Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kedvezmények vannak 3...

Milyen kedvezmények vannak 3 gyerek után? "Érdemes" bevállalni 3. gyereket? Hogy "működik" a fő állású anyaság? Hogy van az adózás és meddig szól a főállású anyaság?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

èrdemes bevállani?

ez nekem kicsit fura kérdés. csak azért akartok 3-ik gyereket, mert az több pénzt jelent? és mi lesz ha mindenféle pénzt megvonnak vagy kitör egy háború és semmit nem adnak?

akkor vállaljatok 3-at ha ti akarjátok, ha ti úgy érzitek nektek a családnak ez kell és akkor is eltudjátok látni, ha egy fillért nem kaptok az államtól ez miatt.

2012. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Ha anyagi értelemben kérdezed, nem.

Persze sokmindent kaphat a kicsi használtan (ami szar érzés neki, hidd el) de sok minden van, amit meg kell venni 3x.


Vannak fi állami juttatások és helyiek, amiknek az önkormányzatnál tudsz utána kérdezni. Dehogy ezek meddig élnek majd, az más kérdés.

2012. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Első kiszúrtad a lényeget...

Persze hogy szeretnének, azért tette fel a kérdést, de az anyagiakat is át kell gondolni nagyon! Macska kaparásba tette az érdemes szót, durva megfogalmazás, de máshogy nem nagyon lehet, lényegretörő, nem kell körül írni..

Bocsi hogy a kérdésre nem tudom a választ!

2012. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hülyén tettem fel a kérdést tudom. Én nagyon szeretnék harmadikat a férjem fél tőle vagyis attól h hogyan tudjuk el tartani a gyerekeinket
2012. szept. 3. 13:50
 5/12 A kérdező kommentje:
3/4 köszönöm te megértettél:)
2012. szept. 3. 13:53
 6/12 A kérdező kommentje:
3/5 ill.13:50-es válaszoló köszi h megértettél bocsi de az elöbb elírtam:)
2012. szept. 3. 14:00
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

13:50 vagyok

Van aki nem veszi észre a fától az erdőt :)

Mi 6 an vagyunk tesók, anyukánk mikor a legkisebbünk is nagyobb lett, vissza ment dolgozni, annyit tudok hogy 3 vagy több gyermek után több a családi, és kedvezmények vannak, suli ebédlőbe, tandíj meg ilyen helyeken. Pontosan nem tudom hogy vannak ezek, de 3gyermektől számít nagycsaládnak.

2012. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

családi adókedvezmény 3 gyerekre 99e. családi pótlék 48e. gyet 3-8 éves korig jár vagy amig a nagy nem lesz 18. gyet-re gyes után jelentkezhetsz be. összege annyi mint a gyes,vagyis netto 25650.-.


h pontosan a mellett h van pl a munka meg ilyenek azt még én sem tudom,de az államkincstár oldalán minden rajta van minden ellátásról.


nagycsaládos máv és volánbusz kedvezmény van,mami 90%-os. e mellett ott van a noe-nagycsaládos egyesület-ha tag vagy sok kedvezményt kaphatsz-üzletekben,nyaralóhelyeken,rendeznek nagycsaládos programokat,nyaralásokat ami nagyon kedvező árú és hasonszőrűekkel nyaralhatsz ami sztem nagyon jó. 3 gyereknél féláras az ovi,suli


szóval: anyagiak szempontjából sztem nem kell félni bevállalni. nálunk októberben jön a 3. :)

2012. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Családi pótlék 3x 16ezer Ft,

addig,amíg a legkisebb gyerek nem tölti be a 8. életélét GYET( egyellő a GYES összegével),

Családi adókedvezményt vehet igénybe az egyik szülő 3 vagy több gyermek esetén havi 4000 Ft összegben gyermekenként, ez évente 48.000 Ft gyermekenként. Ennek a kedvezménynek azonban van egy jövedelemhatára, azon felül már nem teljes összegben vehető igénybe. Ez a jövedelemhatár gyermekenként változik, tehát minél több a gyerek, annál magasabb jövedelemnél is igénybe lehet venni az adókedvezmény teljes összegét. Ez 3 gyermeknél havi bruttó 635.000 Ft.

Fontos eleme az adókedvezménynek, hogy magzat után is jár, a 91. magzati életnap után.

Étkezési támogatás,bölcsődében, óvodában és iskolában a három- vagy többgyermekes családok gyermekenként az intézményi térítési díj 50%-ra jogosultak.

Ingyenes tankönyvellátásra

Utazási kedvezmények pl a MÁV 90%-os utazási kedvezményt ad a legalább 3 saját gyermekkel utazóknak.

Tagsággal összefüggő kedvezmények (Nagycsaládosok Országos Egyesülete)

gépjármű teljesítményadónál is 50 % adókedvezmény jár.

Ezen kívül vannak olyan támogatások, amiket az önkormányzatoknál lehet igényelni, de ez változik annak függvényében, hogy mire van pénze az önkormányzatnak.

Csak ezek miatt 3. gyereket nyilván nem szabad bevállalni, mert éhen halnának.

2012. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
részben engem is érdekel ,mi is szeretnénk 3.at de félünk is :(az anyagiak miatt
2012. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!