetemre megy.

jobbulást nektek

2015. aug. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!