Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törést okozhattam az egy éves...

Törést okozhattam az egy éves gyermekemnek, hogy fél tőlem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

így, hogy nagyobb, ugye jár, szalad, mindenben benne van, nem tudja még mi helyes, mi helytelen, csak azt, hogy minden új és érdekes és játékot varázsol még egy wc kagylóból is...

amikor századszorra veszem ki a könyékig benne játszó gyereket, már volt, hogy idegesen felkaptam, kézmosás, és bevittem a szobába és otthagytam.

nem gondoltam volna, hogy ezek olyan mélységekig hatnak rá, hogy amikor "rosszat" csinál, fél tőlem.


akkor tűnt fel, amikor láttam, hogy mesekönyvet szétcincált és ette a papírt, először teljes nyugodtan szóltam, a nyelvén, hogy az nem "hami", nem esszük, nem szabad, erre mégiscsak teszi a szájába, közben engem nézve, ekkor már erélyesebben szóltam, kicsit parázott de csak tette továbbra is a szájába, és ekkor felkeltem,(abszolut nem voltam dühös, rám inkább épp viccesen hatott a helyzet abszurduma, hogy szólok és ellenkezik, és az orrom előtt csinálja újból és újból amit tud, ért, hogy nem szabad, de ugye a kép, hogy egy kicsi emberke és nem tud megálljt parancsolni magának, olyan "cukor" volt valahol bennem) de ahogy megindultam felé, kiáltott félelmében, rögtön eldobta a könyvet és rettegve nézett rám. ez a kép, engem mélységes fájdalommal töltött el!(az is lehet túl érzékeny vagyok, nem tudom)

és figyeltem, ha bármi olyat csinál ami "tiltott" dolog és pont arra megyek be a szobába(pl telommal játszik...)mindig ijedten kiált, feláll, elrohan pár lépést, azt sugallva, á, ő ott sem volt.

így ilyen helyzetekben most már szeretettel odamegyek(próbálnám ellensúlyozni, hogy ne féljen!) és játékból birkózok vele, puszilgatás, nevetés..de szerintem ez se jó így valahol, mert ugye lassan bölcsis és ha valami "rosszat" tenne, ott nem mosolygást fog kapni egy gondozótól és nem akarom hogy a felnőtt reakciókkal összekavarodjon.


de én nem akarom, hogy féljen tőlem a gyermekem! de mégse jó szerintem örömmel lereagálni a téves dolgait nem akarom összezavarni őt..nem tudom mit tegyek, és hogy ez megmarad e örökre benne, törés a személyiségfejlődésében, vagy az anyába(és ezzel a világba) vetett bizalmában, hitében..


2015. aug. 16. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon túlgondoltad :)

Ha a tiltás normális hangnemben történik és nem idegbetegen üvöltözve, akkor az égvilágon semmi baja nem lesz tőle. A dac, provokáció pedig korral jár.

Az ijedtség annak szól, hogy tudja, hogy tilosban jár és kezd munkálkodni benne a lelkiismeret, bűntudat.


Azzal tennél rosszat, ha nem lennének világos határok kijelölve.

2015. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fiam detto, 13hónapos. csak tudja hogy rosszat csinált és szerintem a feékiáltás azt jelentheti már teszem is le anya :D cukik ilyenkor (is)
2015. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor megnyugtató, ha erről van szó és tényleg túlreagáltam volna :)

igen nagyon cukik ilyenkor is :)

csak jól rámijesztett most ezzel a bűntudatával

(valszeg akkor ez abból jött, hogy én amúgy valóban féltem, menekültem anya elől(vert), és ugye panel, minden szoba zsákutca volt, én soha nem akarom, hogy a gyerekem ezt érezze)

2015. aug. 16. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém a sarokba fut és eltakarja a szemét, mert elbújik. :))) ne vedd ilyen komolyan. Semmi baj!
2015. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megijed, mert bűntudata van, tudja, hogy tilosban jár és azt nem szabad

de ez egyáltalán nem olyan rettegés, mint amikor bántanak egy kisgyereket, azok a gyerekek egész nap riadtak és sírnak, minden idegentől félnek (sajnos egy bántalmazott gyerekekkel foglalkozó egyesületnél dolgozom, ahol szembesülök az ő viselkedésmintájukkal és emiatt tudom a különbséget).

A te gyereked egészségesen reagál, ne aggódj! Valahogy muszáj őket figyelmeztetni. Az enyém például a konnektorral és a hosszabbítóval szemezett egy időben folyamatosan, vérig volt sértve, amikor (negyedszerre) már felemeltem a hangom, de hát az ő érdeküket tartjuk szem előtt.

Volt, hogy rászóltam többször pl., hogy a tűzhely veszélyes, hangosan is. Persze megijedt rá, de alkalomadtán odasunnyogott, ahogy egy másodpercre nem néztem oda, rányomta a kis ujjait a forró lapra, volt is sírás. Azóta tudja, hogy anyuka nem véletlenül tiltja amit tilt... de időnként nehéz velük, vagy megijednek, vagy földhöz vágják magukat és jön az őrjítő hiszti... hogy miért nem engedem megnyalni a fagyasztó jegét :D azt hiszem oda is fagyna a kis nyelve.

2015. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

így olvasva megis mosolyotat pár sztori

olyan kis bohócok tudna lenni :)

2015. aug. 17. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!