Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel mit lehet kezdeni...

Kisgyerekkel mit lehet kezdeni, ha csak hamburgert akar enni?

Figyelt kérdés

3 hete elutaztam a barátnőimmel nyaralni picit, addig az apukája volt vele. Most 4 éves. Ismeri a McDonald's-t, de mi a férjemmel inkább a gourmet burgereket szeretjük, oda havonta 1-2 alkalommal mentünk be, a fiúnk kedvéért, plusz néha séta közben vettünk ott fagyit, vagy valami desszertet.

Viszont nem voltam itthon, alapból nagyon válogatós, de most picit beteg is volt, így az apja a kedvében akart járni... Persze, hogy szinte csak Happy Meal menüt evett. Aztán elvitték anyukámék nyaralni, a szállodában sem evett meg semmit, pedig svédasztal volt, max. sült krumplit evett könyörgés után, de anyukámékat 2 perc alatt leveszi a lábukról, így szinte minden este vacsora után elindultak még mekizni. Most pedig itt vagyok meglőve, hogy mit egyen, mert bármit rendelünk neki az étterembe, vagy haza, nem eszi meg, csak 3-4 falatot.

A férjem szerint hagyjuk, egyen azt, amit szeretne, majd megunja, elhízni úgysem fog (nagyon aktív, sportol is). A legjobb barátnőméknél is volt ilyen a lányukkal, náluk az vált be, hogy megbeszélték, hogy X alkalommal elmennek egy hónapban és fokozatosan csökkentették ezeket.

Anyukám szerint kössek vele kompromisszumot, hogyha minden nap eszik rendes ételt, akkor hétvégente kap valamit a Mekiből.


De attól is félek, hogy ez nála figyelemfelhívás, mert októberben lesz kistestvére.


2015. aug. 17. 10:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, amit anyukád tanácsolt. Feltéve, ha a "normális étel" tényleg normális, nem egy másik gyorsétteremből hozod. Te szoktál főzni egyébként? Mert az írásodból nem ez derül ki. Ha nem főzöl, nem várhatod el a gyerektől, hogy változatosan és egészségesebben étkezzen.
2015. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Most látom, írtad, hogy nem főztök, ez nem jó. Akkor remélem, valami jó helyről jön a kaja és nem mindig ugyanaz. Úgy van esély. :)
2015. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!