Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítetnék gyermekemnek?

Hogyan segítetnék gyermekemnek?

Figyelt kérdés

8 éves, második osztályos a kisfiam. Az utóbbi pár hónapban kényszeresen odafigyel néhány dologra. Pl este lefekvéskor a lepedőt, illetve takaróját addig igazítja, amíg tökéletesen sima nem lesz.

A ruháin nem lehet egy m.méteres kiálló cérna sem. Mindent végig néz.


Valamint a tanulás, ami leginkább nyugtalanít.


Annyira ügyel, hogy tökéletes betűket írjon...

Egy szót kiradíroz 200x, a füzete már átszakad a radírozástól. Pedig gyönyörűen ír, de neki mégsem felel meg, radíroz, radíroz, és sír, mert ő csúnyán ír.

NEm tudom mivel lendíthetném át ezen. Mindent megpróbáltam.



2014. márc. 11. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném pszichológushoz, mert valami van a háttérben, ami miatt ilyen kényszeres. Ezt nem tudod azzal elintézni, hogy megdícséred, hogy szépen ír, vagy megtiltod neki, hogy megigazítsa a lepedőt.
2014. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen vizsgáltasd ki. Az asperger kórosoknak vannak ilyen tünetei.
2014. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajna autisztikus tünet!
2014. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már... Miért kell egyből rémeket látni???


Épp múltkor volt a Nők Lapjában egy cikk dr. Vekerdy-től, egy kisfiúról volt benne szó, aki szintén nagyon meg akart felelni, az iskolai szünetet sem élvezte, mert nem tud jól olvasni, vagy hasonló... Én első körben a tanítónővel beszélnék, és nem az ördögöt festeném a falra. Hogy megnyugodj, beszélhetsz az iskolapszichológussal is.

2014. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Senki nem fest ördögöt a falra!

Ezek autisztikus tünetek!

gyógypedagógus

2014. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy vizsgálat persze nem árthat, de az autisztikus tünetek, gondolom, nem nyolcévesen szoktak jelentkezni!


Lehet, hogy szorong és így vezeti le. Lehet, hogy az iskola túlstresszeli őt. Mindenkiből másképp jön ki a feszkó, van, aki sír, van aki rágja a körmét, van, aki tombol vagy ordít, ő meg ezt csinálja. Nem tudom, de lehet.

2014. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na jó,azért írok,mert azért nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni,bár amíg nem nézeted meg,nem lehetsz biztos semmiben.Az én kislányomon válásom után egy idővel kezdődtek hasonló dolgok,akkor olyan 6 éves volt.Ezeket is csinálta,aztán egyre több ilyet,aztán már durvábbakat..na, akkor elégeltem meg,házi orvos,majd pszichológus,pszichiáter,kezelésre jártunk,ezt kezeltetni kell,egyedül nehezen fogod megoldani.Nekünk sikerült teljesen leállítani a kényszeres dolgait+alvás problémákat is megoldották.Vidd el,mert ez neki sem jó.
2014. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Eddig is volt benne ilyenfajta teljesítménykényszer? Oké, hogy a lepedőt nem igazgatta pár hónappal ezelőtt még, de a suliban hogyan bírta a megmérettetést? Alapvetően szorongó típus?

Ha jól gondolom, nálatok is másodikban jött be az osztályozás. Nem lehet, hogy arra parázott rá, hogy nem „elég jó”?


Az ilyen típusú megfelelési kényszer általában a lányoknál jön elő, barátnőm lánya pl. elkezdett a suliban bepisilni, pedig a tanítónője kedves volt, ő mégis annyira rástresszelt az iskolai dolgokra.

A helyedben én is a tanítónővel beszélnék, megkérdezném, ő mit lát, és nincs-e valami tippje, mit tegyél, hogy a gyerek ne feszüljön ennyire.

Emellett pedig keresnetek kellene valami jó kis lazító tevékenységet, vagy (lehet, hogy hülyén hangzik), de akár az is segíthet, ha kap egy hörcsögöt, amiről gondoskodnia kell, amit simogathat – akire figyelhet az iskola helyett.


(Nekem egyébként nagyon sokat segítettél már a kérdésed kiírásával is, mert eddig azon morfondíroztam, miért nem olyan rendes a fiam, mint az osztályában sokan, de most rádöbbentem, hogy tök egészséges, hogy nem folyton az iskolán forog az esze, és nem veszi túl komolyan. :)

2014. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válazokat. Őszintén szólva igencsak megrettentett, amiket írtatok.

Az osztályfőnökünk semmit nem vett észre rajta. éha kicsit lemarad a többiektől, amit a sok radírozásnak köszönhet.


Az utolsó válaszolónak: Csak 1-2 hónapja kezdődött ez nála. Rengeteg barátja van, nagyon szeretik, szóval ilyen jellegű problémája nincs.

Nem hajszolom túl, sőt egyáltalán nem. Ezerszer többet játszunk, mint tanulunk, de ennek ellenére kitűnűő tanuló most is, és tavaly is az volt.

Egy kettes átlagnak is örülnék, csak múlna már el ez nála.

2014. márc. 12. 17:07
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 évesen volt egy idő a fiamnak ,hogy állandóan kezet mosott,hogy koszos a keze,ha nem volt csap akkor törlőkendővel törölte,ahogy jött ez a mánia,pár hónap után elmúlt,most könyörögni kell,hogy mossa meg a kezét.Mi ráhagytuk,gondoltam várok egy -két hónapot ha nem javul elviszem orvoshoz,de végül is magától megoldódott.
2014. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!