Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az iskolakezdési támogatás...

Az iskolakezdési támogatás kinek jár?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy cikket, miszerint a közoktatásban tanuloknak vagy családipotlékban részesülőknek jár. Felmerült bennem, ha az ovoda is kötelező akkor nekik is jár?

2015. aug. 14. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Óvodáztatási támogatás van, azoknak jár, akik jogosultak gyermekvédelmi kedvezményre, vagyis az 1 főre eső jövedelmük nem haladja meg a 39.900 Ft-ot.
2015. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az óvodáztatási támogatásnak ennél azért több feltétele van, de tény, hogy azok kapják, akik jogosultak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre is. De itt pl. ki van kötve a szülők legmagasabb iskolai végzettsége is, mivel ez elsősorban azoknak a családoknak jár, akik nem csak anyagi, hanem más téren is hátrányban vannak a többséghez képest. Van ennek egyfajta ösztönző jellege, hogy óvodába járassák a gyerekeiket, mert ez előnyösebb a szocializációjukra nézve, mintha egész nap otthon lennének. Bár most, hogy már kötelező az óvoda, nem tudom, hogy ennek mi értelme van. Szerintem már nem sokáig lesz ez a támogatás, tekintve, hogy a célját más intézkedésekkel elérték.
2015. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként az iskolakezdési támogatásra visszatérve: az nem JÁR, hanem a munkáltató adHATja, ha akar ilyet adni. Olyan, mint a többi cafetéria.
2015. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy utoló is mondja. Ha a munkahelyeden adnak cafeteriát akkor kérhetsz iskolakezdésit. Mi 20 .000 -et kaptunk csekkben.
2015. aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!