Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek? Fiam elsős,...

Mit tennétek? Fiam elsős, mesélte, hogy 4-en megverték. Egyszerre.

Figyelt kérdés
Kint voltak az udvaron, tanár nem volt a közelben, 4 kölök közrefogta, szintén elsősök, és megverték, megrugdosták. Okuk nem volt rá.Fiam azt mondta, nem volt durva, de nekem eléggé annak tűnik. Most úgy vannak a a fiúkkal, mintha mi se történt volna, játszanak, beszélgetnek. Ma reggel elkaptam az egyik fiút, mondtam, neki, hogy még egyszer meg ne tudjam, hogy ilyen történik, mert bajok lesznek.Most meg én érzem magam rosszul, hogy nem-e voltam nagyon a gyerekkel "bunkó", meg nehogy utána még a fiamat szivassák jobban. De abban bízom, hogy elsőben talán még tartanak annyira a felnőttektől...
2010. márc. 9. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém is elsős fiú,tegnap ő is verésről számolt be.De közéágyazott 2 feketepontot amit kapott,úgyhogy csak a hatás kedvéért túlozta el a verést.

Sajnos durvák a gyerekek,és nem csak a kicsik,hanem a nagyok is.

Én a multkor úgy rendeztem el,hogy nem fenyegetőztem,hanem rávezettem 2 gyereket arra,hogy anyád nem lenne büszke rád,ha látná,hogy így viselkedsz,kérj bocsánatot.Megtették.

Máskor meg a fiam kezdte a kötekedést,mondtam a 3 gyereknek,hogy ha gond van a fiammal nekem szóljanak,lerendezem vele.Jövök minden nap úgyhogy megtalálnak.Nem fenyegettem őket,mert az az igazság,hogy bukottak,buták,nagytestűek,úgy gondoltam inkább velem rendezzék a nézeteltéréseket,mint a gyereket nyomják orrba.Érdekes módon azóta nem volt köztük gond.

Szerintem,ha lehet próbáld meg a leugatás helyett inkább szépen rávezetni a többit.Csak úgy mintha a saját gyerekeddel beszélnél.Egy gyerek sem angyal,a sajátunk sem,tudod.

Lehet ez a válasz nem fog tetszeni,de én csak úgy tudok más gyerekével beszélni,mint a sajátommal.Ismerem a szüleiket,jó emberek,nem büszkék rá,ha a gyerekük agresszív.Ők is csak ugyan azokkal a problémákkal küzdenek mint én.

2010. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tanárnak szólj, hogy tartsa rajtuk a szemét. Vagy a gyerekek szüleinek. De ne támadóan, csak kérd meg a szülőket, hogy beszéljenek erről a gyerekekkel.

Amúgy meg az ekkoráknál az ilyen még könnyen jön, könnyen megy. Egyszer megharagszanak egymásra, másnap már semmi nincs.

2010. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Igen, tudom, hogy képesek egyik percben ütni egymást, utána meg a legjobb haverok:)Csak kiverte nálam a biztosítékot, hogy egyszerre négyen, olyan megtervezett dolognak tűnik. Azért szóltam előbb a gyereknek, mert neki is kellemetlen az ilyen a szülei vagy a tanár előtt,talán visszafogja magát, így legközelebb, ami remélem nem lesz, tudok a szülőkhöz fordulni...Később már bántam, hogy ilyen arrogánsan szóltam, sőt, szégyellem magam, de már mindegy, legközelebb jobban uralkodok magamon. Ja, nem is akartam vele beszélni, csak reggel elkezdte mondogatni, hogy így a fiam, úgy a fiam, nahát erre kiakadtam, és megkérdeztem, hogy amikor ti meg négyen támadtatok rá? -arra nem emlékszem-nahát, mondom, ha téged rugdostak volna emlékeznél rá, ugye?Mondtam, ha mégegyszer ilyet hallok, az osztályfőnöknek fogok szólni...

2010. márc. 9. 12:05
 4/6 A kérdező kommentje:
A tanárnak meg hiába szólok, olyan felületes, mindenre csak legyint. Amúgy szeretjük, de az ilyet nem bízom rá...
2010. márc. 9. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is vertek elsős koromban. Úgy oldódott meg, hogy apu bement és kicsit megfenyegette, hogy ha még egyszer ezt csinálja akkor nagyon nagyot fog kapni tőle. apukám olyan típus, hogy ha történik velem valami már intézkedik. Tavaly 5.osztályban összevertek, és apu be akart menni, de nem engedtem, mert akkor nem csak én mentem volna orvoshoz. Szóval akkor az apának el kéne kicsit beszélgetni a jómadarakkal.
2010. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszodat is. Te "közelebb vagy a tűzhöz" :)
2010. márc. 9. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!