Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság és ágytisztaság...

Szobatisztaság és ágytisztaság: Egyszerre alakulnak ki? Ha nem akkor mennyi időnek "illene" eltelni köztük?

Figyelt kérdés

A kislányom 29 hónapos, kb. egy hónapja szobatiszta.

Éjszakára kell a pelenka még, változó, hogy mennyire van tele. Napközbeni alváskor száraz már, de nem minden nap.


Az ágytisztaságra is tanítani kell, vagy az érettség kérdése?


2011. szept. 26. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányomnál az ágytisztaság hamarabb kialakult,mint a nappali. A kicsi már fél éve szobatiszta,de még kell rá éjjel pelus. Nagyon változó ez a gyerekeknél. Lehet,hogy egyszerre is összejön a kettő,de évek is eltelhetnek.
2011. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy fiam van, majdnem három éves volt, mikor szobatiszta lett. Kivártam, hogy ő akarja letenni a pelust, semmit nem erőltettem. Kb két hét alatt leforgott minden, nagyjából egyszerre lett ágytiszta is. Persze az éjjeli alváshoz még elhasználtuk a megmaradt pelusokat, de másfél csomaggal úgy dobáltam ki, hogy csak izzadtság volt benne.
2011. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,5 év is eltelt a kettő között.


Nappalra nagyon hamar, 19 hósan szobatiszta lett, alváshoz sem kellett neki pelus délután. Viszont éjjel szinte mindig telepisilte. 3 éves két hónapos volt mikor megpróbáltam róla levenni, ügyesen ment neki, nem pisilt be, helyette hajnalban kiment pisilni. Én ennek nem örültem, szívem szerint visszaadtam volna rá, hogy inkább alhasson-alhassunk, de már nem akarta persze. Most 4 lesz mindjárt, és még mindig itt tartunk, egy héten 3-4x tuti ki kell mennie hajnalban pisilni.

2011. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5 hónapja szobatiszta a lányom, nappali alvásnál ágytiszta is, de éjjeli alvásnál még pelusos, és van is benne rendesen, nem merem levenni még.
2011. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, szobatisztának 3 éves korra kell lenni, ágytisztának, 5 éves korra.
2011. szept. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!