Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok! Nálatok...

Kisgyerekes családok! Nálatok melyik van előbb: a vacsora vagy a fürdés?

Figyelt kérdés

A kisfiunk előbb fürdött olyan fél 8-8 között és utána vacsizott. Volt olyan este, hogy annyira belefeledkeztünk a pancsolásba, hogy fél 10-nél hamarabb nem került ágyba és mivel nehezen alszik el, 10 után aludt csak.

Ti hogyan csináljátok? Mikor fürdik, vacsizik a gyerek? Mikor alszik el?

2,5 éves a kisfiam.

Köszi a válaszokat.


2015. aug. 16. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Előbb fürdés,de max.10 perc,utána kaja.


Egyszer telerókázta a kádat ezért azóta csak ez a sorrend játszik.


34/F 1 gyerek (3 éves)

2015. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vacsora 6 körül, fürdés fél 8 körül. Fürdés után iszik még tejitalt. 3 éves a lányunk.
2015. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vacsora fél7-7 körül, fürdés 8kor. Utána még meseolvasás, szöszmötölés, beszélgetés az ágyon, stb. Kb 9-re kerülnek ágyba, 3 és 5 évesek.
2015. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mikor még baba volt, akkor előbb fürdés, aztán vacsi, hiszen alvás előtt megszoptattam.

Ahogy nagyobb lett és kiváltottam neki az étkezéseket, így a vacsorát is, akkor már előbb volt a vacsora, aztán a fürdés.


A menetrend egyébként az, hogy fél8 vacsi, 8 fürdés, fél9 alvás. Ez persze néha megcsúszik, de alapvetően tartjuk magunkat hozzá. A vacsi és a pancsolás között még lehet egy kis játék, de a fürdetés után felöltöztetem és jön az alvás.


11 hónapos kislányról van szó egyébként. :)

2015. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az alvásnál természetesen azt értem, hogy meseolvasás, nyugtatgatás, elaltatás.
2015. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amióta a vacsora nem a tejet/cumisüveget jelenti, hanem rendes ételt, azóta mindig előbb vacsora van, utána fürdés. Vacsora fél hétkor, aztán hét körül megy fürdeni, fogat mosni. Ha hamar kész van, akkor nyolcig még játszhat (nyugis játékot), nyolckor megy az ágyba, ott még mese, könyvnézegetés, aztán alvás.
2015. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amióta jó idő van és ovi után megyünk játszótérre, hazaérve azonnal megy a fürdőbe. Aztán vacsora, néha egy kicsi játék majd fogmosás, olvasás és alvás.


3,5 éves a lányunk

2015. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vacsora, majd játék utána fürdés aminek része a fogmosás természetesen es alvas. Két éves a kisfiam.

Egyéves kor alatt elalvas elött tápizott.

2015. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos, előbb tápszer, utána fürdés. Egyszerűen a tápszer felpörgeti, a fürdés lenyugtatja.

Ha nem szeretnénk még egy órát kergetni a nappaliban, akkor célszerűbb utoljára hagyni a fürdést és utána letenni.

2015. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

fürdés-vacsora. mondjuk én soha nem csináltam belőle ügyet ha kicsit elcsúszott a napirend, pláne nem nyáron :)

most 5,5 éves, év közben f9-kor van fekvés, tehát 7körül megy fürödni, majd vacsora és van még 1 óra közös játékra, ez régóta működik. de most ugye szünet van, én se dolgozok még 2 hétig, így 8 körül jövünk be és akkor kezdődik a fürdés, vacsora.

2015. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!