Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom rendszeresen...

Bg25 kérdése:

4 éves kislányom rendszeresen verekszik a játszotéren mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
kislányom minden alkalommal a játszotérren elkezd verekedni az ott lévőgyerekekkel odamegy beléjük rúg ráncigálja őket a főldőn tépia fülüket előfordul hogy mégaz ott lévő szülőket is rugdossa is tépi nagyon nem tudom mi tévő legyek a kislányommal??? eddig rászoltam kedvesen éssarokban állt 30 percet nem használt csak kinevetett.
2014. jún. 7. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy jól irányzott pofon nem ártott volna neki, anno. Most marha nehéz dolgod lesz ha le akarod szoktatni. Nyilván magától egy gyerek sem ilyen, tehát előbb a mintát kéne valahogy elvenni előle és elmagyarázni neki, hogy ez miért nem helyes, mi a következménye, ha ezt teszi. Akármeddig hisztizik, állítsd vissza a sarokba és csak akkor engedd ki ha már megnyugodott és bocsánatot kért a viselkedésért.

Nekem a 2,5 éves gyerek próbálkozott be, mert látta az egyik kisfiútól, hogy ez hatásos és ha cirkuszolt, de úgy, hogy a földre vetette magát, anyuka még meg is vígasztalta. Mivel én a vígasz helyett büntetést adtam, nagyon rövid idő alatt el is felejtette és már eszébe sem jut a verekedés.

Kitartás és következetesség. :)Drukkolok

2014. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem vinném ki a játszótérre. Egyrészt mert a képem leszakadna, ha ilyeneket csinálna, és tartanék más szülők (jogos) negatív reakcióitól, másrészt hátha akkor rájön, hogy amíg így viselkedik, nincs játszótér.
2014. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaza van a 2-es válaszolónak is, csak ne annyit tennék, hozzá, hogy előtte mindenképp magyarázd el neki, hogy miért nem mehet oda.

Nyilván én sem tűrném ezt senki gyerekétől a játszón, szerintem te magad sem.

1-es voltam

2014. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

én se vennék ki vele emberek közé.


és komolyan mondom, nem ütöm a gyerekemet, szigorú vagyok, de nem erőszakkal érem el, viszont ha ezt tenné többször is a gyerekem, szerintem elszakadna a cérna és felpofoznám :S


egyszer találkoztunk a játszón ilyen kis ördöggel, lökdöste a fiamat, kaviccsal dobálta, csipkedte, anyuka meg verte a mellét nekem, hogy nézzem meg, milyen vagány kis kölke van, vezér egyéniség. pofám leszakadt! aztán egyszer hátba rúgta, fiam elesett, odamentem, jól megszorítottam a kezét és a fejébe mondtam, hogy ha még egyszer hozzáér a gyerekemhez nagyon elverem!

aztán persze hazajöttünk, ilyen neveletlen kölökkel nem maradtunk.

de mint írtam, itt az anya tehet róla. ha nálatok is ez a helyzet, akkor az nagyon szomorú, ha viszont nem, akkor talán nevelési tanácsadót fel kéne keresni, hisz ennek oka van. vagy nevelési vagy a gyereknek van valami problémája

2014. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de valahogy nehezen hiszem el, hogy egy 4 éves gyerek elálljon a sarokban 30(!) percet, közben meg tépje az idegen gyerekeket meg szülőket a játszón... Ha a kérdés valódi - amiben azért nem vagyok teljesen biztos -, akkor baromi egyszerű a megoldás: vagy nem kell játszóra vinni, vagy ha mégis megpróbálod, ha elkezd vadulni, hazaviszed. Ennyi.
2014. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég kamu szaga van...
2014. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én vinném továbbra is játszóra de már előtte elmondanám neki ha valakit is egy újjal bántani mer akkor azonnal hazajövünk!

Ha pedig verekszik írány haza!!És nem érdekelne mennyire ordít,vísít hisztizik!

Másnap megint elmennék vele és ha verekszik megint eljönnénk haza pluszba esti mese megtiltás!

Minden nap egyel több bünti!

Szerintem itt a sarokba állítás nem jön be,meg kell vonni tőle dolgokat ami jobban "fáj" neki!

2014. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En ugy belerugnek...nyugi csak vicceltem...de tenyleg idegesito az ilyen gyerek aki mindenkibe belekot, ne menj vele a jatszora, ez nemcsak masnak rossz, de magatoknak is rosszat tesztek, mert kiutalnak a gyereket es majd senki sem fog vele jatszani...o szegeny
2014. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

Én nem értek egyet azokkal akik azt mondják ne vidd többet játszóra...

Ez olyan mintha menekülnél a probléma elől!Ez nem megoldás a kislányod viselkedésére csak egy elmimásolás!

Igenis oda vinném a problémás helyszínre és ha verekszik a fentebbi kommentemben lévő szankciót alkalmaznám!

2014. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!