Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel mit lehet kezdeni...

Kisgyerekkel mit lehet kezdeni, ha csak hamburgert akar enni?

Figyelt kérdés

3 hete elutaztam a barátnőimmel nyaralni picit, addig az apukája volt vele. Most 4 éves. Ismeri a McDonald's-t, de mi a férjemmel inkább a gourmet burgereket szeretjük, oda havonta 1-2 alkalommal mentünk be, a fiúnk kedvéért, plusz néha séta közben vettünk ott fagyit, vagy valami desszertet.

Viszont nem voltam itthon, alapból nagyon válogatós, de most picit beteg is volt, így az apja a kedvében akart járni... Persze, hogy szinte csak Happy Meal menüt evett. Aztán elvitték anyukámék nyaralni, a szállodában sem evett meg semmit, pedig svédasztal volt, max. sült krumplit evett könyörgés után, de anyukámékat 2 perc alatt leveszi a lábukról, így szinte minden este vacsora után elindultak még mekizni. Most pedig itt vagyok meglőve, hogy mit egyen, mert bármit rendelünk neki az étterembe, vagy haza, nem eszi meg, csak 3-4 falatot.

A férjem szerint hagyjuk, egyen azt, amit szeretne, majd megunja, elhízni úgysem fog (nagyon aktív, sportol is). A legjobb barátnőméknél is volt ilyen a lányukkal, náluk az vált be, hogy megbeszélték, hogy X alkalommal elmennek egy hónapban és fokozatosan csökkentették ezeket.

Anyukám szerint kössek vele kompromisszumot, hogyha minden nap eszik rendes ételt, akkor hétvégente kap valamit a Mekiből.


De attól is félek, hogy ez nála figyelemfelhívás, mert októberben lesz kistestvére.


2015. aug. 17. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy hízni nem hízik tőle, még borzalmasan egészségtelen, és inzulinproblémája annak is lehet, aki sovány. Ez nem mérvadó. Én drasztikus vagyok. Ez van, ezt lehet enni. Persze, nem kiszúrásból azt csinálom, amit nem szeret, de nincs kívánságműsor. Én ezt hiányolom nálatok. Ő csak csettint és kapja, amit kér. CSak a tudása nincs meg a tudatos, jó választáshoz. Ezért vagytok ti a szülők!
2015. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Egyetértek az elsővel.

Ha értelmesen nem tudjátok vele megbeszélni, hogy nem lehet állandóan hamburgert enni, akkor ez van. Egyszerűen ne vegyél hamburgert neki, majd ha kellően éhes lesz, úgyis megeszi azt, ami van.

2015. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az előttem szólókkal.

Hidd el, éhen halni nem fog. Most ezt azért csinálja, mert tudja, hogy kap mekis kaját, ha mást nem eszik. Ha TÉNYLEG nem kap, akkor meg fog enni mást is, ha éhes lesz.

Én ezt drasztikusan tenném.


Ne hagyjátok, hogy azt egyen, amit akar, mert nem a csík tolja a repülőt. Ha sokat sportol, akkor főleg oda kell figyelnetek, hogy jól táplálkozzon. Azért vagytok a szülei, hogy ezt ti tudjátok. Ne egy 4 éves döntse el, mi lesz!


Figyelemfelhívás majd akkor lesz, amikor meglesz a kistestvére. Hisz most még mindig csak ő van neked, hiába a pocakodban a baba. Majd ha megszületik a pici, akkor kell osztoznia rajtad, és akkor kell neki is alkalmazkodnia. Ha most ezt csinálja, és nem tudjátok kezelni, mi lesz ha meglesz a tesó???

2015. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vennék neki hamburgert. FŐleg nem Mekiset.

Ha éhes, eszik rendes kaját, nem fog éhen halni. De ez amit művel, nagyon egészségtelen.

Mi az, h hagyjátok, hadd egye? :O Meg folyamatosan csökkenteni? :O

Évente 2, aztán ennyi.

De ha meg akarjátok adni az esélyt neki, hogy 20 évesen rákos legyen, akkor Mekizzetek.

2015. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de ha te nyaralsz a barátnőkkel, és apuka van a gyerekkel vagy a nagyszülők vigyáznak rá, akkor nemigen tudsz mit tenni, nyilván a kisebb ellenállás felé haladnak. Lassan csökkentsd az adagot, nyilván nem fog belehalni a mekis kajába, persze nem igazán egészséges, de a párizsi se az, mégis sok gyerek naponta eszi. Legyél te a gyerekeddel és akkor bele tudsz szólni.
2015. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Attól, mert elutaztam pihenni és a nagyszülei elvitték nyaralni, nem másokkal van 0-24.
2015. aug. 17. 12:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hamburger vagy gyorskaja ellenes, de nagyon átestetek a paci másik oldalára.

Ti vagytok a szülők, a szabályokat ti hozzátok, nem a gyerek! Nektek kell erősnek, következetesnek lenni, a gyerek nem hülye, csak kicsi, tudja, hogy a dacolással, éhezéssel eléri, hogy úgyis elviszitek mekizni.

Egész egyszerűen használni kell a varázsszót: Nem!

Oviban sem lesz mindig csak hamburger, sőt!

Ha nem eszik semmit, nem eszik. Fel kell kínálni a lehetőséget az evésre, de az van, amit éppen főztél/esztek, de hamburger/sült krumpli nincs.

Semmilyen tápanyag nincs benne, szénhidrát annál több. A férjed pedig téved, nagyon is könnyen el tud hízni egy kisgyerek, ha csak ilyen ételeket eszik.

2015. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is osztom a többiek véleményét! Mielőtt nyaralni mentél miket főztél?Biztos voltak kedvencei,kérdezd meg tőle! Próbáld meg bevonni a főzésbe, találjátok ki együtt, hogy mi legyen a menü!
2015. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Soha nem főztem, vagy csak nagyon ritkán dobok össze valamit gyorsan, de akkor sem egész délelőttös főzőcskézésre kell gondolni. Nem vagyok túl jó a konyhában. Ezért éttermezünk, vagy elvitelre kérjük az ebédet, vagy rendelünk valamit. Mindig Ő választja ki, hogy mit szeretne enni. Ma is a kedvencét hozta az apja, a levesbe bele sem szagolt, a főételből evett egy nagyon minimálisat, de a desszert helyett almáspitét akart a McDonald's-ból. Szóval most felajánlottam Neki, hogyha a vacsorából rendesen eszik és a holnapi ebédet is megeszi, nem lesz semmilyen hiszti, akkor holnap úszás után az apukájával benézhetnek a Mekibe, ha jönnek haza. Annyit már elértem, hogy az elcsomagolt desszertet megette és mondta, mit szeretne vacsorázni.
2015. aug. 17. 15:07
 10/12 anonim ***** válasza:
A 4 éves gyerek irányít benneteket. Nem vagytok a helyzet magaslatán, ez tisztán látszik.
2015. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!