Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás gyerek...

Tejfehérje allergiás gyerek után milyen kedvezmények, juttatások járnak?

Figyelt kérdés
Emelt családi, gyes 10 éves koráig?- ezek járnak? Kedvezményes utazás?
2015. aug. 4. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmi. Mi is ebben voltunk, a tapszerre kaptunk kedvezmenyt, ennyi volt.
2015. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
csak ha 2 éves kora felett is fennáll, akkor járnak a kedvezmények, amennyire én tudom.
2015. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

októberben lesz 3 éves

decemberben lesz terhelés...

2015. aug. 4. 21:22
 4/12 A kérdező kommentje:
Növényi tejet iszik és nagyon drága, így jó lenne egy kis plusz pénz. :-)
2015. aug. 4. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Elso vagyok, hat eves koraig jartunk, mivel nem tudtak kimutatni, h a 140 valahany? allergizalo osszetevobol pontosan mire is reagal igy a szervezete, ezert nem mentunk tobbet. Nem kap tejet, kiprobaltuk, h mennyit bir a tobbi tejtermekbol, sajt stb.

Nem kaptunk semmi kedvezmenyt, szojatejnek, zabtejnek doboza 800 ft, igy rizstejet keszitettem hazilag, igy sporoltunk.

2015. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amíg terheléssel nem bizonyított, addig semmi nem jár. Növényi tejet ittunk mi is. Elég nehéz volt elhinni, hogy ezt semmilyen tápszerrel nem lehet kiváltani, főleg, hogy a növényi tejek nem teljesértékűek. Jóformán null kalóriásak.
2015. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vgyok. Én is főztem a tejet.
2015. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kor felett emelt családi és gyes. Valamint közgyógy igazolvány, utazási kártya.

Tápszerre csak a pregominra van támogatás, a pepti plus 2 pronutra gasztrós felírással 1500/doboz. De többet ér, mint a növényi tej (a tápszerben jelentősen több a fehérje és ez fontos)

2015. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szakorvos altal igazolt tejfeherje allergiara emelt csaladi es gyes jar a gyerek 2-10 eves koraig, ill. MAK kartya, amivel a gyerek mellett egy kisero ingyen utazhat, ja meg evi +2 nap szabadsag.

Mi 5 eve jarunk a gasztrora es azota dietazunk, de terheles meg nem volt, mert az azt megelozo borteszt mindig pozitiv lett.

A konkret tejfeherje allergiat mar 2 eve nem tudjak kimutatni, csak az osszallergen szint magas a kisfiam vereben, de igy is minden evben kiallitja a doki az ujabb igazolast a MAK-nak.

2015. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az allergia vizsgálat nekünk se mutatta ki de a tejmentes diétával megszűntek a tünetek, a dokit m eg elfelejtettem kérdezni ezekről a kedvezményekről, de decemberben pótolom, addig i9s érdeklődöm....
2015. aug. 4. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!