Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell kihozni a csöndes...

Miért kell kihozni a csöndes természetbe a kisgyereket ordítozni? Csak az anyukáknak van joguk a csendhez?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni, bár tudom hogy úgyis mindjárt törlik a kérdésem, de azért kiírom csak...


Nagyon irritál, hogy csöndet szeretnék, nyugalmat, és van egy család mindig aki nem szól rá a gyerekre, azok meg visonganak, rohangálnak!

Ülök a parkba, nyugton, oda jön mellém a padra egy kisgyerekes család, már ugrálnak, rohangálnak, visonganak.

Anyuka 1 szóval nem csitítja őket...


Mindegy, ez park elnézem.

De ami felháborított hogy pecázok a tónál, leül a túlpartra 1 két kisgyerekes család, vihognak a szülők, rohangálnak a gyerekek, a nádat iszkálják, kavicsokat dobálnak a tóba, és nyúzzák egymást!

Hát majdnem átordítottam, hogy knss egyen, ez egy tó bmeeeg!

De akkor én lettem volna a gyerek gyülölő...


Ha nekem lenne gyerekem megmondanám, hogy vagy megtanulnak csöndben játszani, vagy miost rögtön megyünk haza!


Miért nem így neveli más a gyerekét?



2014. júl. 17. 13:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
ÉS a gyerekeidnek hol engednéd a hangoskodást, rohangálást?
2014. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%

Van gyereked? Gondolom nincs. Részben igazad van, a természetben nem kell ordítozni, de ha valaki közelről is látott már elven gyereket, akkor az tudja, hogy nem olyan egyszerű állandóan visszafogni őket.

Másrészt meg hol eressze el magát a gyerek? Lakásban nem lehet, mert a szomszédot zavarja, az óvodában, iskolában nem, mert szabályok vannak. Utcán nem ordítozunk, marad talán a játszótér.

2014. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
Én rászoktam szólni a gyerekeimre ha látom hogy másokat zavarnak, vagy arrébb megyünk, de ez nem sokszor fordul elő, mert nyugodtak a lányaim. Egy játszótéren mehet a ricsaj :)
2014. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
én horgász vagyok és egyben kismama :) ami a parkot illeti: szerintem elég nagy mindenkinek. ami egy kijelölt horgásztavat: onnan húzzanak a kisgyerekesek akik nem tudnak csöndben lenni, mert ott más azért fizet hogy nyugalma legyen. Ha esetedben egy sima tóról van szó, sajnos azt kell mondjam, ugyanannyi joguk van ott lenni mint neked, és elég nagy mindkettőtöknek. más kérdés hogy a víz viszi a hangot.
2014. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%
Na majd rájössz, ha lesznek gyerekeid. Sokaknak vannak elképzelései, hogy mit hogy kéne. Na ők azok akiknek még tuti nincs gyerekük.
2014. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

majd ha lesz gyereked...

Igenis láttam gyereket aki nem üvöltve játszik, nem sikítva rohan, és nem nyúl mindenhez hozzá amit meglát...

Vannak még normálisan velelő szülők akiknmem fogják rá a gyerekre hogy nem nevelik meg rendesen!

2014. júl. 17. 14:04
 7/31 anonim ***** válasza:
72%

Óóó, igen, ez így működik, és a gyerekeid majd a szobában nőnek fel. :D Előre is gratulálok hozzá! Gyere majd vissza, ha lesznek gyerekeid és meséld el, hogyan sikerült némává és mozdulatlanná nevelni őket!

Bocs, nem tudtam kihagyni... Amúgy amíg nem voltak gyerekeim, megértettelek volna. Ja és nyugodj meg, az anyukáknak sem "jár" a csend. Vigasztaljon a tudat, hogy ők a nap 24 órájában ezt hallgatják. ;)

2014. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Aranyos vagy. Majd ha lesz gyereked, akkor rájössz, hogy nagyon nehéz őket lecsendesíteni. Ha ez az elvárás akkor bizony a négy fal között fognak felnőni.

Mi panelban lakunk, itthon eleve csendesen kell létezniük. Így ha nyaralni megyünk én is jobban el szoktam engedni őket (persze normális keretek között). Nekik is le kell vezetni az energiáikat, és a gyerekeknek abból sok van.

A legtöbb embert idegesítik a gyerekek mielőtt szülővé válnak. Általában jobban is tudják mit hogyan kellene csinálni, hogy kellene nevelni. Ez nagyon vicces,mert majd ők is megtudják... :)

2014. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

egy lakótelepen lakó gyerek ha kiszabadul, bármilyen rendes csendes tuti kibújik belőle a kisördög :-)

végre van neki tér és hely ahoz h kifussa magát és ki kiabálja

érdekes h a falusi gyereke is kiabálnak futkosnak és dobálják a kavicsot pedig nekik minden nap ott van az amit a városi gyerekeknek nincs !


szal ha nem kimondott horgász tó akkor nem szólok rá mert neki is kell ez a kis szabadság


am meg ez nem nevelés amit leírsz hanem fenyegetés !

2014. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
66%
Majd jusson eszedbe ez a kérdés akkor ha gyereked is lesz. Nekem sok-sok elvem volt és alapjaiban csendben vannak a gyermekeim, de van mikor hiábaszólok egymás ellen visítanak.
2014. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!