Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a hisztijét?...

Hogy kezeljem a hisztijét? Beleröhög az arcomba, verekszik.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy hatalmas problèmám. Van egy kèt èves fiam, aki valószínűleg az apja temperamentumát örökölte, ezzel az őrületbe kerget engem.

Ha kèrek valamit, belenevet az arcomba, azt mondja nem, ès elindul oda, ahova gondolja. Ha valamit nem szabad, akkor ő azt egy nap többször is megteszi. Ha szólok, hogy valami veszèlyes, azt dupla beleèlèssel csinálja tovább. Ha enni adok neki, nem ül le, folyton rohan, nèha bekap egy falatot, ès megy tovább. Tudja, hogy a hűtőbe, spejzbe, konyhaszekrènybe nem nyúlhat, mert veszèlyes lehet, pl kèsek, csípős fűszerek, de számára a tej ès tejtermèkek is veszèlyesek, mert allergiás rájuk, amit tud.

Ha a fejèbe vesz valamit, ès nem kapja meg, mert nem az övè, pl borotva, a lányaim tankönyvei, akkor toporzèkol, földhözvágja magát, krokodilkönnyekkel sír. Kapott règi tankönyvet, pengètől megszabadított borotvát, szóval, amit akar, csak lebutítva, de az nem jó, ès kidobja a bejárati ajtón, ablakon.

Állandóan hajat tèp, verekszik, harap, amit a lányoktól visszakap, de akkor is csinálja, csak maximum elbújik előlük.

A gyógyszerekèrt meg van veszve, állandóan kiszedi a hűtőből, vagy megoldja, hogy felmásszon a gyógyszeres szekrènybe.

Alapjáraton nagyon kis "gonosz", imád engem idegesíteni, ha elsírom magam a dolgain, akkor boldogan tapsol.

Apával nem csinálja, ahogy idegen helyen sem, csak otthon.

Amúgy okos, mindent megèrt, ha kedve van megcsinálja, ha nem, akkor hiszti, szobatiszta.

Beszèlni nem akar. Nem nem tud, hanem nem akar. Ha nagyon muszáj, akkor mondja, amit szeretne, de inkább nem, azzal az èn dolgomat könnyítenè, de nem akarja.

Segítsetek, mit tegyek vele? Egyik gyerkőcöm se volt ilyen, pedig ő a 4.

Vèdőnh figyelte egy napunkat, igazat ad nekem, de nem tudja, mit csináljak vele.


2015. aug. 22. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Péntekre új gyerek c. Könyvet ajánlom. Röviden, következetes légy, mindent csak egyszer mondj el neki ,de határozottan. Ha üvölt, hát üvöltsön, ne figyelj oda.
2015. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
"Van egy kèt èves fiam, aki valószínűleg az apja temperamentumát örökölte, ezzel az őrületbe kerget engem. " De eszerint nálad bevált génjeinek továbbvitele. Kac-kac! De tényleg!
2015. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az apja dettó ez. Nem tudnám megszámolni, hányszor volt kórházban, sürgőssègin, ügyeleten. Szedtèk már ki meg le innen onnan a tűzoltók, omlott már le a plafonnal együtt. Ami tudja, hogy idegesít, pl szennyes a földön a tartó mellett, felhajtott wc deszka, azt ő direkt csinálja.

Ő se tud 2 percnèl tovább a seggèn ülni.

Nem csodálkozom, hogy a kicsi is ilyen, csak ő szőke, kèkszemű angyalbőrben. De mi lesz, ha tini lesz?

2015. aug. 22. 22:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Mivel mindenki mással megfelelően viselkedik, valamit te csinálsz rosszul.

Mennyire vagy következetes, határozott? Valahol itt lesz a hiba.


Hogyan reagálsz, mi a megoldási stratégiád az ilyen hisztik alkalmával?

2015. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha olyat tesz, elviszem onnan, ès azt mondom, nem szabad.

Ha nem akar enni, kiviszem a hűtőbe.

Ha veszèlyeset csinál, elmondom, mièrt veszèlyes.

Ha hisztizik, 2szer szólok, hogy hagyja abba, aztán nem figyelek.

Eleinte próbáltam neki megfelelni, de az nem volt jó. Olyan 7 hónaposan kezdődött. De hamar rájöttem, az úgy nem jó, szóval inkább következetes vagyok.

De őt hidegen hagyja minden. Engem szeret a legjobban kikèszíteni, de a legnagyobb tesójával is ezt csinálja.

Kiabálni akkor szoktam, ha bántja a többieket vagy szökik.

2015. aug. 22. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Valahogyan erőltess pókerarcot magadra, mert szerintem a cél az, hogy lásson rajtad valamilyen extrább érzelmet.

Sokszor a metakommunikáción múlik a legtöbb: arckifejezésen, hangsúlyon. A nyugodt, de határozott hang és komor arckifejezés a "nyerő" ilyenkor. A határozott hang kicsit(!) hangosabb a beszédhangnál, de nem kiabálás, hanem inkább hangosabb felszólítás.



Könnyű egy apró banánhéjon is megcsúszni: kicsiben mi két alkalommal is eltoltuk. A lányom egyszer izomból megtaposta az apja lábát, amin akkor elkezdtünk nevetni, mert vicces, ahogy egy törpe próbál egy nyolcvan kilós ember lábára taposni. Hiba volt, azóta egyszerűen nem tudjuk leszoktatni róla.


Második hibánk: az apja valamit beszólt, én viccesen ráütöttem a fejére. Azóta a lányunk folyamatosan üti az apját. Hiába mondjuk, hogy nem szabad (nem azért, mert fájna neki, de elvből nem ütünk másokat), ő kéjes élvezettel csapkodja és kacag rajta.


A férjed és közötted milyen a kommunikáció? A férjed is csinál hasonló dolgokat (felnőtt verzióban), amire te így reagálsz? Mert akkor ezt másolja.

2015. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hajjaj.... Sokszor a hajam tèpem. Esküszöm a 9 èves lányom èrettebb, mint a párom 40.èvesen. Legózik, de szètszórva hagyja, szètdobálja a ruhákat, behozza a büdös cipőjèt, becsapja az ajtót, (ő nem normálisan becsukja, hanem mindig becsapja), nem fogja a gyerek kezèt az úton való átkelèskor, napestig sorolhatnám. Ès igen, sokszor leüvöltöm a haját, de aztán röhögünk rajta. Ezt persze a kisfiúnk is látja. Gondolod, ez a baj?
2015. aug. 22. 23:29
 8/12 anonim ***** válasza:

A jelek szerint az a cél, hogy kihozzon a sodrodból. Ez jellemzően sikerül is neki. Az biztos nem segít, hogy az apját is gyerekként kezeled.

Erőltess higgadtságot magadra, ha végképp kiborulás szélén állsz, ne mutasd ki, inkább vonulj félre egy másik helyiségben és ott borulj ki (csendesen, hogy ne hallja).

2015. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazad van, de ő egy nagy gyerek.

Köszönöm a tanácsaidat, megfogadom. Remèlem jobb lesz a helyzet.

2015. aug. 22. 23:47
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
" Esküszöm a 9 èves lányom èrettebb, mint a párom 40.èvesen" De te mégis szültél gyereket neki. Akkor meg mit kérdezel ilyen hülyeségeket? Ez egy jo stratégia az ö szempontjábol. A gyerek miért ne vinné ezt tovább? Vedd már észre a saját szerepedet ebben az egészben!!!!
2015. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!